Исторически успех за Хофе, “дезертьорът” от миналата седмица с гол (видео) 29 октомври 2020 | 22:59
Отборът на Хофенхайм изигра много силен двубой и заслужено се наложи с 4:1 при визитата си на Гент в сблъсък от втория кръг на Група “L” на Лига Европа. Това е историческа първа победа за германския тим като гост в евротурнирите. В същото време тя е втора за тази кампания, с което съставът е лидер в групата. В другия мач Цървена звезда разби Слован (Либерец) с 5:1.

Футболистите на Себастиан Хьонес отправиха цели 29 удара към вратата, като 15 от тях попаднаха в очертанията. Те обаче имаха и шанс, че още в 14-ата минута - при резултат 0:0 - стражът Оливер Бауман спаси дузпа, изпълнена от Роман Яремчук. В 35-ата и гостите стигнаха до удар от бялата точка, реализиран от Ишак Белфодил.

След почивката Хофенхайм се развихри и наниза още три попадения. В 52-ата Флориан Грилич вкара за 2:1 за германците. Преди седмица въпросният играч си тръгна по средата на мача с Цървен звезда, защото приятелката му започна да ражда. Сега, вече като татко на момиче, той отпразнува събитието.

Играчите в бели екипи стигнаха до трети гол в 73-ата след далечен удар на Мият Гачинович. В третата минута на добавеното време дошлият от германската Бундеслига Тим Клайдийнст се разписа за Гент, но секунди след това Кристоф Баумгартнер сложи точка на всичко с последното попадение.

На 5 ноември Хофе приема Слован, а Гент ще гостува в Белград.

Тим Клайндийнстгол Тим Клайндийнст  90' Мунас Дабур  Мунас Дабургол
82' Щефан Пош  Щефан Пошизлиза
Мунас Дабур  Мунас Дабурвлиза
Alessio Castro-Montesизлиза Alessio Castro-Montes  78' Флориан Грилич  Флориан Гриличизлиза
Жордан Ботакавлиза Жордан Ботака  Кристоф Баумгартнер  Кристоф Баумгартнервлиза
Никлас Доршизлиза Никлас Дорш  77' Ишак Белфодил  Ишак Белфодилизлиза
Sulayman Marrehвлиза Sulayman Marreh  Joao Klauss  Joao Klaussвлиза
73' Мият Гачинович  Мият Гачиновичгол
72' Кевин Фогт  Кевин Фогтжълт картон
Roman Yaremchukизлиза Roman Yaremchuk  69'
Anderson Niangboвлиза Anderson Niangbo
Свен Кумсизлиза Свен Кумс  68' Иляс Бебу  Иляс Бебуизлиза
Тим Клайндийнствлиза Тим Клайндийнст  Саргис Адамян  Саргис Адамянвлиза
67' Себастиан Руди  Себастиан Рудиизлиза
Мият Гачинович  Мият Гачиновичвлиза
Роман Безусизлиза Роман Безус  56'
Вадис Оджиджа-Офоевлиза Вадис Оджиджа-Офое
52' Флориан Грилич  Флориан Гриличгол
51' Себастиан Руди  Себастиан Рудижълт картон
Майкъл Нгадеу-Нгаджуижълт картон Майкъл Нгадеу-Нгаджуи  35' Ишак Белфодил  Ишак Белфодилдузпа