Локо (Пловдив) рискува първото място, след като не успя да победи Монтана (видео+галерия) 30 октомври 2020 | 21:10
Локомотив (Пловдив) и Монтана не успяха да се победят в среща от 11-ия кръг на efbet Лига. Срещата завърши при резултат 2:2, като всичките голове паднаха през първата част. Димитър Илиев (6’) изведе домакините в резултата, но Монтана успя да обърне чрез Тони Тасев (25’) и автогол на Масоеро (32’). Само една минута по-късно обаче Карагерен (33’) успя да изравни, което се оказа и последното попадение в мача.
Спасов: Локомотив излезе с най-доброто, точката не е случайна, супер е
Още в 6-ата минута домакините успяха да се възползват от първото си положение в мача. След центриране от корнер на близката греда Аралица отклони с глава към капитана Митко Илиев, който успя да отбележи своето шесто попадение за сезона в efbet Лига. В ситуацията обаче Янко Ангелов се опита да играе с топката, като удари голмайстора в лицето и се получи лека контузия за Илиев.

С това си попадение Митко Илиев застава на девето място във вечната голмайсторска листа на "смърфовете", като изравнява Христо Колев-Бащата с 40 попадения.

Няколко секунди след гола Аралица стреля от дистанция, но право в ръцете на Орлинов

В 25-ата минута пресата на гостите даде резултат. Умарбаев сбърка с подаването си, като топката се отклони от крака на Каменов и попадна в Бари. Той веднага изведе Тони Тасев, който бе излязъл на удобна позиция и успя да прониже вратата на Мартин Луков за 1:1.

7 минути по-късно Монтана вече бе напред в резултата. Тони Тасев проби отляво и центрира ниско по земя, а Лукас Масоеро в стремежа си да изчисти топката си я вкара в собствената врата.

Гостите обаче нямаха никаква възможност да се радват, тъй като само няколко секунди по-късно резултатът вече бе изравнен. Момчил Цветанов центрира отляво, а топката мина през няколко футболисти на “смърфовете”. В крайна сметка обаче тя стигна до Бирсент Карагарен, който с глава успя да я насочи във вратата на Орлинов.

Няколко секунди преди края на първата част Карагарен нахлу хубаво в наказателното поле отдясно и подаде на Кристиан Илич, който от около десетина метра стреля, но ударът му бе спасен от стража на Монтана.
В началото на втората част Минков проби добре за Монтана, като успя да подаде на Димитър Илиев. Той от границата на наказателното поле успя да отправи точен удар, но Мартин Луков без проблем улови топката.

В 63-ата минута опасно центриране на Давид Кики отляво стигна до Бари, който протегна крак и от въздуха успя да засече кълбото, което обаче мина покрай страничния стълб. В ответната атака Митко Илиев подаде към Карагерен, който малко извън наказателното поле стреля от движение, но отново неточно.

В 85-ата минута центриране от корнер на Момчил Цветанов се отклони от футболист на Монтана, а след това стигна и до Гомис, който обаче не успя да нанесе хубав удар с глава и топката попадна в ръцете на Орлинов.

2 минути по-късно Георги Минчев отправи хубав шут от границата на наказателното поле, но отново стражът на гостите успя да избие в ъглов удар.
Акрапович бесен в съблекалнята, не се яви за интервю
С това равенство Монтана успя да прекъсне своята серия от 5 поредни срещи, в които неизменно губеше без да може да отбележи гол на днешния си съперник в българския елит. Със спечелената точка гостите от днешната среща успяват да изпреварят поне временно отбора на Левски и да заемат 11-то място в класирането.

Локомотив (Пловдив) от своя страна продължава серията си без загуба, но рискува да бъде изместен от първото място от Лудогорец, който в неделя (1.11) приема "сините". Към момента “смърфовете” имат 23 пункта с три повече от “орлите”, но с по-лоша голова разлика.

