Байерн отново наказа РБ Залцбург и влетя в 1/8-финалите (видео) 25 ноември 2020 | 23:59
Настоящият шампион в Шампионската лига Байерн (Мюнхен) прескочи без никакви трудности своята група "А" и ще продължи защитата на трофея си на 1/8-финалите. Тази вечер германците записаха четвърта поредна победа на сметката си, след като отново надиграха РБ Залцбург с 3:1 на своя "Алианц Арена". Гостите стояха доста добре, особено през първото полувреме, но не се възползваха от положенията си, докато баварците бяха безпощадни в предни позиции и с голове на Роберт Левандовски в 43-ата, Кингси Коман в 53-ата и Льорой Сане в 68-ата минута взеха своето. Австрийците все пак стигнаха до почетно попадение, а негов автор бе Мергим Бериша в 73-ата минута.

Байерн имаше първата голова възможност в мача в 8-ата минута, когато Серж Гнабри стреля от дистанция над вратата. След това обаче гостите пропуснаха няколко добри положения. В 15-ата минута груба грешка в отбраната на домакините позволи да се стигне до контраатака, първо Мергим Бериша се озова на голова позиция, но не успя да преодолее Мануел Нойер, а след това при опита за добавка Енок Муепу стреля слабо и позволи на вратаря да улови.

Само две минути по-късно Бериша стреля с глава отблизо покрай вратата. Най-големият пропуск за австрийците обаче направи Доминик Собослай в 36-ата минута, когато остана очи в очи с Нойер, но не успя да вкара.

Така в края на полувремето се потвърди старата футболна максима, че когато не вкараш, ще ти вкарат. Томас Мюлер отправи силен удар, който затрудни вратаря и при добавката отблизо Роберт Левандовски откри резулатта в полза на Байерн.

В началото на втората част домакините удвоиха преднината си. В 53-ата минута Кингсли Коман се освободи пред наказателното поле и стреля, като се получи рикошет и кълбото се озова в мрежата за 2:0.

В 66-ата минута баварците останаха в намален състав, след като Марк Рока извърши необмислен фаул и получи втори жълт и червен картон. Въпреки това те вкараха трети гол в 68-ата минута. Коман центрира за Сане, който отблизо с глава вкара за 3:0.

Макар този гол на практика да реши всичко в мача, гостите продължиха да играят за честта си и в 70-ата минута бяха близо до гол, но на два пъти Нойер направи блестящи спасявания след удари отблизо на Бериша и Муепу.

Все пак австрийците успяха да вкарат почетно попадение в 73-ата минута. Собослай пусна прекрасен пас зад защитата за Бериша, който отблизо бе точен за 3:1.

Гостите можеха да вкарат и втори гол в 84-ата минута, но отново Нойер спаси изстрел на Лука Сучич.

В крайна сметка мачът завърши с успех на Байерн и той си гарантира продължаване напред в турнира и първото място в групата. РБ Залцбург пък остава на последното място с 1 точка и доста илюзорни шансове за продължаване напред.

Хавиер Мартинес Хавиер Мартинес8
90' Mohamed Camara  Mohamed Camaraжълт картон
Chris Richardsизлиза Chris Richards  79'
Хавиер Мартинесвлиза Хавиер Мартинес
Кингсли Команизлиза Кингсли Коман  78'
Дъглас Коставлиза Дъглас Коста
73' Mergim Berisha  Mergim Berishaгол
72' Enock Mwepu  Enock Mwepuизлиза
Majeed Ashimeru  Majeed Ashimeruвлиза
71' Златко Юнузович  Златко Юнузовичизлиза
Льорой Саневлиза Льорой Сане
58' Sekou Koita  Sekou Koitaжълт картон
Роберт Левандовски
43'
Кингсли Коман
52'
Льорой Сане
68'
73'
Mergim Berisha

Добави коментар Коментари (3)

Да (Гост) 3 отговор
26 ноември 2020 | 00:59

до фена на милан с ник ''ало'' Байерн в рамките 2 месеца през лятото спечели 5 титли това е повече от колкото миланските капути са спечелили за целия 21-ви век хахах Рейтинг: 17 0

