Беззъбо, безидейно, безпомощно - Лудогорец разбит в Лондон (видео) 26 ноември 2020 | 23:48
Отборът на Лудогорец загуби тежко гостуването си на Тотнъм в четвъртия си мач от Група "J" на Лига Европа. "Орлите" бяха разбити с 0:4 от англичаните в Лондон и вече и на теория нямат шансове за продължаване напред в надпреварата. Карлос Винисиус на два пъти, Хари Уинкс и Лукас Моура бяха точни за домакините.

Българите изиграха един от най-слабите си мачове на европейска сцена и рядко успяваха изобщо да преминат централната зона на терена, а за организиране на атаки почти не може да се говори с изключение на няколко флангови влизания в близост до наказателното поле и един ъглов удар. Кадровите затруднения пред треньорския щаб, след като част от основните футболисти изкараха COVID-19 и едва преди няколко дни подновиха тренировки, трудно могат да бъдат оправдание за изключително вялото и безидейно представяне на тима.

Станислав Генчев  имаше проблеми със състава. Той не може да използва контузените Сисиньо и Сантана, а някои играчи не бяха тренирали пълноценно, тъй като бяха болни. Добрата новина бе, че Кирил Десподов бе здрав и можеше да играе. Наставникът гласува доверие на трима в защита пред Пламен Илиев - Драгош Григоре, Козмин Моци и Оливие Вердон. Като външни футболисти действаха Антон Недялков и Жордан Икоко, а вътрешни халфове бяха Анисе Абел и Стефан Баджи. Пред тях бе Доминик Янков, а в атака Клаудиу Кешерю, подпомаган от Десподов.

Моуриньо остави част от звездите си на пейката, като Хари Кейн, Ерик Дайър и Муса Сисоко бяха резерви. Португалецът сложи на вратата Харт, а пред него в защита Дохърти, Санчес, Тангананга и Дейвис. В халофвата линия Уникс и Ндомбеле, а по двете крила Лукас Моура и Бейл, в атака беше Винсиус, подпомаган от задна позиция от Али.

В началото на мача домакините взеха инициативата и не позволяваха на българите да преминават центъра дори. Така натискът им даде резултат в 16-ата минута. Тогава тройката в отбрана на Лудогорец се пропука и Винисиус се оказа сам срещу вратаря и хладнокръвно го преодоля.

В 32-ата минута домакините бяха близо до второ попадение. Али намери отляво Дейвис, който стреля много силно по диагонал, но топката се спря в гредата на Илиев.

Две минути по-късно обаче резултатът вече беше 2:0. Силен удар на Ндомбеле бе избит от Илиев, но право на крака на Али, който не прояви егоизъм и видя Винсиус на празна врата, за да му подаде за лесен завършек.

До края на първата част ситуацията на терена не се промени особено много и Тотнъм продължи да атакува, а Лудогорец да няма идея как да излезе от половината си.

В 64-ата минута преднината на Тотнъм вече беше 3:0. Хари Уинкс получи топката в близост до централната зона на терена и след като видя, че Илиев е извън рамката на вратата стреля. Кълбото бе много прецизно изпратено целта и изненада българския страж.

Малко по-малко от десетина минути по-късно дойде и четвъртият гол. Грешка на Янков в собствената половина позволи да се организира бърза атака и Али получи топката в наказателното поле, след което намери Моура, който без да се бави прати кълбото в горния ъгъл на Илиев.

До края на мача домакините продължиха да нападат, а някои млади играчи на Тотнъм направиха своя дебют за първия тим на "шпорите". Разградчани пък така и не успяха да направят нещо интересно в предни позиции и да се отсрамят с нещо хубаво на терена.

Така Лудогорец регистрира четвърта поредна загуба с надпреварата и вече няма и теоритични шансове за продължаване напред в Лига Европа. "Орлите" са на последно място с нула точки и в последните си две срещи до края срещу ЛАСК и Антверп ще играят за честта си и да покажат, че имат повече потенциал от този нулев актив.

ъстави:

ТОТНЪМ: 12. Харт, 2. Дохърти, 33. Дейвис, 6. Санчес, 8. Уинкс, 25. Тангананга, 28. Ндомбеле, 45. Винисиус, 27. Моура, 20. Али, 9. Бейл

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Илиев, 3. Недялков, 21. Григоре, 24. Вердон, 30. Моци, 22. Икоко, 12. Анисе, 25. Баджи, 64. Янков, 11. Десподов, 28. Кешерю

