Малинов над всички при равенство на Льовен 24 ноември 2020 | 00:55
Българският национал Кристиан Малинов направи силен мач за Льовен в белгийското първенство. Тимът на бившия халф на ЦСКА-София завърши 2:2 у дома със Сент Трюйден, а Малинов подаде за гола на Джош Епиа в 73-ата минута. Роденият в Петрич футболист получи и жълт картон преди почивката.

Гостите, които са сред застрашените от изпадане, поведоха в 27-ата минута с попадение на Дюканс Назон. Играчът от Хаити се пребори за топката пред наказателното поле и с много силен удар я заби във вратата на Льовен. Тимът на Малинов изравни в самия край на полувремето чрез Тома Анри от дузпа, отсъдена за нарушение срещу българина. Той получи топката в наказателното поле и веднага беше спънат от защитник на Сент Трюйден, а Анри вкара за 1:1 от бялата точка.
Силните изяви на родния халф продължиха и след почивката. В 73-ата минута той беше в основата и на втория гол за домакините. Те изпълниха триково корнер, като Малинов се откри и веднага насочи топката към Епиа, който с малко късмет я прати във вратата за 2:1.

Льовен обаче изпусна победата в края. Греешка в защитата позволи на Назон да се окаже на стрелкова позиция и нападателят се разписа за втори път в мача. По този начин Малинов и компания останаха -и в класирането с 19 точки, а начело е шампионът Брюж с 26.

Пиер-Ив Нгава Пиер-Ив Нгава5 Сьон-Ву Лий10 Сьон-Ву Лий
90' Alexander Filippov  Alexander Filippovизлиза
Джонатан Буату Мананга  Джонатан Буату Манангавлиза
Liberato Cacace  Liberato Cacaceжълт картон
Тена Пол Гарсия  Тена Пол Гарсияжълт картон
87' Yuma Suzuki  Yuma Suzukiизлиза
Сьон-Ву Лий  Сьон-Ву Лийвлиза
84' Duckens Nazon  Duckens Nazonгол
80' Christopher Durkin  Christopher Durkinизлиза
Facundo Colidio  Facundo Colidioвлиза
Josh Eppiahгол Josh Eppiah  73'
Фредерик Дуплуизлиза Фредерик Дуплу  64'
Пиер-Ив Нгававлиза Пиер-Ив Нгава
61' Christopher Durkin  Christopher Durkinжълт картон
Olivier Mynyизлиза Olivier Myny  59'
Josh Eppiahвлиза Josh Eppiah
Thibault Vlietinckизлиза Thibault Vlietinck  46'
Musa Tamariвлиза Musa Tamari
Тома Анридузпа Тома Анри  45'
Кристиян Малиновжълт картон Кристиян Малинов  42'
28' Duckens Nazon  Duckens Nazonжълт картон
27' Duckens Nazon  Duckens Nazonгол
0
27'
Duckens Nazon
Тома Анри
45'
Josh Eppiah
73'
84'

Добави коментар Коментари (9)

Оранжева-мъкааа (Гост) 9 отговор
24 ноември 2020 | 13:45

И как го видяха тва джудже над всички не разбрах?Те останалите да не са лилипути бе? Рейтинг: 0 2

Nordside14 (Гост) 8 отговор
24 ноември 2020 | 12:46

Малинов е биткаджия и винаги се хвърля на максимум! Респект за това момче! Рейтинг: 7 0

braneto (Гост) 7 отговор
24 ноември 2020 | 11:25

Пичове само ще ви кажа, че съм играл срещу Малинов много пъти докато бях юноша и той е един от малкото в България, който успя да пробие защото има качества, а не защото е син на някой си или е връзкарче. Малко повече респект заслужава. Рейтинг: 12 0

Гледал мача (Гост) 6 отговор
24 ноември 2020 | 11:19

Ей тъпак, снощи случайно попаднах на мача по един сръбски спортен канал. Та ми беше интересно как се развива нашия талант с треньор Маймун и разни рязани карабини и брикети и в двата отбора. Имаше едно японче в гостуващия отбор, който може и да мине за футболен Рейтинг: 0 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Вкаранга (Гост) 5 отговор
24 ноември 2020 | 10:21

Няма къде да следим белгийското освен по някой онлайн-стрийм, но ОХ Льовен си е фарм-клубът на Лестър. Малинов не е много надарен технически, но е изключително борбен и играе винаги с хъс. Вече е на 26г. и ще е хубаво, ако направи впечатляващ сезон в Льовен и направи още една крачка нагоре в развитието си. Самият факт, че вече е лице на официалният магазин на ОХ Льовен, би трябвало да означава, че е станал любимец на привържениците. Желая му успех! Рейтинг: 14 0

Гледал мача (Гост) 4 отговор
24 ноември 2020 | 10:00

Нашия беше пълен ташак, като и всички от двата отбора, селски футбол. Рейтинг: 1 10

Вкаранга (Гост)
24 ноември 2020 | 10:24

Селски футбол, ама ония от Антверпен, които са 3т. пред Льовен с мач повече, скриха топката на Лудогорец. Ако тяхното е селски футбол, нашето е махленски. Рейтинг: 14 1

david (Гост) 3 отговор
24 ноември 2020 | 08:48

С височина от 1.20 как така е над всички ... Рейтинг: 0 11

Насакутуякъ (Гост) 2 отговор
24 ноември 2020 | 06:18

Той подал за гола,малеее вече на какво се радваме,ами ако подаде още веднъж и през новата 2021год.може и за златна топка да се нареди, Рейтинг: 5 14

Месут (Гост) 1 отговор
24 ноември 2020 | 01:49

зимата в Лудогорец Рейтинг: 3 10

Други

Аякс и Фейенорд продължават за Купата на Нидерландия 21 януари 2021 | 01:19
Спарта би последния, Минчев не влезе (видео) 20 януари 2021 | 21:33
Сблъсъкът между Карабельов и Вутов в Унгария не излъчи победител 23 януари 2021 | 22:09
Малинов и Льовен направиха обрат от 0:2 21 януари 2021 | 21:45
Велковски и Серкъл Брюж се закотвиха на дъното 21 януари 2021 | 00:50
Отборът на Велковски взе важна победа като гост 23 януари 2021 | 22:44
Диего Коща отказа на Трабзонспор 22 януари 2021 | 15:36
Брага се възползва от кадровата криза в Бенфика (видео) 21 януари 2021 | 02:03
Невероятни пропуски на Станислав Костов провалиха Олимпиакос (видео) 20 януари 2021 | 21:00
Реал Мадрид дебне аржентински талант, Милан и Ман Сити също го следят 20 януари 2021 | 21:00
Шокираща бройка заразени обяви Бенфика 19 януари 2021 | 14:34
Шампионът на Австрия привлече защитник от Англия 19 януари 2021 | 13:25
Хунтелаар премина прегледите в Шалке 18 януари 2021 | 20:55
За пръв път от десетилетие футболните клубовете по света са похарчили по-малко пари за трансфери 18 януари 2021 | 18:16
Стилиян Петров: Нийл Ленън да си тръгва, да идва Рой Кийн 19 януари 2021 | 18:13
Беершот назначи най-младия старши треньор в Белгия от Втората световна война насам 20 януари 2021 | 09:11