Принудителният експеримент на Клоп този път се провали и Аталанта взе реванш (видео) 25 ноември 2020 | 23:55
Ливърпул допусна първа загуба в груповата фаза на Шампионската лига през този сезон, след като отстъпи с 0:2 на Аталанта на "Анфийлд". Само преди три седмици мърсисайдци разбиха с 5:0 бергамаските като гост, но сега тимът на Джан Пиеро Гасперини все частичен реванш и запази сериозни шансове да продължи на 1/8-финалите. В момента ситуацията в Група D e такава, че Ливърпул остава на върха с девет точки, докато Аякс и Аталанта имат по седем. Юрген Клоп, който и без това е притиснат от множество кадрови проблеми, реши да заложи на доста експериментален състав, особено по отношение на защитата на отбора, което оказа своето влияние. По-странното обаче бе, че Ливърпул не създаде нищо и в предни позиции и дори не успя да нанесе точен удар за 90 минути. Йосип Иличич (60') и Робин Госенс (64') се разписаха за гостите, които абсолютно заслужено постигнаха втория си успех в групата. Това бяха първи голове във вратата на английския шампион в турнира през този сезон.

Юрген Клоп бе направил пет промени в сравнение с мача с Лестър през уикенда. Неко Уилямс стартира като десен бек, а Рис Уилямс бе партньор на Жоел Матип в центъра на отбраната. Костас Цимикас действаше ляв краен бранител. Мохамед Салах се завърна след период на изолация заради положителен тест, а Дивок Ориги също бе титуляр. Садио Мане беше третият нападател в селекцията на Клоп. Диого Жота, който  отбеляза хеттрик в предишния мач с Аталанта, остана на пейката за начало.

В състава на гостите имаше шест промени в сравнение със загубата с 0:5 в Бергамо. Голини, Госенс, Де Роон, Ромеро, Песина и Иличич стартираха.

Мърсисайдци не изглеждаха много уверено в тази формация през първото полувреме. Личеше си, че играчите в защитната линия не са сработени помежду си и това доведе до известно напрежение в няколко ситуации пред вратата на Алисон. Още в девета минута стражът на домакините изби удар до близката греда на Госенс. Това се оказа и единственият точен изстрел преди почивката, но Аталанта организира още няколко добри нападания, от които обаче Иличич и Госенс не успяха да извлекат максимума. В 35-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, след като Иличич падна след единоборство с Цимикас, но нито Серо Гранде, нито ВАР бяха заинтересовани от това падане. Изненадващо Ливърпул не направи нищо интересно в предни позиции до 44-тата минута, когато Салах нанесе нелош удар от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата. Иначе двата отбора си поделиха контрола върху топката в това скучновато първо полувреме. Ливърпул не започна добре втората част. Това накара Юрген Клоп да подготви четворна смяна. Преди да бъде извършена тя обаче, Аталанта стигна до гол в 60-ата минута. Папу Гомес центрира много добре отляво, а Иличич, който бе изпуснат от Цимикас, засече от движение на далечната греда.

Клоп извърши рокадата и Робъртсън, Фабиньо, Фирмино и Жота се появиха на местата на Цимикас, Вайналдум, Салах и Ориги. Още докато това каре се ориентираше на терена, гостите стигнаха до идентично второ попадение. Отново Гомес центрира отляво, Хатебур продължи с глава, а отбраната на Ливърпул отново проспа ситуацията и този път оставеният непокрит Госенс засече от въздуха.
До края Ливърпул не успя да направи нищо, а Аталанта се защитаваше добре. Мърсисайдци имат нужда от една победа в оставащите си два мача, които са срещу Аякс и Мидтиланд, за да си гарантират място на 1/8-финалите.

Фабиньо Фабиньо3
89' Мартен де Роон  Мартен де Роонжълт картон
Жоел Матипизлиза Жоел Матип  85' Матео Песина  Матео Песинаизлиза
Такуми Минаминовлиза Такуми Минамино  Алексей Миранчук  Алексей Миранчуквлиза
75' Робин Госенс  Робин Госенсизлиза
Мохика  Мохикавлиза
70' Йосип Иличич  Йосип Иличичизлиза
Дуван Сапата  Дуван Сапатавлиза
64' Робин Госенс  Робин Госенсгол
Диого Жотавлиза Диого Жота
60' Йосип Иличич  Йосип Иличичгол
12 Извършени фалове 14
60'
Йосип Иличич
64'
Робин Госенс

Добави коментар Коментари (46)

12WW (Гост) 46 отговор
26 ноември 2020 | 15:04

Защо се учудвате? Те Лузърпул отнасят по 7 гола от Астън Вила, а пък щели Аталанта да бият ХАХАХАХАХА Рейтинг: 8 3

