Кийн засенчи Мбапе и Неймар в Истанбул (видео) 28 октомври 2020 | 21:50
Отборът на Пари Сен Жермен спечели с 2:0 като гост на Истанбул ББ в мач от груповата фаза на Шампионската лига. В герой за френския шампион се превърна нападателят Мойс Кийн, реализирал два гола (64 и 79). Лошата новина за тима на Томас Тухел е контузията на Неймар, която извади бразилеца от терена още в средата на първото полувреме.

Томас Тухел заложи едновременно на Килиан Мбапе, Неймар, Мойс Кийн и Анхел ди Мария. В осмата минута Мбапе набра скорост по левия фланг, направи хубав рейд, но ударът му беше от малък ъгъл и вратарят спаси без колебание. В 15-ата домакините развиха великолепна контра, а Един Висча шутира остро от 20 метра и сантиметри го разделиха от целта. Турският тим започна амбицирано, но постепенно френският първенец заигра по-агресивно. В 26-ата Неймар напусна принудително заради травма в бедрото и на негово място се появи Пабло Сарабия.
Втората част започна с огромен пропуск на Сарабия. След 30-ина секунди игра Мбапе проби отляво и сервира топката на дузпата, където испанският халф шутира прекалено високо. В 57-ата домакините развиха прекрасна скоростна атака, при която Кейлор Навас спаси по страхотен начин опасен удар на Вишча. Две минути по-късно Мбапе изостри нападението, но не намери свой съотборник, като двама бяха готови за голов изстрел. В 64-ата Мойс Кийн беше изпуснат при статично положение, скочи сам за висока топка и вкара с глава от десет метра - 0:1. Четвърт час по-късно Кийн реши сблъсъка с втори гол. Защитата на турците изгледа как топката стигна до него, а нападателят се обърна ефектно и матира стража с удар в центъра на вратата.
Идриса Гей27 Идриса Гей
87' Левин Курзава  Левин Курзаваизлиза
Мичел Бекер  Мичел Бекервлиза
Андер Ерера  Андер Ерераизлиза
Идриса Гей  Идриса Гейвлиза
83' Тило Керер  Тило Керержълт картон
Енцо Кривелиизлиза Енцо Кривели  81'
Жулиановлиза Жулиано
Дениз Тюрючизлиза Дениз Тюрюч
Даниел Алексичвлиза Даниел Алексич
79' Мойс Кийн  Мойс Кийнгол
73' Алесандро Флоренци  Алесандро Флоренциизлиза
Тило Керер  Тило Керервлиза
Анхел Ди Мария  Анхел Ди Марияизлиза
Рафиня  Рафинявлиза
Мехмет Топализлиза Мехмет Топал  68'
Демба Бавлиза Демба Ба
64' Мойс Кийн  Мойс Кийнгол
Боли Болинголи-Мбомбоизлиза Боли Болинголи-Мбомбо  63'
Хасан Али Калдъръмвлиза Хасан Али Калдъръм
Мехмет Топалжълт картон Мехмет Топал  54'
Александру Епуреанужълт картон Александру Епуреану  49'
26' Неймар  Неймаризлиза
11 Извършени фалове 6
64'
Мойс Кийн
79'

28 октомври 2020 | 22:18

Безличен е меко казано, но с Тухел толкова. Трябва да бъде разкаран при първата удобна възможност, а показното, което прави с Меркиньос в халфовата линия и Данило защитник си е направо саботаж за отбора. Рейтинг: 4 3

PSG (Гост) 1 отговор
28 октомври 2020 | 21:58

Безличен мач, типичен за тухлата, но 3 точки. Въпреки всичко да го държат под наблюдение. Рейтинг: 1 2

Шампионска Лига

Крайни резултати в ШЛ - още два отбора намериха място на 1/8-финалите 25 ноември 2020 | 23:56
Принудителният експеримент на Клоп този път се провали и Аталанта взе реванш (видео) 25 ноември 2020 | 23:55
Ето какво е казал Видал на съдията, за да си заслужи червен картон 26 ноември 2020 | 16:47
Манчестър Сити е на 1/8-финал след много пропуски и един гол (видео) 25 ноември 2020 | 21:51
Аякс очаквано се справи без проблем с Мидтиланд, Краев игра повече (видео) 26 ноември 2020 | 00:09
Локо (Москва) спъна Атлетико в Мадрид (видео) 26 ноември 2020 | 00:19
Мидтиланд ще приеме Ливърпул в Дортмунд 26 ноември 2020 | 19:23
Сънародник на Диего пресъздаде емблематичен момент от кариерата му 26 ноември 2020 | 17:50
Видал стана като Златан и Виейра, но едва ли е горд 26 ноември 2020 | 15:33
Марко Розе: Още нищо не е решено 26 ноември 2020 | 11:13
Все трябваше да вкараме поне един гол, ядосва се Симеоне 26 ноември 2020 | 10:48
Флик: Основната ни цел бе да се класираме напред 26 ноември 2020 | 04:24
Гасперини: Приятно е да победиш на "Анфийлд" 26 ноември 2020 | 03:46
Клоп: Не се получи хубав мач 26 ноември 2020 | 03:03
Конте: Видяхме разликата между Реал Мадрид и Интер 26 ноември 2020 | 02:21
Зидан: Показахме характер 26 ноември 2020 | 01:43