Безличен Лудогорец не успя да се противопостави на Тотнъм (видео+снимки) 05 ноември 2020 | 21:46
Отборът на Лудогорец записа трета поредна загуба от участието си в Група "J" на Лига Европа. "Орлите" бяха победени от Тотнъм с 1:3 в Разград. Българите изиграха един от най-безличните си мачове в Европа в последните години и логично загубиха, като дори могат да са доволни, че поражението не бе по-изразително. Хари Кейн, Лукас Моура и Джовани Ло Селсо бяха точни за "шпорите", а за "зелените" попадението бе дело на Клаудиу Кешерю.

Станислав Генчев бе избрал да започне с Пламен Илиев на вратата, а в защита пред него Антон Недялков, Георги Терзиев, Оливие Вердон и Жордан Икоко. Като вътрешни халфове бяха Абел Анисе и Стефан Баджи, а по крилата Каули и Елвис Ману. В атака беше Клаудиу Кешерю, подпомаган от задна позиция от Доминик Янков.

За гостите в стартовата единайсеторка на вратата бе Джо Харт на вратата и в защита Мат Дохърти, Тоби Алдервейрелд, Ерик Дайър и Бен Дейвис. Хари Уинкс и Муса Сисоко бяха двамата опорни полузащитници, а Джовани Ло Селсо действаше като плеймейкър. На крилата започнаха Гарет Бейл и Лукас Моура, а в атака бе Хари Кейн.

Англичаните можеха да открият резултата още във втората минута. Тогава Кейн бе изведен зад защитата на домакините, но ударът му от въздуха мина над вратата. Съвсем скоро отново централният нападател бе близо до попадението, но далечният му шут се срещна в гредата на Илиев. В деветата минута пък удар от фаул на Бейл бе избит от стража на българите.

Логичното с оглед на играта от началото на срещата гостите откриха резултата. При едно центриране от ъглов удар Кейн надскочи без проблем Вердон и прати топката в мрежата. Това бе гол номер 200 за него с фланелката на Тотнъм.

В 25-ата минута Тотнъм можеше да стигне до второ попадение. Икоко успя да избие един пас към Моура, който почти сигурно щеше да се превърне в попадение, а след това удар на Дохърти бе изваден от Илиев в ъглов удар.

В 33-ата минута резултатът вече бе 2:0 в полза на гостите. Кейн бе изведен непокрит отдясно и твърде лесно прокара топката под крака на Вердон, за да подаде на Моура на празна врата, който нямаше какво друго да направи освен да подложи крака си за 2:0 в полза на лондончани.

До края на първата част ново попадение не падна, Тотнъм контролираше спокойно ситуацията на терена, а Лудогорец така и не успя да стигне до нещо интересно пред Харт.

В началото на второто полувреме българите намалиха резултата. Един удар на резервата Бърнард Текпетей бе блокиран, но се получи рикошет, след който Кешерю се озова на позиция в малкото наказателно поле и веднага засече топката във вратата.

Попадението стресна гостите и те веднага вдигнаха оборотите. Винсиус не успя да реализира от чиста позиция, след като бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му мина над вратата. След това пък шут на Ло Селсо мина покрай гредата.

В 62-ата минута гостите отново си върнаха преднината от два гола. Хюн-Мин Сон, който тъкмо се бе появил в игра намери на празна врата Ло Селсо, който без напрежение реализира за 3:1.

Постепенно Тотнъм отново намали оборотите, което даде възможност на Лудогорец да погледне по-смело към вратата на Харт, но единствено Каули имаше дребни положения пред себе си, които не доведоха до нищо.

В последните минути срещата се доиграваше. Гостите комбинираха безметежно, а домакините не успяха да се противпоставят особено много и така логично срещата завърши с безпроблемна победа за англичаните.

Така Лудогорец остава последен в класирането на групата си и продължаването към елиминационната фаза изглежда химера. "Орлите" са с нула точки и ще трябва да вземат три победи в оставащите си двубои, за да запази шансове за излизане. Тотнъм от своя страна е вече с шест точки. По-късно днес един срещу друг излизат ЛАСК и Антверпен в мача помежду, за да определят кой ще е в по-добра позиция за следващите срещи.

Състави:

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Илиев, 3. Недялков, 5. Терзиев, 24. Вердон, 22. Икоко, 12. Анисе, 25. Баджи, 95. Каули, 10. Ману, 64. Янков, 28. Кешерю

ТОТНЪМ: 12. Харт, 2. Дохърти, 4. Алдервейрелд, 33. Дейвис, 15. Дайър, 8. Уинкс, 17. Сисоко, 18. Ло Селсо, 27. Моура, 9. Бейл, 10. Кейн

Иван Йордановвлиза Иван Йорданов
79' Мат Дохърти  Мат Дохъртижълт картон
Доминик Янковизлиза Доминик Янков  75'
Мавис Чиботавлиза Мавис Чибота
72' Джовани Ло Селсо  Джовани Ло Селсоизлиза
Танги Ндомбеле  Танги Ндомбелевлиза
65' Гарет Бейл  Гарет Бейлизлиза
Стивън Бергвайн  Стивън Бергвайнвлиза
62' Джовани Ло Селсо  Джовани Ло Селсогол
61' Лукас Моура  Лукас Моураизлиза
Пиер-Емил Хьойберг  Пиер-Емил Хьойбергвлиза
33' Лукас Моура  Лукас Моурагол
Анисе Абелжълт картон Анисе Абел  15'
13' Хари Кейн  Хари Кейнгол
0
13'
Хари Кейн
33'
Лукас Моура
Клаудиу Кешерю
50'
62'