ООО (Гост)
26 ноември 2020 | 01:00

мерда милан к...и Рейтинг: 8 0

Байерн (Гост) 2 отговор
26 ноември 2020 | 00:53

Съвсем скоро тъпия ти мухлян псевдо отбор с купени успехи от мафиот и трети по титли в Италия ще иде там където му е мястото пак извън местата в ееропа тъп комплексиран мухлянски б0клук. Байерн срещу Вердер игра с 7 резрви, без защита, без никакви халфове цялата титуляна халфова линия беше аут и там играха 17 годишен + Мюлер който не му е това позицията в центъра дефанзивен. Съвсем скоро всичко контузени на Байерн се връщат и пак ще мачкаме миланска мишко. 5 титли за 1 сезон духач. Това да е не тъпия ти мухлян дето играе в лигата на треторазредните отбори като Лудогорец и на които някакъв турчин от някакви Лил им вкарва 3 гола на общинската кочина сан сиро която даже не е техен стадион а общински и не е ремонтиран от втората световна хахха жалък отбор с жалка нива за стадион с жалки изстрадали фенчета като теб. 5 титли за 2 месеца как е а? 9-та поредна на Германия идва! първи ли сме в лигата а? осигурихме ли си първото място в групата на шл за 4 мача само с 15 гола и 15-та поредна победа в турнира а? Байерн ниже рекорд след рекорд, а тая мишка ми дошла да знае. Ако хванем мухляна не 8 , а 16 ще им набучим мишок Рейтинг: 10 4

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Бавария (Гост)
26 ноември 2020 | 00:57

Ако хванем миланските капути колега не 16 и 32 можем да им начукаме ама за тяхно щастие няма как да играем, защото както се изрази ти Байерн не играе в турнира, за треторазредни европейски клубове. Байерн е втория най-успешен отбор в цялата история на футбола за всички времена след Реал , но имайки предвид как са постигнати тези на Реал то Байерн е най-великия клуб в тази игра, а онези от милано както каза и ти даже нямат собствен стадион. Отбори без стадион какво да ги коментирам изобщо. Звездата им 40 годишен дето шл само я мирише - хаха Рейтинг: 18 3

Ало (Гост) 1 отговор
26 ноември 2020 | 00:10

Съвсем скоро Байрям Мюмюн ще повторят резултата на Германия срещу Испания. Няма как всеки пък Нойер да е герой. Късметът отдавна е минал своят предел, сега идва ред на големите загуби. Рейтинг: 2 21

Болярин (Гост)
26 ноември 2020 | 00:13

Искаш ли да папаш големият вурст, посерко Рейтинг: 13 1

Хаха (Гост)
26 ноември 2020 | 00:32

Аре да ни дават най-после белия мин.eт, първо Гладбах да ги прецака и направо да ни се падат, имаме много сметки за уреждане. Дано съдиите са ви на помощ. Рейтинг: 12 0

асд (Гост)

поплачи си. Може да ти олекне. Другия път мажи дупето с вазелин преди мачовете. Рейтинг: 13 1

Шампионска Лига

Реал е №1 в историята на ШЛ и КЕШ, ЦСКА е най-добрият български представител 26 декември 2020 | 23:00
УЕФА се възхити на гениите Стоичков и Бербатов (видео) 08 януари 2021 | 18:50
Неймар към Меси: Ще се видим скоро 15 декември 2020 | 10:05
Румениге: Шампионската лига има един голям проблем 14 януари 2021 | 22:48
Аталанта попари Аякс в Амстердам и отново ще играе на 1/8-финал (видео) 09 декември 2020 | 21:50
Ето как в Гладбах отпразнуваха историческото си класиране 10 декември 2020 | 11:39
Хванаха с допинг двама от Шампионската лига 22 декември 2020 | 15:31
Коке: Докато не умра, ще се боря Атлетико да вдигне ШЛ 18 декември 2020 | 12:38
Пике: Ще бъде много тежко срещу ПСЖ 18 декември 2020 | 11:40
Роберт Левандовски с наградата за номер 1 в света 17 декември 2020 | 21:45
Франк Лампард: Челси изтегли възможно най-тежкия съперник 14 декември 2020 | 18:28
В Юве не бързат да се радват, припомниха за случилото се срещу Лион 14 декември 2020 | 17:58
Вижте програмата за 1/8-финалите в ШЛ по дати 14 декември 2020 | 17:23
Амор: ПСЖ иска трофея в Шампионска лига, но първо трябва да мине през Барселона 14 декември 2020 | 15:39
Барса изтегли късата клечка, добър жребий за Ливърпул, Байерн и Реал М (всички двойки в ШЛ) 14 декември 2020 | 13:11
Отборите в Шампионската лига и Лига Европа ще научат следващите си съперници 14 декември 2020 | 07:26