Борусия (М) отново разнищи Шахтьор (видео) 25 ноември 2020 | 21:50
Тимът на Борусия (Мьонхенгладбах) се утвърди на първото място в Група "В" на Шампионската лига, след като разгроми на свой терен с 4:0 Шахтьор (Донецк). Двубоят бе от четвъртия кръг в груповата фаза, а головете бяха дело на Ларс Щиндъл (17-дузпа), Нико Елведи (34), Брийл Емболо (45+1) и Оскар Венд (77). Борусия събра 8 точки, а Шахтьор все още е втори с 4, но може да бъде изместен тази вечер от Реал Мадрид или Интер.

Домакините излязоха напред в резултата с гол на Ларс Щиндъл от дузпа в 17-ата минута. Сергей Кривцов извърши нарушение в наказателното поле срещу Маркус Тюрам, а реферът Джунейт Чакър посочи бялатат очка. След консултация с ВАР решението бе потвърдено, а Щиндъл превърна в гол 11-метровия наказателен удар - 1:0 за Борусия.

Домакините бяха много близо и до втори гол само няколко минути по-късно. В 21-ата минута Брийл Емболо получи топката малко пред дъгата на наказателното поле и отправи много хубав изстрел към вратата на ветерана Андрий Пятов, но за късмет на стража топката се отби от левия му страничен стълб.

Емболо продължи да тормози отбраната на украинците и вторият гол не закъсня, но негов автор стана Нико Елведи. Той изпрати топката във вратата с глава след центриране на близката греда от ъглов удар на Щиндъл в 34-ата минута.

В последните секунди на първата част упоритостта на Емболо най-сетне даде резултат и той направи резултата 3:0. Швейцарският нападател отбеляза много красив гол със задна ножица от близко разстояние. Това се случи след центриране от фаул и неособено убедителна игра на Пятов, който бе преодолян за трети път за едно полувреме от играчите на Борусия.

През втората част гостите от Донецк не сториха нищо, за да направят резултата по-приемлив за тях. Напротив, в 77-ата минута Борусия реализира четвърто попадение. Негов автор стана Оскар Венд, който центрира от фаул отдясно, с топката не игра никой, тя се удари в десния страничен стълб на Пятов и се озова във вратата на Шахтьор.

В последните минути украинците се опитаха да стигнат до почетен гол, но това не им се удаде и Борусия записа нова разгромна победа срещу този съперник, след гръмкия успех на германците с 6:0 като гости в началото на месеца.

Денис Закария Денис Закария8 Marcos Antonio8 Marcos Antonio
Ибрахима Траоре Ибрахима Траоре16 Maycon de Andrade Barberan27 Maycon de Andrade Barberan
Ласло Бенес Ласло Бенес22
Патрик Херман Патрик Херман7
Stefan Lainerжълт картон Stefan Lainer  90'
Маркус Тюрамизлиза Маркус Тюрам  84'
Ибрахима Траоревлиза Ибрахима Траоре
Ларс Щиндълизлиза Ларс Щиндъл  81' Алан Патрик  Алан Патрикизлиза
Ласло Бенесвлиза Ласло Бенес  Maycon de Andrade Barberan  Maycon de Andrade Barberanвлиза
Оскар Вендгол Оскар Венд  77'
71' Марлос  Марлосизлиза
Аласан Плеавлиза Аласан Плеа
59' Манор Соломон  Манор Соломонизлиза
Ларс Щиндъл
17'
Нико Елведи
34'
Брийл Емболо
45'
Оскар Венд
77'

Добави коментар Коментари (2)

yor!val!=MMGGA! (Гост) 2 отговор
25 ноември 2020 | 23:19

Напълно спокойна, елегантно и безпроблемно постигната очаквана и изцяло работна пАбеда в стил - приятелски мач със спаринг-партнер, в който БМГ немаха абсолютно никъф прАблем, след като доминираха изцяло срещата през цялото време... В случая, най-интересното е непрекъснатия стремеж на Брийл ЕМБОЛО да се докаже и след цели 3 неуспешни опита - толкова, колкото и в предходния мач с малките баварци от Аугсбург, НО безуспешни, докато днес успя да заслужи вложеното в него доверие на тренера си Марко РОЗЕто с превъзходната си задна ножица за 3:0. Като цяло, в тима на Мейн-Гладбах не изпъкваше почти никой от установените титуляри,с изключение на може би новата ни звезда ФЛО НОЙХАУС, който на 3-4 пъти изведе офанзивните си колеги-нападатели в много изгодна и перспективна стрелкова позиция, сиреч сами с/у кийпъра с умел усет за добра преценка как да изостри атаката докрай в предни редици - наистина изключителен и талентован млад футбалер с високи качества и потенциал. И сега вече настана време сите фузбал-фенове да продължават да се чудят КАК е наистина ВЪЗМОЖНА такава констелация в подреждането в Б-Групата на ШЛ, когато съзрят бая учудени и доста СТРЕССИРАНИ, че Мейн-Гладбах оглавява заслужено при това таблицата с цели 8 т. при наличието на 2-та южноЕВРО-ГРАНДА Реал и Интер?!?! Рейтинг: 0 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Тоch by toch (Гост) 1 отговор
25 ноември 2020 | 22:06

Rich ,ti ,не можеш ли да замалчиш Рейтинг: 0 0

Шампионска Лига

Реал е №1 в историята на ШЛ и КЕШ, ЦСКА е най-добрият български представител 26 декември 2020 | 23:00
УЕФА се възхити на гениите Стоичков и Бербатов (видео) 08 януари 2021 | 18:50
Неймар към Меси: Ще се видим скоро 15 декември 2020 | 10:05
Румениге: Шампионската лига има един голям проблем 14 януари 2021 | 22:48
Аталанта попари Аякс в Амстердам и отново ще играе на 1/8-финал (видео) 09 декември 2020 | 21:50
Ето как в Гладбах отпразнуваха историческото си класиране 10 декември 2020 | 11:39
Хванаха с допинг двама от Шампионската лига 22 декември 2020 | 15:31
Коке: Докато не умра, ще се боря Атлетико да вдигне ШЛ 18 декември 2020 | 12:38
Пике: Ще бъде много тежко срещу ПСЖ 18 декември 2020 | 11:40
Роберт Левандовски с наградата за номер 1 в света 17 декември 2020 | 21:45
Франк Лампард: Челси изтегли възможно най-тежкия съперник 14 декември 2020 | 18:28
В Юве не бързат да се радват, припомниха за случилото се срещу Лион 14 декември 2020 | 17:58
Вижте програмата за 1/8-финалите в ШЛ по дати 14 декември 2020 | 17:23
Амор: ПСЖ иска трофея в Шампионска лига, но първо трябва да мине през Барселона 14 декември 2020 | 15:39
Барса изтегли късата клечка, добър жребий за Ливърпул, Байерн и Реал М (всички двойки в ШЛ) 14 декември 2020 | 13:11
Отборите в Шампионската лига и Лига Европа ще научат следващите си съперници 14 декември 2020 | 07:26