06 ноември 2020 | 12:55

Чудя се само кой и какво хубаво видя от футболист като Стефан Баджи? Не става и от самолет се вижда ! Рейтинг: 0 0

Реалист (Гост) 311 отговор
06 ноември 2020 | 11:36

Няма как и в Европа да ви бутат! Рейтинг: 1 2

Ей , Миндил, (Гост)
06 ноември 2020 | 13:12

Тук не става изобщо ъпрос за съдийска помощ! И със съдийска помощ , резултата пак ще е същия. това да не ти е оранжевия катун , който няма нито една побед в първенството срещу Лудогорец или Уефски, който от 30 мача има САМО 4 победи и 20 загуби. Рейтинг: 1 1

ha (Гост)
06 ноември 2020 | 14:23

Утайка проста, кажи кога циганския проект на мазната помия победи за последно ЦСКА? :: Умрели цигански проект проект има бюджет колкото двата клуба общо + 10 млн. отгоре. Виновни са не моса съдиите, ами цялата мафиотска сган в държавата, която позволи на един дрогиран идиот да се разпорежда както желае с всички. Рейтинг: 0 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

1945 (Гост)
06 ноември 2020 | 17:41

Реалист-Няма как да...затова всяка година играем в групи на Европа а вие веднъж на 10 години.... Рейтинг: 1 0

Моци (Гост) 310 отговор
06 ноември 2020 | 10:53

Много е трудно да играем без съдийска помощ. Рейтинг: 2 2

Димитър Ангелов (Гост) 309 отговор
06 ноември 2020 | 09:58

Лудогорец бяха за смя можеше и да паднат с 6, 7 гола те Тотмън не можаха даже да си направят тренировка и второто половреме си искараха титулярите Рейтинг: 0 3

06 ноември 2020 | 09:40

Грешна селекция слаб върба нашите футболисти са с класа над чужденците и Митков е добър Дяков не трябваше да бъде извън картотекиран и те треньорска грешка от години за първи път лудогорец играе бавно тромави футболисти липсва оная бързина на пасове те техничните отигравания ако побърже не се върне към оная схема да не съм лош пророк нищо добро неги чака жалко не съм привърженик на лудогорец но истински се възхищавам на играта която те предлага ха сега играят бавно и неугледно направо слабо а по някога вина имат и съдиите който правят фрапантни грешки в тяхна полза с което им вредят Рейтинг: 1 1

1 (Гост) 306 отговор
06 ноември 2020 | 09:23

Трябва да си назначат 2 психоложки по подобие на Локомотив Пловдив. Които да накарат психически играчите да дават максимума от себе си. Отделно хубаво е да изпробват да групират защитници , нападатели по двойки - да свикнат хората един с друг защото при толкова чести размествания футболистите не могат да мислят еднакво. При толкова националности е важно футболистите да намерят общ език с които да се разбират все едно са си едно цяло. И е също важно да се идентифицират тия дето се скатават и взимат заплата за да не вършат нищо и да се махнат - за да не се руши колектива. Някой стари кучета от защитата също е редно да напуснат - да дадат път на младите визирам Моци и вечно контузения Григоре. Рейтинг: 2 0

БЪДЕТЕ РЕАЛИСТИ! (Гост) 305 отговор
06 ноември 2020 | 08:09

Манчестер Юнайтед - Тотнъм 1:6......... Лудогорец - Тотнъм 1:3. Иначе съм съгласен за това в коментарите на НОРМАЛНИТЕ коментиращи, че Лудогорец НЯМА облик, няма живец в играта, няма идеи! Личи си , че в отбора има някакво напрежение. Рейтинг: 4 1

Хахах (Гост)
06 ноември 2020 | 09:02

Мач с мач не си приличат реалисте! Юнайтед също ще бият Лудогорец, не знам какво си мислиш. Рейтинг: 0 1

06 ноември 2020 | 08:00

Делиорманските мнгали ми напълниха душата! Наште, оранжеви мнгали,НАПРАВО МИ СРАХА В УСТАТА! Рейтинг: 6 1

jsd (Гост) 302 отговор
06 ноември 2020 | 07:35

И сега да се върнем два дни назад: Моуриньо: ебасимамата, тия са по-добри от Байерн!!! Шампиони, шампиони, шампиони... Ама на какво са шампиони бе Специален? Изясни ли ти се тоя въпрос? Шампиони на "организации", на логистика на куфарчета, на обсебване на телевизионния ефир... Където а някой коментатор дръзне да изкаже съмнения за някоя дузпа или засада и си заминава, та какво да говорим за съдии, наблюдатели и комисии... Та така. Идва един наплашен Моуриньо и след само 90 минути си тръгва помъдрял и тотално разгелдисал блатото, което Гела сам си заблати. Рейтинг: 4 2