Стартови състави:

Локомотив (Пловдив): 71. Луков, 61. Алмейда, 25. Масоеро, 20. Петрович, 10. Умарбаев, 34. Витанов, 7. Цветанов, 9. Карагерен, 15. Илич, 14. Илиев, 77. Аралица

Монтана: 1. Орлинов, 25. Башлиев, 15. Петров, 24. Кики, 5. Сенхаджи, 20. Илиев, 6. Ангелов, 8. Тасев, 9. Бари, 22. Каменов, 11. Минков
Диниш Алмейдажълт картон Диниш Алмейда  88'
83' Билал Бари  Билал Барижълт картон
80' Валери Христов  Валери Христовизлиза
Йордан Йорданов  Йордан Йордановвлиза
Петър Витановизлиза Петър Витанов  79'
Christian Gomisвлиза Christian Gomis
Бирсент Карагаренизлиза Бирсент Карагарен  78'
Кенан Муслимовичвлиза Кенан Муслимович
72' Николай Минков  Николай Минковизлиза
Валери Христов  Валери Христоввлиза
Анте Аралицаизлиза Анте Аралица  66'
Николай Николаеввлиза Николай Николаев
60' Тони Тасев  Тони Тасевизлиза
Сергей Георгиев  Сергей Георгиеввлиза
Милош Петровичжълт картон Милош Петрович  52'
Парвизджон Умарбаевизлиза Парвизджон Умарбаев  46' Преслав М. Петров  Преслав М. Петровизлиза
Георги Минчеввлиза Георги Минчев  Стефан Цонков  Стефан Цонковвлиза
Бирсент Карагаренгол Бирсент Карагарен  33'
32' Лукас Масоеро  Лукас Масоероавтогол
25' Тони Тасев  Тони Тасевгол
Димитър Илиев
6'
25'
Тони Тасев
Лукас Масоеро
32'
Бирсент Карагарен
33'

Добави коментар Коментари (79)

19?6 (Гост) 79 отговор
02 ноември 2020 | 16:44

мургавите момчета Рейтинг: 0 0

violeta vasilkova (Гост) 78 отговор
31 октомври 2020 | 15:15

Народе,започнете да пишете с пунктуация,защото не се разбира това,което е в мислите ви ! Рейтинг: 0 0

31 октомври 2020 | 08:16

ЕЙ ТАТКО АХМЕД Тази публика на двата Софийски гранда пикае върху усилията на отборите си Левски чупи всякакви рекорди от 100 години една колежка немотат да изградят а другите дето са на Армията Кенеди нямат да харчат и те кой им пречи Рейтинг: 1 2

31 октомври 2020 | 15:19

Такива рекорди чупи "Левски'',че всички се "счупихме"! Рейтинг: 1 1

ЩОМ (Гост) 74 отговор
31 октомври 2020 | 07:57

треньори защита на водещи отбори не могат в 4 мача да противодействат адекватно срещу елементарните действия на малолитражния Тасев които 1 петилетка няма гол за 1 лига направете си ВИЕ сметка за какво иде реч и журналя се напъват да го възкръсват от пепелта.... Рейтинг: 0 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

1945 (Гост) 73 отговор
31 октомври 2020 | 07:53

Последните 9 години има само един шампион на България.Така ще е и десета.Когато сложим звездата на емблемата,може вече и някоѝ друг да стане шампион! Рейтинг: 6 2

31 октомври 2020 | 15:22

Да,така е.Само дали е на "България"??? Рейтинг: 1 0

1945 (Гост)
31 октомври 2020 | 19:29

Еми сигурно е на България.Не знам Лудогорец да играе в друго първенство освен в ЛЕ,ама за там още ни е рано.... Рейтинг: 1 0

Angel (Гост) 72 отговор
31 октомври 2020 | 03:57

Някой си повярва че ще стане шампион.Спокойно един заслужава във тази държава този който взема качествени фудболисти с пари и с класа същият този отбор има бази стадион.Това е Лудогорец другите да гледат от страни.От 10 години се строи и инвестира във Разград другите се мъчат да оцеляват фалират и продължават с заместване с други .. Рейтинг: 9 4