Експеримент било (Гост) 45 отговор
26 ноември 2020 | 11:22

Балона издишаааааааааааааааааааа Рейтинг: 8 16

Мхм.... (Гост) 44 отговор
26 ноември 2020 | 10:49

В предното издание на ШЛ, ви написах, че клоп ще последва гуардиола, за Евро мачовете. До към 1/4 и до там. Просто футбалерите се взеха на сериозно..... Тогава оправя, няма! Освен, ако не разкара "звездите" и отначало. Както и преди време и сега ще започне плюване. Начело с охлюва, който навсякъде повтаря за арсенал "най - великата" имитация Рейтинг: 6 8

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

нормален (Гост) 43 отговор
26 ноември 2020 | 09:56

Лелеееее, колко много нещастници и боклуци имало! Всички вие хейтърчета ще умрете от злоба и завист - срам за тия които не ви блокират/трият неграмотните глупости които пишете! От това от което живеете от това и ще умрете,хейтъри - злоба и завист! УНИКАЛНИ тъпаци сте!!! Ехооо...админа, извади си ръцете отзад !!! Рейтинг: 8 9

123 (Гост) 42 отговор
26 ноември 2020 | 09:55

ЛиВАРпул ще подадат ли възражение, че не са им дали дежурната дузпа? Рейтинг: 15 20

Ливърпул фен (Гост) 41 отговор
26 ноември 2020 | 09:51

Комплекси това е създал Ливърпул във хейтърите кеф.Ливърпул пак ще пори вашите разпрани отзад дупенца.Ливърпул е най големия футболен клуб. Рейтинг: 14 18

.... (Гост)
26 ноември 2020 | 14:42

Хахаха добре че всички бяха зле миналата година, тая калъфките, а догодина на почетното ви средняшко място Рейтинг: 4 4

26 ноември 2020 | 09:27

Взимай си хапчетата и през седмицата не само събота и неделя. Смешен гей. Рейтинг: 8 6

Fen (Гост) 38 отговор
26 ноември 2020 | 08:58

Оправданията започват! Състава бил такъв, много контузени, нали сте големия отбор, как може в първият мач да победите 0:5, а сега на вашия Анфийлд да ви закопаят толкова жестоко, дори нямахте точен удар, а най-добрите Ви атакуващи футболисти бяха на линия. Връщате се към старото статукво! Рейтинг: 12 15

Howard Webb (Гост)
26 ноември 2020 | 09:49

Оправдания?! Това са реалностите...както е и реалност колко много си се озлобил, по-спокойно, от омраза ше пръснеш някой кръвоносен съд. Рейтинг: 10 5

куман наркоман (Гост) 37 отговор
26 ноември 2020 | 06:40

браво на аталанта ...по добри бяха Рейтинг: 18 2

Такъв принцип няма (Гост) 36 отговор
26 ноември 2020 | 05:16

Няма страшно тя сега Кралицата искара 50 милиарда паунда, ще им посрещнат нуждите на лихва въпроса е принципен Рейтинг: 3 1

Шампионска Лига

Реал е №1 в историята на ШЛ и КЕШ, ЦСКА е най-добрият български представител 26 декември 2020 | 23:00
УЕФА се възхити на гениите Стоичков и Бербатов (видео) 08 януари 2021 | 18:50
Неймар към Меси: Ще се видим скоро 15 декември 2020 | 10:05
Румениге: Шампионската лига има един голям проблем 14 януари 2021 | 22:48
Аталанта попари Аякс в Амстердам и отново ще играе на 1/8-финал (видео) 09 декември 2020 | 21:50
Ето как в Гладбах отпразнуваха историческото си класиране 10 декември 2020 | 11:39
Аниели също се изказа против създаването на против Суперлига и подкрепи реформите в ШЛ 27 януари 2021 | 16:29
Хванаха с допинг двама от Шампионската лига 22 декември 2020 | 15:31
Коке: Докато не умра, ще се боря Атлетико да вдигне ШЛ 18 декември 2020 | 12:38
Пике: Ще бъде много тежко срещу ПСЖ 18 декември 2020 | 11:40
Роберт Левандовски с наградата за номер 1 в света 17 декември 2020 | 21:45
Франк Лампард: Челси изтегли възможно най-тежкия съперник 14 декември 2020 | 18:28
В Юве не бързат да се радват, припомниха за случилото се срещу Лион 14 декември 2020 | 17:58
Вижте програмата за 1/8-финалите в ШЛ по дати 14 декември 2020 | 17:23
Амор: ПСЖ иска трофея в Шампионска лига, но първо трябва да мине през Барселона 14 декември 2020 | 15:39
Барса изтегли късата клечка, добър жребий за Ливърпул, Байерн и Реал М (всички двойки в ШЛ) 14 декември 2020 | 13:11