Резервата Жиру изпрати Челси на 1/8-финал (видео) 24 ноември 2020 | 21:48
С победен гол на Оливие Жиру в последната минута Челси надви Рен с 2:1 като гост в среща от четвъртия кръг в група “Е” на Шампионската лига и е сигурен 1/8-финалист в турнира. В другата среща от групата Севиля надигра Краснодар в Русия със същия резултат. Така англичаните и испанците събраха по 10 точки и продължават напред.

Калъм Хъдсън-Одой беше открил за Челси в 22-ата минута, а Серу Гираси изравни в 85-ата, преди Жиру да донесе триумфа на "сините". За Челси това е шеста поредна победа във всички турнири.

Тимът на Франк Лампард изигра сравнително добро първо полувреме, в което излезе напред в резултата. След почивката обаче гостите не оправдаха очакванията и имаха късмет, че в края стигнаха до успеха.

Тиаго Силва се завърна в състава на Челси, след като беше получил почивка срещу Нюкасъл през уикенда. Възстановеният от коронавирус Кай Хавертц седна на пейката, където бяха оставени още Хаким Зиеш, Н’Голо Канте и Антонио Рюдигер. Мейсън Маунт, Калъм Хъдсън-Одой и Тимо Вернер помагайа на изнесения напред Тами Ейбрахам. На вратата застана Едуард Менди, който доскоро беше част точно от Рен.

Домакините преследваха успеха с тъмнокожите Джеймс Леа Силики, Жереми Доку и Серу Гираси в атака. Алфред Гомис, който също като Менди е национал на Сенегал, застана под рамката.
Челси можеше да излезе напред още в 4-ата минута, когато Вернер получи топката на 5-6 метра от вратата, но стреля над гредата.

Футболистите в червено бързо се коригираха и в последвалите няколко минути не допуснаха никакви опасности пред своята врата.
Челси обаче се възползва от следващия си шанс - в 22-ата минута. Тогава Мейсън Маунт пребори големия талант на Рен Едуардо Камавинга и веднага с далечен пас изведе Хъдсън-Одой сам срещу вратаря, като англичанинът хладнокръвно промуши топката край Гомис - 1:0 за Челси.

Второто попадение "висеше" на косъм в 30-ата, когато Гомис се намеси отлично, за да отрази удар на Маунт, който отиваше към мрежата му.

Рен най-накрая отговори с шанс в 32-ата, при който Леа Силики шутира високо. Седем по-късно на Менди му се наложи да плонжира, за да улови изстрел на Гираси, който обаче като цяло не беше силен.
В 40-ата минута грешка при позиционирането на Тиаго Силва доведе до неточен пас на Чилуел, в резултат на което двама футболисти на Рен се озоваха срещу един играч на Челси и вратаря, но Гираси сгреши при паса и англичаните се измъкнаха.

Френският тим обаче продължи да натиска и в 42-ата Менди показа и рефлекс след удар с глава на капитана Дамиен Да Силва от няколко метра.
Второто полувреме започна с удари и към двамата вратари, като веднъж Тиаго Силва подложи тяло, за да отрази коварен шут към Менди. Попадение на Вернер пък правилно не беше зачетено заради нарушение на правилата.

Домакините понатиснаха около 70-ата минута. В 73-ата Гираси стреля опасно до гредата, а след още две Едуард Менди спаси най-чистото положение на Рен до момента, след като Жерзиньо Нямси засече с глава от 4-5 метра.
И все пак французите изравниха и то от сходна ситуация. В 85-ата Гираси засече центриране от ъглов удар и този път Менди се оказа безпомощен - 1:1.

Гостите можеха бързо да си върнат преднината, след като в 88-ата балонно подаване изведе Бен Чилуел зад отбраната, но ударът му с глава попадна точно у Гомис.

И все пак шансът беше на страната на Челси. Секунди след изтичането на редовното време футболист на Рен сгреши топката в своята половина, след което последва бърза атака. Вернер получи шанс да реализира, но стреля в тялото на вратаря. Кълбото отскочи високо, след което Жиру стигна пръв до него и го заби в мрежата за крайното 1:2. За световния шампион това е втори гол от началото на сезона, като единственият досега беше в мач от Купата на Лигата.

