Милан разби Спарта без Минчев, Златан отново пропусна дузпа (видео) 29 октомври 2020 | 21:46

Милан записа убедителен успех с 3:0 като домакин на Спарта (Прага) в мач от група Н на Лига Европа. Попаденията отбелязаха Браим Диас (24'), Рафаел Леао (57') и Диого Далот (66'). Победата можеше да е още по-изразителна, но голямата звезда на "росонерите" Златан Ибрахимович пропусна дузпа в 36-ата минута и така не оползотвори отдалия му се "златен" шанс да стане най-възрастният голмайстор на клуба в европейски мач. Бъгарският нападател Мартин Минчев пък остана извън групата на чехите за тази среща.

Както обеща на вчерашната си пресконференция, Стефано Пиоли направи пет промени в стартовия си състав след равенството 3:3 с Рома в понеделник. Тео Ернандес получи почивка и така като ляв бек игра Далот. В халфовата линия мястото си запази единствено Исмаел Бенасер. Така титуляри бяха Сандро Тонали, Саму Кастийехо, Диас и Раде Крунич. Атаката пък бе водена от голямата звезда Златан Ибрахимович. Гостите от Чехия са разположени в 4-2-3-1, като техният нападател бе Лукас Юлис.

Домакините взеха инициативата още в началото на мача. В 6-ата минута Давиде Калабрия центрира към Ибрахимович, чийто удар с глава мина над вратата. В 14-ата шведът отново пропусна да се разпише с глава. В 24-ата Ибра намери в наказателното поле Диас, а той прокара топката между краката на Хеча за 1:0. В 31-ата Симон Кяер пусна дълъг прехвърлящ пас към Крунич, но вратарят излезе напред и блокира удара на халфа. В 36-ата Милан получи правото да изпълни дузпа, след като Ибрахимович беше фаулиран от Давид Лишка. Именно 39-годишният нападател се зае с нейното изпълнение, като прати топката в напречната греда. Това е трети пропуск на Златан от последните му пет удара от бялата точка. От началото на август насам никой друг футболист на отбор от топ 5 на европейските първенства няма толкова изпуснати дузпи във всички турнири. На почивката Ибрахимович беше заменен от Леао. Още в 47-ата минута пред младия португалец се откри възможност за гол, но той не успя да засече добре с глава центриране на Калабрия. Малко след това "росонерите" организираха чудесна контраатака, но Хеча се справи първо с удара на Леао, а веднага след това и с добавката на Тонали. В 51-ата Кастийехо пробва шут, който се оказа неточен. В 57-ата Леао удвои преднината на домакините, след като засече остро центриране по земя на своя сънародник Далот. В 66-ата защитникът получи дълъг извеждащ пас от Бенасер и на свой ред се разписа. В 70-ата резервата на гостите Давид Моберг Карлсон стреля, но шутът му мина над вратата. В 82-ата той отново опита удар, но Кяер застана на пътя на топката. Това беше и последното интересно положение в двубоя. Така Милан еднолично оглави групата с актив от 6 точки, докато Спарта е последен все още без актив.
МИЛАН - СПАРТА (ПРАГА) 3:0

1:0 Диас (24')
2:0 Леао (57')
3:0 Далот (66')

Милан: Татарушану, Калабрия, Кяер, Романьоли, Далот, Тонали, Бенасер, Кастийехо, Крунич, Диас, Ибрахимович

Спарта (Прага): Хеча, Сачек, Челустка, Лишка, Ханусек, Павелка, Травник, Виндхайм, Дочкал, Крейчи, Юлис
Франк Кесие Франк Кесие79 David Moberg Karlsson7 David Moberg Karlsson
90' Борек Дочкал  Борек Дочкализлиза
Vojtech Patrak  Vojtech Patrakвлиза
Раде Круничизлиза Раде Крунич  88'
Даниел Малдинивлиза Даниел Малдини
Алесио Романьолиизлиза Алесио Романьоли  80' Michal Travnik  Michal Travnikизлиза
Лео Дуартевлиза Лео Дуарте  Adam Karabec  Adam Karabecвлиза
Исмаел Бенасеризлиза Исмаел Бенасер  David Lischka  David Lischkaизлиза
Франк Кесиевлиза Франк Кесие  Dominik Plechaty  Dominik Plechatyвлиза
Давиде Калабрияизлиза Давиде Калабрия  68'
Андреа Контивлиза Андреа Конти
Диого Далотгол Диого Далот  67'
63' Lukas Julis  Lukas Julisизлиза
Либор Козак  Либор Козаквлиза
Ладислав Крейчи  Ладислав Крейчиизлиза
David Moberg Karlsson  David Moberg Karlssonвлиза
Рафаел Леаогол Рафаел Леао  57'
52' Давид Павелка  Давид Павелкажълт картон
Златан Ибрахимовичизлиза Златан Ибрахимович  46'
Рафаел Леаовлиза Рафаел Леао
36' David Lischka  David Lischkaжълт картон
28' Борек Дочкал  Борек Дочкалжълт картон
Браим Диас
24'
Рафаел Леао
57'
Диого Далот
67'

29 октомври 2020 | 21:07

Шъ падним с 3-6 гола заради Бусато, Антов, Жеферсон и Соу. Шъ ФкарамИ от 0 до 2 гола Рейтинг: 0 0

29 октомври 2020 | 19:57

Разбрахте ли вече защо нямаме играчи в чужбина вече защото отиват в чужбина твърде млади и не ги пускат да играят търкат скамейката 3.4 сезона изиграят 4.5 мача по 10 минути и обратно ги връщат в България един Гълъбинов горе долу добре за сега добре беше тръгнал но тази контузия го извади за 1.2месеца е за това нямаме играчи те по добре да си стоят в Българските отбори и като натрупат опит към 26.27 години да ходят в чужбина най пресния пример за провален талант е Минчев не че той го иска просто отбора го прави и аз даже не мога да си обясня защо го купиха като няма да го пускат Рейтинг: 2 0

Лига Европа

Двама от Тотнъм влязоха в отбора на кръга на Лига Европа 27 ноември 2020 | 23:31
Целеше ли Уинкс гола от над 49 метра, или попадението бе случайност? Отговорът на халфа 27 ноември 2020 | 10:29
Арсенал продължава без грешка (видео) 26 ноември 2020 | 22:23
Моуриньо за гола на Уинкс: Ако бях аз, нямаше да призная, и щях да се боря за наградата "Пушкаш" 27 ноември 2020 | 11:35
Наполи почете Марадона с успех в Лига Европа (видео + галерия) 27 ноември 2020 | 00:33
Дан Петреску: Мхитарян ми призна, че няма дузпа 27 ноември 2020 | 13:13
Спарта наказа Селтик с познат резултат, Минчев влезе в края (видео) 26 ноември 2020 | 22:14
Защитата на Динамо (Загреб) е най-стабилната в Лига Европа 27 ноември 2020 | 17:53
ПСВ направи голям обрат след кошмарно начало 27 ноември 2020 | 00:05
Динамо (З) на крачка от класиране след нов успех срещу Волфсбергер (видео) 26 ноември 2020 | 22:01
Всички резултати и голмайстори в Лига Европа 26 ноември 2020 | 23:56
Беззъбо, безидейно, безпомощно - Лудогорец разбит в Лондон (видео) 26 ноември 2020 | 23:48
Варди спаси Лестър от загуба в голово шоу (видео) 26 ноември 2020 | 22:40
ЦСКА (М) отново изпусна питомното (видео) 26 ноември 2020 | 22:33