Аякс очаквано се справи без проблем с Мидтиланд, Краев игра повече (видео) 26 ноември 2020 | 00:09
Аякс без особени проблеми победи аутсайдера в Група D на Шампионката лига Мидтиланд с 3:1, благодарение на което вече има седем точки - две по-малко от лидера Ливърпул. Всички попадения паднаха през втора част. Райън Гравенберх (47'), Нусаир Мазрауи (49') и Давид Нерес (67') се разписаха за нидерландския шампион, а Ауер Мабил (80') вкара почетния гол за гостите от дузпа. Българският национал Божидар Краев влезе в игра в 69-ата минута. Това е най-ранната му поява в досегашните срещи от груповата фаза на ШЛ.

Клаасен, Мазрауи и Лабиад се възстановиха от контузиите, които получиха през уикенда, и стартираха. Нападателното трио очаквано бе изградено от Душан Тадич, Ласина Траоре и Дейви Нерес. 20-годишният Мадсен стартира за Мидтиланд в отсъствието на  Каюсте. Систо бе на върха на атаката, а Дрейер и Мабл действаха по крилата. Божидар Краев остана на скамейката за началото.

Домакините съвсем очаквано доминираха през първата част, но така и не успяха да вземат аванс преди почивката. Хансен направи страхотно спасяване след удар отблизо на Лабиад в 15-ата минута, а в 27-ата удар на Траоре срещна гредата.

Аякс бързо реши нещата в своя полза в началото на втората част. В 47-ата минута Тадич изведе много добре Гравенберх, който си пое и стреля прекрасно от 20 метра, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата. Само две минути след това резултатът вече бе 2:0. Тадич отново бе замесен, след като намери Либиад, който пусна топката на пътя на Мазрауи. Мароканецът стреля ниско за 2:0.

В 66-ата минута Нерес направи 3:0 след комбинация с Траоре и удар в ъгъла.

Три минути след това в игра за гостите се появи Божидар Краев, който замени Каба. В 79-ата Мазрауи закачи крака на Мабил в наказателното поле - дузпа за Мидтиланд. Самият Мабил реализира от бялата точка, макар и Онана да докосна топката.

Мидтиланд завърши с човек по-малко, след като в добавеното време Святченко фаулира откъсващия се Нерес.

Датският тим остава все още без точка в групата, но добрата новина е, че отборът успя да се разпише във втори пореден мач в Шампионската лига.

Куинси Промесвлиза Куинси Промес
81' Пионе Систо  Пионе Систоизлиза
Luca Pfeiffer  Luca Pfeifferвлиза
80' Awer Mabil  Awer Mabilдузпа
69' Сори Каба  Сори Кабаизлиза
Ryan Gravenberch
47'
Нусаир Мазрауи
49'
Давид Нерес
67'
80'
Awer Mabil

Добави коментар Коментари (17)

люта чушка (Гост) 17 отговор
26 ноември 2020 | 10:10

Влизането в 69 мин. автоматично се приравнява на игра от 1мин.,а дъвченето на дъвка го прави автор на хеттрик. Каква гордост носи на малка България този ВЕЛИКАН, КОЛОС И ГИГАНТ на футболната игра. Изгасна звездата на Божията ръка мир на праха му, но веднага изгря звездата на Божията дъвка. Рейтинг: 9 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Ивайло (Гост) 16 отговор
26 ноември 2020 | 09:11

Цяла България се гордее с теб Божидаре! Какъв играч си,каква класа,какво невероятно представяне в Шампионската лига от теб,как винаги влизаш последните минути да затвърдиш поредната загуба на отбора ти. Следващият капитан и лидер на националния. Рейтинг: 11 0

Курт Валт Хайм (Гост) 15 отговор
26 ноември 2020 | 09:05

Изпълнен съм с гордост! Не успях да заспя...Браво Божо, браво Краев! Сега в 69-та минута, следващия мач в 96-та минута...? Рейтинг: 8 0

Завинаги моряк (Гост) 14 отговор
26 ноември 2020 | 08:49

Горд съм Рейтинг: 6 0

аз и ти (Гост) 13 отговор
26 ноември 2020 | 08:27

е как да не съм горд, виж в коя минута сакрална влиза 69...69.....69 Рейтинг: 10 0

26 ноември 2020 | 02:27

Овча глАва игра 20 мин??? Баси гордостта,баси кефа! От това овне ще стане човек,от мен да знайте... Рейтинг: 23 0

Гост (Гост) 5 отговор
26 ноември 2020 | 01:08

Ало, редакцията: откога Мидтиланд е в Норвегия....да не се го анексирали, а аз да не съм чул? Рейтинг: 11 0

Припокче (Гост)
26 ноември 2020 | 10:18

Може някой в Норвегия да си е припознал Мидтиланд, съобразявайте се малко Рейтинг: 3 1

тити (Гост)
26 ноември 2020 | 20:43

Макя ти ми го припозна Рейтинг: 1 0

Порти Портев (Гост) 4 отговор
26 ноември 2020 | 00:48

Не мога да си намеря място от гордост. Това момче ще изкара национала на плещите си. Горди сме! Рейтинг: 37 0

... (Гост) 3 отговор

Нашето пут.нци как игра ???? Рейтинг: 8 0

Вижоще

Шампионска Лига

Реал е №1 в историята на ШЛ и КЕШ, ЦСКА е най-добрият български представител 26 декември 2020 | 23:00
УЕФА се възхити на гениите Стоичков и Бербатов (видео) 08 януари 2021 | 18:50
Неймар към Меси: Ще се видим скоро 15 декември 2020 | 10:05
Румениге: Шампионската лига има един голям проблем 14 януари 2021 | 22:48
Аталанта попари Аякс в Амстердам и отново ще играе на 1/8-финал (видео) 09 декември 2020 | 21:50
Ето как в Гладбах отпразнуваха историческото си класиране 10 декември 2020 | 11:39
Хванаха с допинг двама от Шампионската лига 22 декември 2020 | 15:31
Коке: Докато не умра, ще се боря Атлетико да вдигне ШЛ 18 декември 2020 | 12:38
Пике: Ще бъде много тежко срещу ПСЖ 18 декември 2020 | 11:40
Роберт Левандовски с наградата за номер 1 в света 17 декември 2020 | 21:45
Франк Лампард: Челси изтегли възможно най-тежкия съперник 14 декември 2020 | 18:28
В Юве не бързат да се радват, припомниха за случилото се срещу Лион 14 декември 2020 | 17:58
Вижте програмата за 1/8-финалите в ШЛ по дати 14 декември 2020 | 17:23
Амор: ПСЖ иска трофея в Шампионска лига, но първо трябва да мине през Барселона 14 декември 2020 | 15:39
Барса изтегли късата клечка, добър жребий за Ливърпул, Байерн и Реал М (всички двойки в ШЛ) 14 декември 2020 | 13:11
Отборите в Шампионската лига и Лига Европа ще научат следващите си съперници 14 декември 2020 | 07:26