Челси се развихри в края и стигна до убедителна победа в Русия (видео) 28 октомври 2020 | 21:47
Челси постигна победа с 4:0 при гостуването си на дебютанта в турнира Краснодар. Тимът на Франк Лампард имаше предимство през цялата среща, но успехът не дойде толкова лесно, колкото показва резултатът.

Жоржиньо пропусна дузпа в 14-ата минута, но лондончани водеха на почивката, след като Хъдсън-Одой откри резултата. Тимо Вернер от дузпа и Хаким Зиеш, който за първи път бе титуляр за "сините", се разписаха към края на мача, а влезлият като резерва Пулишич оформи крайното 0:4 в последната минута на редовното време.

След този резултат Челси оглави класирането в група Е на Шампионската лига, където са още Севиля и Рен, които играят по-късно днес. Краснодар изигра първия си домакински мач в историята в най-престижния клубен турнир.

Антонио Рюдигер започна като титуляр за първи път от началото на сезона, като Франк Лампард показа, че ще му даде шанс да се бори за титулярно място. Лондончани не започнаха убедително, но в 14-ата минута получиха шанс да поведат. Вернер бе спънат в наказателното поле от Кайо и бе отсъдена дузпа. Жоржиньо изпълни в типичния си стил с подскок, но прати топката в гредата.

Гостите имаха инициативата, но не създаваха положения. Вратарят на Краснодар Сафонов допринесе на Челси за така важния първи гол. В 37-ата минута той пропусна топката след удар на Хъдсън-Одой, който не би трябвало да го затрудни.

Домакините имаха своите моменти в началото на второто полувреме и бяха близо до изравняване. Удар на Газински завърши в гредата. Руснаците усещаха, че могат да стигнат до гол и Менди трябваше да се намесва след удар на Маркус Берг.

Интригата приключи в 76-ата минута. Съдията отсъди дузпа за игра с ръка на Мартинович, а Вернер бе точен от бялата точка. От този момент до края играчите на Лампард заиграха за удоволствие и вкараха още два гола. Хаким Зиеш отбеляза първия си гол за клуба, а в самия край Пулишич, който се включи много силно, също се разписа.

Емерсон33 Емерсон
90' Кристиан Пулишич  Кристиан Пулишичгол
Маркус Бергизлиза Маркус Берг  87'
Леон Сабуавлиза Леон Сабуа
Кристофер Олсонизлиза Кристофер Олсон  82'
Едуард Сперцянвлиза Едуард Сперцян
81' Хаким Зиеш  Хаким Зиешизлиза
Тами Ейбрахам  Тами Ейбрахамвлиза
Бен Чилуел  Бен Чилуелизлиза
Емерсон  Емерсонвлиза
79' Хаким Зиеш  Хаким Зиешгол
76' Тимо Вернер  Тимо Вернердузпа
Александър Мартиновичжълт картон Александър Мартинович  75'
Даниил Уткинизлиза Даниил Уткин  74'
Магомед-Шапи Сулеймановвлиза Магомед-Шапи Сулейманов
71' Жоржиньо  Жоржиньоизлиза
Н'Голо Канте  Н'Голо Кантевлиза
Матео Ковачич  Матео Ковачичизлиза
Кристиан Пулишич  Кристиан Пулишичвлиза
Калъм Хъдсън-Одой  Калъм Хъдсън-Одойизлиза
Мейсън Маунт  Мейсън Маунтвлиза
37' Калъм Хъдсън-Одой  Калъм Хъдсън-Одойгол
12 Извършени фалове 12
37'
Калъм Хъдсън-Одой
76'
Тимо Вернер
79'
Хаким Зиеш
90'
Кристиан Пулишич

Добави коментар Коментари (8)

Наблюдателен (Гост) 8 отговор
29 октомври 2020 | 15:38

Разултатът заблуждава, а Краднодар не са мерило! Слабо играе Челси, почти не стигнаха топки до Вернер, дезорганизирана игра... Харвертц изпусна два хола, пълно разочерование до сега е! Рейтинг: 1 1

