Мората и Дибала съсякоха Ференцварош в Унгария (видео) 04 ноември 2020 | 23:59
Ювентус бързо се върна на победния път в Шампионската лига. "Старата госпожа" записа разгромен успех с 4:1 в гостуването си на Ференцварош в група "G". Алваро Мората продължи страхотната си голова серия от началото на сезона и прибави нови две попадения на сметката си в 7-ата и 60-ата минута, а Пауло Дибала бе автор на третия гол в 73-ата и изработи четвъртия 81-ата минута, който бе записан като автогол на Лаша Двали. За унгарците почетният гол отбеляза Франк Боли в 90-ата минута.

Срещата започна отлично за торинци, които поведоха с първата си по-добра атака. В 7-ата минута Хуанд Куадрадо напредна по дасното крило и пусна пас успоредно на голлинията, там Кристиано Роналдо се размина с топката, но тя стигна до Мората, който отблизо вкара за 0:1.

Домакините опитаха някакъв хаотичен натиск, но без особен успех. В 20-ата минута удар на Токмак Нгуен бе твърде слаб и мина покрай вратата. След това в 26-ата минута Грего Ловренчич подаде за Олександър Зубков на границата на пеналта, но и той не успя да отправи достатъчно добър изстрел.

Постепенно обаче Юве отново взе инициативата и в 36-ата минута Роналдо не бе далеч от целта след изстрел с глава, който мина над вратата.

През втората част "Старата госпожа" продължи да доминира. В 47-ата минута Роналдо стеля от фаул, но вратарят спаси. Десет минути по-късно португалецът напредна в наказателното поле, но опита шут от трудна позиция по диагонал и не намери очертанията на вратата.

В 60-ата минута по-добрата игра на гостите доведе и до втори гол. Роналдо подаде по земя пред наказателното поле, там Макени пропусна топката за Мората, който от движение стреля във вратата за 0:2.

В 67-ата минута в игра на мястото на Мората се появи Дибала, като аржентинецът довърши унгарците с нови два гола след две груби грешки. В 73-ата минута защитник върна лошо към вратаря, той не успя да укроти топката на мокрия терен, а дибала притича и отбеляза в опразнената врата.

В 81-ата минута стражът Денеш Дибуш сгреши при отип да изчисти топката и прати в краката на Дибала, който без колебание стреля през краката му, а Двали си отбеляза автогол в опит да изчисти топката на голлинията.

В 90-ата минута домакините все пак стигнаха до поченет гол. Боли бе изпуснат около точкото но дузпата, първият му удар бе спасен от Войех Шчесни, но при добавката нападателят бе точен за 1:4.

Така Ювентус вече има актив от 6 точки в групата и здраво държи втората позиция. Фради пък остава на дъното с 1 спечелена точка досега.

Franck Boliгол Franck Boli  90'
81' Лаша Двали  Лаша Двалиавтогол
Олександър Зубковизлиза Олександър Зубков  80'
Myrto Uzuniвлиза Myrto Uzuni
76' Хуан Куадрадо  Хуан Куадрадоизлиза
Marcel Heisterвлиза Marcel Heister
67' Алваро Мората  Алваро Моратаизлиза
Пауло Дибала  Пауло Дибалавлиза
60' Алваро Мората  Алваро Моратагол
53' Аарън Рамзи  Аарън Рамзиизлиза
Уестън Маккени  Уестън Маккенивлиза
46' Артур  Артуризлиза
Родриго Бентанкур  Родриго Бентанкурвлиза
Endre Botkaжълт картон Endre Botka  19'
7' Алваро Мората  Алваро Моратагол
8 Извършени фалове 11
7'
Алваро Мората
60'
73'
Пауло Дибала
Лаша Двали
81'
Franck Boli
90'

Добави коментар Коментари (5)

Ba (Гост) 5 отговор
05 ноември 2020 | 11:07

Вратарят на унгарците е пълен шаран, горкия. Много брак в подаванията, а защитата е разграден двор. Киелини донесе малко спокойствие, но с Бонучи в състава - толкова. Има скорост и повратливост на танкер. Пирло дано най-накрая го извади и почне да налага Демирел и Де Лихт вместо него. Да, да, Де Лихт се възстановява от операцията на рамото. Рейтинг: 3 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Ивайло (Гост) 4 отговор
05 ноември 2020 | 04:08

