Манчестър Сити е на 1/8-финал след много пропуски и един гол (видео) 25 ноември 2020 | 21:51
Манчестър Сити се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига два кръга преди края на груповата фаза, след като победи с 1:0 като гост Олимпиакос в двубой от Група С. Фил Фодън отбеляза единственото попадение в 36-ата минута. То се оказа достатъчно за четвъртата поредна победа на "гражданите" в турнира. Преди две седмици Сити победи същия съперник с 3:0 на "Етихад".

Треньорът на Олимпиакос Педро Мартинс не можеше да използва централните си нападатели Юсеф Ел-Араби и Ахмед Хасан, които са с положителни тестове за коронавирус. Костас Фортунис започна на върха на атаката в тяхно отсъствие, като Масурас му помагаше. Валбуена и Брума пък пропуснаха двубоя заради контузии. Рафиня обаче премина късния фитнес тест и успя да стартира.

Пеп Гуардиола бе направил пет промени в сравнение с дубоя с Тотнъм, който "гражданите" загубиха с 0:2. Джон Стоунс, Илкай Гюндоган, Фил Фодън, Бенжамен Менди и Рахийм Стърлинг се завърнаха сред титулярите. Кевин Де Бройне и Кайл Уокър останаха извън групата, а Торес, Марез и Лапорт бяха на пейката за началото.

Сити имаше пълна доминация през първата част, но гостите успяха да стигнат само до един гол. Той падна в 36-ата минута. Жезус изведе Стърлинг отляво, след което капитанът в днешния мач върна елегантно с пета назад към Фодън, който стреля по земя. Жозе Са направи няколко добри спасявания преди почивката, а Едерсон нямаше никаква работа, тъй като към неговата врата не бе нанесен нито един удар.

През втората част Са спаси опасни изстрели на Кансело и Барнардо Силва, а Жесус и Фернадиньо бяха неточни. Всички пропуски можеха да бъдат наказани в 88-ата минута, когато Фортунис получи шанса да шутира от добра позиция, но встрани от целта. В добавеното време пък Сисе засече с глава добро центриране на Камара, но топката премина над вратата. Това бяха и единствените удари на домакините, които остават с три точки. "Гражданите" пък отправиха 21 изстрела към вратата на Са, но останаха само с гола на Фодън.

Така Манчестър Сити се класира за фазата на елиминациите за осми пореден сезон, докато Гуардиола постига това с водените от него отбори за 12-и път от 12 опита.

Олександър Зинченко11 Олександър Зинченко
86' Илкай Гюндоган  Илкай Гюндоганжълт картон
Илкай Гюндоган  Илкай Гюндоганизлиза
Thomas Doyle  Thomas Doyleвлиза
Giorgos Masourasизлиза Giorgos Masouras  78' Бенжамен Менди  Бенжамен Мендиизлиза
Ел Араби Суданивлиза Ел Араби Судани  Олександър Зинченко  Олександър Зинченковлиза
Габриел Жезус  Габриел Жезусизлиза
Серхио Агуеро  Серхио Агуеровлиза
76' Родриго Ернандес  Родриго Ернандесизлиза
Фернандиньо  Фернандиньовлиза
75' Рахийм Стърлинг  Рахийм Стърлингизлиза
Рияд Марез  Рияд Марезвлиза
Pepeизлиза Pepe  71'
Андреас Букалакисвлиза Андреас Букалакис
Мохамед Драгеризлиза Мохамед Драгер  66'
Marios Vrousaiвлиза Marios Vrousai
54' Рубен Диаш  Рубен Диашжълт картон
Рафиняжълт картон Рафиня  39' Рахийм Стърлинг  Рахийм Стърлингжълт картон
36' Фил Фодън  Фил Фодънгол
9 Извършени фалове 8
36'
Фил Фодън

Добави коментар Коментари (5)

mils (Гост) 5 отговор
26 ноември 2020 | 06:36

Те в Сити спъването в топката са го издигнали в култ и само куци катъри взимат напоследък.... Кой от тези снощи които се спъваха за Сити с чиста съвест може да бъде наречен футболист ? Няма такъв , тези дървета и балерини за всичко може и да стават но не и за футболисти...А този треньор следва осминафинал и с луд късмет - най-много четвъртфинал и дотам... Настъпването на мотиката е специалитета на ръководството на Сити...вече 13 години го гледаме и нищо ново.... Рейтинг: 1 3

Шампионска Лига

Реал е №1 в историята на ШЛ и КЕШ, ЦСКА е най-добрият български представител 26 декември 2020 | 23:00
УЕФА се възхити на гениите Стоичков и Бербатов (видео) 08 януари 2021 | 18:50
Неймар към Меси: Ще се видим скоро 15 декември 2020 | 10:05
Румениге: Шампионската лига има един голям проблем 14 януари 2021 | 22:48
Аталанта попари Аякс в Амстердам и отново ще играе на 1/8-финал (видео) 09 декември 2020 | 21:50
Ето как в Гладбах отпразнуваха историческото си класиране 10 декември 2020 | 11:39
Хванаха с допинг двама от Шампионската лига 22 декември 2020 | 15:31
Коке: Докато не умра, ще се боря Атлетико да вдигне ШЛ 18 декември 2020 | 12:38
Пике: Ще бъде много тежко срещу ПСЖ 18 декември 2020 | 11:40
Роберт Левандовски с наградата за номер 1 в света 17 декември 2020 | 21:45
Франк Лампард: Челси изтегли възможно най-тежкия съперник 14 декември 2020 | 18:28
В Юве не бързат да се радват, припомниха за случилото се срещу Лион 14 декември 2020 | 17:58
Вижте програмата за 1/8-финалите в ШЛ по дати 14 декември 2020 | 17:23
Амор: ПСЖ иска трофея в Шампионска лига, но първо трябва да мине през Барселона 14 декември 2020 | 15:39
Барса изтегли късата клечка, добър жребий за Ливърпул, Байерн и Реал М (всички двойки в ШЛ) 14 декември 2020 | 13:11
Отборите в Шампионската лига и Лига Европа ще научат следващите си съперници 14 декември 2020 | 07:26