Клемaн Грениевлиза Клемaн Грение
75' Калъм Хъдсън-Одой  Калъм Хъдсън-Одойизлиза
Хаким Зиеш  Хаким Зиешвлиза
Матео Ковачич  Матео Ковачичизлиза
Кай Хавертц  Кай Хавертцвлиза
68' Мейсън Маунт  Мейсън Маунтизлиза
Н'Голо Канте  Н'Голо Кантевлиза
Тами Ейбрахам  Тами Ейбрахамизлиза
Оливие Жиру  Оливие Жирувлиза
Джеймс Леа Силикиизлиза Джеймс Леа Силики  63'
Ромен Дел Кастильовлиза Ромен Дел Кастильо
22' Калъм Хъдсън-Одой  Калъм Хъдсън-Одойгол
14 Извършени фалове 9
22'
Калъм Хъдсън-Одой
Серу Гираси
85'
90'

25 ноември 2020 | 08:05

В баскета има награда за най-добър шести играч, а ако във футбола има такъв еквивалент, Жиру е абсолютен фаворит за нея. Вече доста години му е трудно да се наложи като първи избор в атаката на клубния си отбор, обаче продължава да бележи, при това важни голове. Само за протокола, за френския национален отбор, въпреки подигравките че не вкара кьорав гол на световното в Русия, вече има 44 гола, с 3 повече от Платини и 7 по-малко от водача Анри. Като нищо може да се озове на върха в тази класация! Рейтинг: 14 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

fен (Гост) 7 отговор
25 ноември 2020 | 07:54

дано направят нещо значимо този сезон зареди феновете а и са длъжни защото направиха много голяма селекция за много пари Рейтинг: 5 0

?? (Гост)
25 ноември 2020 | 08:14

Ами то задаи феновете си всеки отбор трябва да направи нещо.. И-ати логиката. А пък това със слекцяиата е следващата тъпотия. Никой не ги е бил през ръцете да харчат много пари Рейтинг: 1 2

25 ноември 2020 | 00:50

Кой си ти ,че да правиш коментар за него.Отиди в музея на Челси и млъкни Рейтинг: 7 3

Наблюдателен (Гост)
26 ноември 2020 | 02:56

Юрдане, Какъв музей, бе, гол охлюв? Миналата година Юнайтед би 3 пъти Челси, за една година Пуля би 4 пъти Челси, Байерн вкара 7 гола на Челси, Уест Хям би Челси, Тотнъм с резервите отстрани Челси!... И ВСИЧКО ТОВА ПРИ СТАЖАНТА-ТРЕНЬОР лампард!!! Тази година играта пак е трагична, само Челуел показва добра игра, останалите са пълна трагедия! Рейтинг: 1 0

Лори (Гост) 4 отговор
24 ноември 2020 | 22:32

ЛеБрон Джеймс, Жиру и Том Харди най-красивите мъже на планетата Рейтинг: 11 2

. (Гост)
24 ноември 2020 | 22:59

Бог Жиру най-великия, слага ги в джоба Меси,Лева и Роналдо. Хахаххахахаахахахаха Рейтинг: 4 5

. (Гост)
24 ноември 2020 | 23:00

Харесваш само брадатковци,значи и Меско трябва да харесваш. Рейтинг: 5 2

Лори (Гост)
25 ноември 2020 | 04:02

Не.. Меси е нисък. Нали знаете какво казват за ниските мъже?? НИЩО! Рейтинг: 4 4

24 ноември 2020 | 22:13

напротив.Тимо теагедия,личи си че е изморен,не знам защо Лампард не го съхрани.Трябва ни свеж.Кажи ми колко и какви невероятни спасявания има вратаея на Рен?Знам че си тъп Саше,но се аргументирай.. Рейтинг: 6 2

соса дойде (Гост)
25 ноември 2020 | 05:14

Как какви спасявания ве чуек.. той са мяташе като котка от перде, като върколак от скала, като самоубиец от влак, като риба на леко влажно.. беше навсякъде... крака, ръце, спасяваше всячески.. предричам светло бъдеще за този вратар.. скоро ще измести Нойер.. Рейтинг: 4 0