Браво Ачо (Гост)
31 октомври 2020 | 04:32

Спечели някой лев за този коментар. Инвестицията в стадиона дойде от европейско финансиране, нищо че фенове няма. И 40 години още да са шампиони още твоите работодатели - в България има два гранда и общо 4 отбора с публика. София и Пловдив.. другото е ала бала Рейтинг: 4 7

ТАТКО АХМЕД (Гост)
31 октомври 2020 | 06:02

Така е Ангеле..когато инвестираш пари които не са твои .но с пари няма как да си купиш публика и любов,,за второто може: казва се ПРОСТИТУЦИЯ,,САМ СИ ПРАВИ ИЗВОДИТЕ Рейтинг: 3 6

С пари е възможно всичко.Уви.Защо "Лудогорец" не пуснат "юношите" си?Колко са момчетата,тръгнали от школата им?!? Рейтинг: 1 0

31 октомври 2020 | 15:32

Аз съм "локомотивец".Но и там нещата са по същия начин.Нещата са "качествени'' във всеки един отбор.Пари хвърляме за "30"/а всъщност поне 40г/ никому незнайни,а тук пълно с таланти. Рейтинг: 0 0

Владо (Гост)
31 октомври 2020 | 19:36

violeta vasilkova Лудогорец не пускат юношите си защото имат високи цели .С юноши едва ли ще сме шампиони и ще играем в Европа всяка година.Когато станем като Славия/без да ги обиждам/ средняшки отбор без абсолютно никакви цели и амбициѝ,тогава сигурно и ние ще играем само с българи и юноши. Рейтинг: 2 0

неутрален (Гост) 71 отговор
31 октомври 2020 | 00:48

Ама Локо бяха шампиони 2004 а Ботев кога за последно са ставали първи ? Имаха топ отбор Камбуров, Бобан Янчевски, Методи Стойнев, Тунчев, Кирил Котев, Георги Илиев голям отбор бяха Рейтинг: 5 7

30 октомври 2020 | 23:33

Интересно ще ми е да ли от Ч.Море ще изпратят целия отбор барабар с Илиян на детектор на лъжата? Нали така постъпиха преди няколко години и омаскариха доста футболисти! Рейтинг: 16 3

Петър (Гост) 68 отговор
30 октомври 2020 | 23:31

Доко всеки мач си играят полека, внимателно, хитричко... Чакат си момента, използват го, но без някаква доминация и надиграване. И докато срещу силните има шанс- вкарат гол, па започнат да се излежават. Срещу сбебеподобните берат и ще берат още много ядове... Рейтинг: 23 3

Гьонов: На "Армията" имаше фенове, които ни обиждаха 01 декември 2020 | 09:50
Познато лице каца на "Огоста" за наследник на Никола Спасов 01 декември 2020 | 09:20
Новите правила за Covid-19 се оказаха сериозна пречка за Левски 01 декември 2020 | 10:28
Синът на руски милиардер идва за Ботев (Пд) 01 декември 2020 | 10:15
Румънци напират за талант на Левски 01 декември 2020 | 07:57
Валентин Железов ще свири мача между Левски и Локомотив (Пловдив) 30 ноември 2020 | 22:14
Президентът на УЕФА изпрати съболезнователно писмо в памет на Димитър Ларгов 30 ноември 2020 | 21:50
Добри новини за Ботев! Тодор Неделев се размина с тежка контузия 30 ноември 2020 | 19:24
Тодор Неделев и компания пред Sportal.bg: Никой от нас не се е скатавал! Ще оставим душите си на терена 30 ноември 2020 | 19:08
Любо Пенев: Утре ще бъде още по-лошо 30 ноември 2020 | 18:42
Томаш: Искаше ми се мачът да се играе днес 30 ноември 2020 | 18:33
Отложиха Етър - Царско село заради сериозния сняг във Велико Търново 30 ноември 2020 | 17:58