Пиер-Емил Хьойберг Пиер-Емил Хьойберг5 Димитър Митков81 Димитър Митков
Пиер-Емил Хьойбергжълт картон Пиер-Емил Хьойберг  90' Стефан Баджи  Стефан Баджиизлиза
Лукас Моурагол Лукас Моура  73'
68' Анисе Абел  Анисе Абелизлиза
Каули  Кауливлиза
Клаудиу Кешерю  Клаудиу Кешерюизлиза
Мавис Чибота  Мавис Чиботавлиза
Гарет Бейлизлиза Гарет Бейл  67'
Jack Clarkeвлиза Jack Clarke
64' Кирил Десподов  Кирил Десподовизлиза
Бърнард Текпетей  Бърнард Текпетейвлиза
Хари Уинксгол Хари Уинкс  63'
Танги Ндомбелеизлиза Танги Ндомбеле  61'
Пиер-Емил Хьойбергвлиза Пиер-Емил Хьойберг
Танги Ндомбележълт картон Танги Ндомбеле  52'
43' Кирил Десподов  Кирил Десподовжълт картон
Viniciusгол Vinicius  34'
Viniciusгол Vinicius  16'
6' Клаудиу Кешерю  Клаудиу Кешерюжълт картон
Vinicius
16'
Vinicius
34'
Хари Уинкс
63'
Лукас Моура
73'

Добави коментар Коментари (270)

куку (Гост) 270 отговор
27 ноември 2020 | 18:17

направо да закриваме първенството, както си беше плана, че няма никакъв смисъл .. Рейтинг: 2 1

Истината (Гост) 269 отговор
27 ноември 2020 | 16:04

Ментето с тирето падна с по-малко, но пък и те играха със швейцарски средняк все пак Рейтинг: 3 0

!! (Гост) 268 отговор
27 ноември 2020 | 15:07

А какви коментари бяха тук по адрес на Тотнъм и Моу сле мача с Локо Пд.. Как не били нищо особено, как съдията ги спасил , какъв късмет имали.. Не беше толкова отдавна .. Ако някой се съмнява че ако сега Локо Пд или който и да е бълг отобр бе на мястото на Лудогорец би могъл да вземе нещо или да не изгежда обречен значи е пълен олигофрен. Е можеха повече да се борят но всеки играе толкова колкото му позволи противника. А Тотнъм не дават да се играе с тая преса. И това е 2 отбор !! И детската градина която накрая за малко на 2 пъти да вкара и тя. Разликата между тях и нашият футбол е таква че няма прилика. Общото е в размера на топката с която играят Рейтинг: 5 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Бат Органа (Гост) 267 отговор
27 ноември 2020 | 13:40

Не знам защо,но имам лошото чувство,че Лудогорец ще завършат без точка,а ЦСКА-София без гол! Рейтинг: 9 1

Ludogorski sin (Гост) 266 отговор
27 ноември 2020 | 13:17

Не знам ама е толкова слаб Лудогорец никога не съм виждал ако не са съдиите ще сме Сигурно на четвърто място в нашето първенство Рейтинг: 5 3

09.09.2016 (Гост)
27 ноември 2020 | 16:00

Припозната ловешка мастийо, ако не бяха съдиите - първо Литекс нямаше да припари до Европа, второ сега щяхте да сте на 7-мо място. И Етър щеше да ви бие Рейтинг: 3 2

Кочо (Гост) 265 отговор
27 ноември 2020 | 13:16

Пацо тигъро па е имал прояви Рейтинг: 1 1

Рязанградския (Гост) 264 отговор

Ами,че тези от Тотнъм с какво са по-добри от нашия Шампион? И те пуснаха младежи на края. Рейтинг: 2 3

Срам (Гост) 263 отговор
27 ноември 2020 | 12:26

Абе то и другият ни "евробоец" си го наказват, но пък тези направи ги разснасят като пръскачка и з лозе. Тотален резил, накрая пуснаха децата си да се обиграват с тях. Рейтинг: 4 0

левски (Гост) 262 отговор
27 ноември 2020 | 12:25

ПИЛЕНЦЕТО НА БАТКОВ И ИВО ТОНЕВ РАЗБИРАЧА. ДОБРЕ ЧЕ ТРЪГНА ОТ ЛЕВСКИ. Рейтинг: 1 1

Абенр (Гост) 261 отговор
27 ноември 2020 | 12:22

Как ще е 0:4като лудогорец е гост бе? Тотнъм са домакини и е 4:0ууу да ви..... Мак.ята Рейтинг: 0 2

27 ноември 2020 | 11:49

Това момче тигъра е страшно недоразумение. Самия факт, че този се води най-добрия български вратар доказва, че българския футбол е на дъното. Преди години това момче нямаше дори да бъде трети вратар на изпадащ отбор от А група да не говорим за национален отбор Рейтинг: 1 2

Ruse24 (Гост) 257 отговор
27 ноември 2020 | 11:48

Гол от центъра.Какъв срам.Това е краят за Лудогорец.Спрях отново ТВ. Рейтинг: 2 2