"Вълците" спряха победната серия на Саутхамптън (видео) 23 ноември 2020 | 23:57
Уулвърхамптън и Саутхамптън завършиха 1:1 в последен мач от 9-ия кръг на Премиър лийг. Тио Уолкот откри за гостите в 58-ата минута с първия си шампионатен гол за клуба от почти 15 години, но резервата Педро Нето донесе точката на "вълците" в 75-ата минута.

Преди паузата за националните отбори Саутхамптън навлезе в много добра форма и спечели 4 от последните си 5 мача. С евентуален успех днес "светците" можеха да се доближат само на точка от лидерите Тотнъм и Ливърпул. Сега те са 5-и в подреждането, а Уулвърхамптън е на 9-а позиция.

Мениджърът на гостите Ралф Хазенхютъл не можеше да разчита на звездата Дани Ингс, което даде възможност на ветерана Тио Уолкот да започне като титуляр до Че Адамс

За Уулвърхамптън най-сериозният проблем беше отсъствието на централния защитник Конър Коуди. Нуно Еспирито Санто пусна в предни позиции Раул Хименес, подкрепян по крилата от Адама Траоре и Даниел Поденсе.
Домакините пропуснаха ранен шанс да поведат в 6-ата минута, когато Алекс Маккарти парира силен удар на Нелсон Семедо, а след това показа отличен рефлекс и при добавката на Леандер Дендонкер. Първата добра атака на Саутхамптън пък завърши с добра намеса на Руи Патрисио след изстрел от малък ъгъл на Уолкот.

В 23-ата минута "светците" поискаха дузпа за игра с ръка на Семедо в наказателното поле, но реферът Андре Маринър не видя нищо нередно. В 29-ата Адама Траоре демонстрира скоростта си, след което отправи нелош удар, но Маккарти внимаваше. Гостите отговориха с опасен шут на Стюарт Армстронг, пратил топката на сантиметри от гредата.
В началото на втората част отново по-интересно беше пред вратата на Уулвс. Райан Аит Нури можеше да открие резултата след пас на Поденсе, но Алекс Макарти още веднъж се намеси качествено. Секунди по-късно Раул Хименес засече с глава центриране от фланга, но ударът му беше неточен.

В 58-ата минута Муса Дженепо намери с дълъг пас Че Адамс, чието първоначално центриране бе блокирано от Макс Килман. Топката обаче се върна при тарана на Саутхамптън, а той намери непокрития Уолкот и бившият английски национал не сбърка.
В средата на втората част Тио Уолкот можеше да реши изхода на двубоя, но от чиста позиция прати топката в аут. Еспирито Санто реагира с включването на Педро Нето и в атаките на Уулвърхамптън се появи повече острота. Четвърт час преди края домакините изравниха. Точен беше именно Нето, който се оказа на точното място след изстрел в гредата на Хименес.

Финалните минути преминаха с натиск на Уулвс. Педро Нето влезе на скорост в наказателното поле след грешка на Кайл Уокър-Питърс, но Алекс Маккарти изби.
Равенството беше най-справедливият резултат между два равностойни отбора, които не рискуваха докрай, за да стигнат до победата.

В следващия кръг Саутхамптън ще посрещне Манчестър Юнайтед, а Уулвърхамптън излиза на "Емиратс" срещу Арсенал.

Педро Нето Педро Нето7 Шейн Лонг7 Шейн Лонг
90' Стюарт Армстронг  Стюарт Армстронгизлиза
Ибрахима Диало  Ибрахима Диаловлиза
Даниел Поденсеизлиза Даниел Поденсе  85'
Vitor Ferreiraвлиза Vitor Ferreira
79' Муса Дженепо  Муса Дженепоизлиза
Шейн Лонг  Шейн Лонгвлиза
Педро Нетогол Педро Нето  75'
Рубен Невешизлиза Рубен Невеш  70'
Педро Нетовлиза Педро Нето
58' Тио Уолкот  Тио Уолкотгол
0
58'
Тио Уолкот
Педро Нето
75'

Добави коментар Коментари (2)

spurs (Гост) 2 отговор
24 ноември 2020 | 08:35

В следващият кръг на Юнайтед свят ще им се завие , такъв бой ги чака Рейтинг: 6 0

spurs (Гост) 1 отговор
24 ноември 2020 | 08:33

Много силен мач на Саутхемптън. Уулвс се отърваха. Саутхемптън като игра поне топ 3 в момента в Прем Л. Невероятна работа на Ралф Хазенхютъл. Дори без контузения Ингс щяqха да бият , за съжаление Уолкът не вкара чистото положение за 2:0 с което мачът свършваше. Саутхемптън ще останат дълго в челото на класирането защото играят много силен футбол. Рейтинг: 9 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

s (Гост)
24 ноември 2020 | 08:45

Немец, все пак. Виждаш и Клоп какво прави, НАгелсман в Лайпциг също. Иначе Уолкът доказа защо е вечният талант и цял живот само го чакат нещо да направи. Поднесоха му я на празна врата и вкара. После сам срещу вратаря от 10 метра не цели вратата. За това никога не стана голям играч, както вещаеха през 2008г., даже на фифата стигаше до 99 рейтинг заедно с Божинката. Рейтинг: 9 0

do s (Гост)
24 ноември 2020 | 11:35

Хазенхютъл е австриец !! Австрийските треньори са доста в немската Бундееслига, много силна школа . И непрексънато произвеждат Рейтинг: 2 0

Англия

Лампард има три мача, за да се спаси 21 януари 2021 | 10:47
Ман Юнайтед обмисля оферта за Ериксен, бъдещето на Мата под въпрос 21 януари 2021 | 10:56
Арсенал отправи предложение за Йодегор 21 януари 2021 | 10:26
Дийн Смит попитал съдиите дали не са получили за Коледа топки за жонглиране 21 януари 2021 | 11:31
Клоп прави промяна в атаката за днешния мач с Бърнли 21 януари 2021 | 12:21
Кристъл Палас се похвали с новия нападател 21 януари 2021 | 11:57
Юве може да отзове Коща от Байерн и да го прати в Англия 21 януари 2021 | 14:21
Гуардиола притеснен за Де Бройне и Уокър 21 януари 2021 | 14:00
Манчестър Сити може да си върне свой кадър от Астън Вила 21 януари 2021 | 13:11
Артета: Приключихме с първата фаза от трансферния пазара, сега работим върху втората 21 януари 2021 | 13:00
Погба: Вкарах красив гол, но победата не се дължи само на моето представяне 21 януари 2021 | 12:34
Рио: Солскяер все още не вярва напълно на Погба 21 януари 2021 | 12:34
Кандидат за шеф на Барса обяви първия летен трансфер 21 януари 2021 | 09:38
Гуардиола: Срещу всички водещи отбори играхме блестящо 21 януари 2021 | 04:14
Солскяер: Не мислим за класирането, а за следващия мач 21 януари 2021 | 03:57
Погба отново изстреля Ман Юнайтед на първото място (видео) 21 януари 2021 | 00:09