Silvestar (Гост) 7 отговор
29 октомври 2020 | 08:53

Мисля че Челси ще има далеч по ползотворен сезон за разлика от предходният. И някак си проблемите със защитата,и проблема със сухите мрежи започна да се решава. Защитата ни е с двама нови а именно ляв бек и централен защитник който е опитен но и доста възрастен. За последните 3 мача имаме три сухи мрежи като два от мачовете бяха със доста по сериозни противници. Имаше доста хора които се опитваха да защитят Кепа и че по скоро защитата пред него е виновна за многото допуснати голове, та питам сега защитата не е ли почти същата? Колко от положенията които извади Менди щеше да извади и Кепа . Определено с привличанетона Едуард Менди смятам че сме доста по силни и може и да се включим в борбата за някой трофей Рейтинг: 5 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Челси (Гост) 6 отговор
29 октомври 2020 | 07:07

Много активни, червените сливи!?!?! Мърши,точно вие за ВАР,няма да говорите,бутаняци селски.... Рейтинг: 3 0

CFC (Гост) 5 отговор
28 октомври 2020 | 22:45

След нова година,живот и здраве ! Ще има пак...много като вас вече плакаха: Рейтинг: 7 0

ТИХОО! (Гост) 4 отговор
28 октомври 2020 | 22:34

МНОГО СЛАБО ЧЕЛСИ! ДАНО СЕ ОПРАВЯТ НЕЩАТА ДО МЕСЕЦ-ДВА! ТРЯБВА ИМ ОЩЕ ВРЕМЕ НАИСТИНА! ТЕ НЕ СЕ ПОЗНАВАТ! КРАСНОДАР НЕ Е МЕРИЛО! АРЕ, САМО ЧЕЛСИ! Рейтинг: 9 2

Емилиен (Гост) 3 отговор
28 октомври 2020 | 22:23

Господина с коментар номер 2. Изгледай репортажи, ВАР системата или мача на повторение и тигава коментирай дузпи и прочие... ВСИЧКО СЕ ПРОВЕРЯВА с новата система, а не да говориш наизуст!!!!!!!!!!! Рейтинг: 6 0

Howard Webb (Гост)
28 октомври 2020 | 22:59

Без да съм гледал ни едно повторение, ми е ясно, че пак подпират Чукотка. Вие и ВАРчестър Юнайтед биете вече - с по две на мач. Рейтинг: 0 11

!!! (Гост) 2 отговор
28 октомври 2020 | 22:18

Предполагам всичко с дузпите е наред. Нормално е, нали е за Челси. Виж ако бяха Юнайтед.... Рейтинг: 1 19

2424 (Гост)
28 октомври 2020 | 22:42

Ти Т.Ъ.П. ЛИ СИИИИ! 100 ДУЗПА ВИ СПЕСТЯВАТ УИКЕНДА! ЦЯЛ СВЯТ ВИ СЕ СМЕЕ! ИЗМАМНИЦИ ЯВНИ!!МАН Ю! Рейтинг: 9 1

Пирло: Доволен съм, че се борихме докрай 25 ноември 2020 | 01:59
Късен гол донесе изстрадана победа и радост за Ювентус (видео) 24 ноември 2020 | 23:53
Ман Юнайтед взе сладък реванш над Истанбул Башакшехир (видео) 24 ноември 2020 | 23:55
Минимална победа осигури важно предимство за ПСЖ спрямо Лайпциг (видео) 25 ноември 2020 | 00:39
Официално: Реал Мадрид без Рамос и Бензема срещу Интер 24 ноември 2020 | 06:44
Бруно Фернандеш обясни защо е преотстъпил дузпата на Рашфорд 25 ноември 2020 | 16:19
Дързостта да предизвикаш Кристиано в неговия дом 25 ноември 2020 | 14:39
Тухел: Няма да се извинявам заради начина, по който изглеждахме 25 ноември 2020 | 11:32
Капело и Пирло посочиха конкретен виновник за слабия мач на Юве 25 ноември 2020 | 10:50
Мирча Луческу: Имам вече сериозен опит, винаги се помага на силните 25 ноември 2020 | 10:09
Ван де Беек: Позицията ми няма значение, доволен съм от мача 25 ноември 2020 | 09:55
Семак: Двата бързи гола позволиха на Лацио да играе на контра 25 ноември 2020 | 09:28
Солскяер: През първото полувреме показахме отличен футбол 25 ноември 2020 | 02:57
Куман: Такава Барселона искам да виждам 25 ноември 2020 | 02:32
Лопетеги: Следващата ни цел е първото място в групата 25 ноември 2020 | 01:33