Сензация: Джокович бе разпилян от 42-рия в света 30 октомври 2020 | 20:39
Световният №1 Новак Джокович получи звучен шамар на турнира от категория ATP 500 във Виена. Фаворитът за титлата в австрийската столица спечели само три гейма срещу "щастливия губещ" в схемата Лоренцо Сонего и бе разпилян с 2:6, 1:6 за само 70 минути игра на 1/4-финалите на надпреварата.

Италианецът, който заема 42-рата позиция в ранглистата, бе безмилостен на свой сервис и спечели 80% от точките, разиграни на първото си подаване. Освен това, 25-годишният италианец реализира 5 от 6-те си точки за пробив по пътя към сензационния успех.ImageДвубоят започна по кошмарен начин за Джокович. Сърбинът допусна да бъде пробит още в първия си сервис гейм, а при второто си заставане на начален удар в мача тъмните облаци отново се извисиха и на бърза ръка резултатът стана 0:4 в полза на Сонего. Аутсайдерът в мача задържа аванса си в сета и излезе напред в резултата след 2:6 в първия сет, а втората част започна като първата - с пореден пробив в актива на летящия италианец.

Джокович разполагаше с три шанса да се върне в мача при 1:2 гейма, но пропусна всеки един от опитите си и опонентът му задържа подаването си, за да отвори разлика от 1:3 в сета. В следващия гейм нервите на Ноле не издържаха и той допусна нов пробив, а след още три пропуснати брейкбола от ракетата на сърбина, всичко приключи - 2:6, 1:6.

По този начин Сонего се класира за полуфиналите на турнира, където ще срещне победителя от срещата между Григор Димитров и Дан Еванс.

31 октомври 2020 | 10:35

СПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ДО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 0

jordanbrand (Гост) 6 отговор
31 октомври 2020 | 10:29

Единственото нещо в момента,което може да спаси световния професионален спорт и да осигури надниците на куклите на конци в тениса ,във футбола,в баскетбола е това,срещу което винаги са заявявали,че са се борили най-много-Черното тото Рейтинг: 3 0

Минъор Пк (Гост) 5 отговор
31 октомври 2020 | 08:46

Явно си е почивал жокера!Къв е тоя измислен мастърс във Виена! Рейтинг: 3 12

Левскар В.К. (Гост) 4 отговор
31 октомври 2020 | 01:10

тоя прилича на Ибрахимович на младини ,много добре игра и тук не е виновен Джокович, просто този наистина си го разпиля Рейтинг: 8 0

Григор Димитров е във финансовия Топ 20 на тениса 25 ноември 2020 | 17:44
Диего Марадона и тенисът – едно приятелство за вечността 26 ноември 2020 | 11:31
Адриан Андреев e четвъртфиналист в Гърция след драматична победа над №4 в схемата 26 ноември 2020 | 16:16
Анди Мъри смята, че играчите трябва да се ваксинират задължително 26 ноември 2020 | 16:03
Най-добрите удари и разигравания от Финалния турнир на ATP (видео) 24 ноември 2020 | 17:57
Григор с интересен рекорд във Финалния турнир на ATP 23 ноември 2020 | 15:08
Евтимова с две победи за деня на турнир по тенис в Тунис, среща Вангелова на четвъртфиналите на двойки 26 ноември 2020 | 18:37
Мастърсът в Мадрид вече ще се провежда в две седмици 26 ноември 2020 | 11:22
Евтимова с победа на старта в Тунис, Вангелова отпадна 25 ноември 2020 | 16:57
Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнир в Гърция 25 ноември 2020 | 16:45
Отлагат старта на Откритото първенство на Австралия 25 ноември 2020 | 15:46
Борис Бекер напуска Германската федерация по тенис 25 ноември 2020 | 15:01
Носителка на 2 титли от "Големия шлем" вече мисли за края на кариерата си 24 ноември 2020 | 15:21
Путин поздрави Медведев за триумфа в Лондон 24 ноември 2020 | 15:07
Григор е в Топ 10 за най-много двойни грешки през 2020 година 24 ноември 2020 | 14:16
Пиронкова и Томова ще играят на турнир през декември 24 ноември 2020 | 13:02