Извинете,но Роналдо не вкара..победата не се брои! Рейтинг: 10 7

ДУЗПАЛОНА (Гост) 3 отговор
05 ноември 2020 | 00:38

А иначе каталунските смешници казват, че Роналдо вкарвал само от дузпи?! СЕГА, КОГАТО ДЖУДЖЕТО Е С 5 ГОЛА ОТ 5 ДУЗПИ ОТ НАЧАЛОТО НА СЕЗОНА - МЪЛЧАТ И СЕ КРИЯТ! Хаяско, ако ще и до пенсия да играе, никога няма да може да настигне CR7 по голове в ШЛ!!! Рейтинг: 19 15

Хахах (Гост)
05 ноември 2020 | 11:19

Алексчи, тея статистики ги има преди Меси и Роналдо да започнат да играят. Роналдо с уникалното си позициониране му трябват средно по 9 удара за да вкара гол. Само ШЛ ли ще гледаме? Защо тогава Меси е с по добър показател мач/гол? Кой кого трябва да настига е въпроса. Хайде да не използваме стъкмистики и да вземем едно от най силните оръжия на Роналдо, и едно на Меси, говоря за голове + асистенции в цялата им кариера, и колко мача са им били нужни. Така всичко ще е честно, без да си избираме турнири, отбори и т.н.т. А статистиката е, че Роналдо е изиграл над 1000 мача за отборите си, но още не е помогнал с толкова голове и асистенции. От друга страна Меси още не е изиграл 900 мача, а вече има над 1000 гола и асистенции. Без да им гледаме дрибъла, кой колко положения създава за отборите си и други неща, от които очевидно нищо не разбираш. Надявам се поне като завършиш 3 клас, да понаучиш още нещо за футбола, не да разпознаваш само кога има гол. Рейтинг: 3 3

Coach (Гост) 2 отговор
05 ноември 2020 | 00:30

Без тея двамата Мората и Дибала просто нищо не става. Всеки мач трябва да са титуляри. Всички други са заменяеми. Рейтинг: 16 4

Шампионска Лига

Реал е №1 в историята на ШЛ и КЕШ, ЦСКА е най-добрият български представител 26 декември 2020 | 23:00
УЕФА се възхити на гениите Стоичков и Бербатов (видео) 08 януари 2021 | 18:50
Неймар към Меси: Ще се видим скоро 15 декември 2020 | 10:05
Румениге: Шампионската лига има един голям проблем 14 януари 2021 | 22:48
Аталанта попари Аякс в Амстердам и отново ще играе на 1/8-финал (видео) 09 декември 2020 | 21:50
Ето как в Гладбах отпразнуваха историческото си класиране 10 декември 2020 | 11:39
Хванаха с допинг двама от Шампионската лига 22 декември 2020 | 15:31
Коке: Докато не умра, ще се боря Атлетико да вдигне ШЛ 18 декември 2020 | 12:38
Пике: Ще бъде много тежко срещу ПСЖ 18 декември 2020 | 11:40
Роберт Левандовски с наградата за номер 1 в света 17 декември 2020 | 21:45
Франк Лампард: Челси изтегли възможно най-тежкия съперник 14 декември 2020 | 18:28
В Юве не бързат да се радват, припомниха за случилото се срещу Лион 14 декември 2020 | 17:58
Вижте програмата за 1/8-финалите в ШЛ по дати 14 декември 2020 | 17:23
Амор: ПСЖ иска трофея в Шампионска лига, но първо трябва да мине през Барселона 14 декември 2020 | 15:39
Барса изтегли късата клечка, добър жребий за Ливърпул, Байерн и Реал М (всички двойки в ШЛ) 14 декември 2020 | 13:11
Отборите в Шампионската лига и Лига Европа ще научат следващите си съперници 14 декември 2020 | 07:26