Спарта наказа Селтик с познат резултат, Минчев влезе в края (видео) 26 ноември 2020 | 22:14
Националът Мартин Минчев влезе като резерва за Спарта (Прага) при впечатляващата победа над Селтик с 4:1. Това беше втори пореден успех на чешкия тим в група "Н" на Лига Европа. Предишният беше в началото на месеца със същия резултат в Глазгоу.

Минчев се появи в 86-ата минута на мястото на Лукаш Юлиш, който вкара два от головете. Спарта вече има 6 точки и е на трето място в групата, след Лил (8) и Милан (7). Селтик е последен само с 1 точка.

През уикенда Спарта допусна изненадваща домакинска загуба в местното първенство от Чешке Будейовице, а "детелините" пропиляха аванс от два гола срещу Хибърниън и продължават да изостават от вечния си съперник Рейнджърс.

В предни позици за Спарта започнаха Давид Карлсон и Лукаш Юлиш, а заради контузии не играха Либор Козак, Адам Хложек и Ондрей Челустка. Лий Грифитс и Джеймс Форест липсваха от състава на Селтик. Мениджърът Нийл Ленън заложи в атака на Одсон Едуар, подкрепян от Райън Кристи, Оливие Нтчам и Мохамед Елиунуси.
Срещата започна по-добре за шотландците. Те поведоха в 15-ата минута с гол на Едуар след асистенция на Елиунуси. Таранът на Селтик лезе в наказателното поле, финтира бранител и с левия крак прати топката в мрежата.

Домакините отговориха в 27-ата минута чрез Давид Ханцко. Той се оказа непокрит в наказателното поле след опит за удар на Давид Павелка, ориентира се бързо и преодоля Скот Бейн. Десетина миннути по-късно Борек Дочкал центрира по тревата, двама защитници на Селтик пропуснаха топката и Юлиш се разписа за 2:1 в полза на Спарта.
През второто полувреме чехите не изпуснаха мача от контрол. Селтик имаше някои възможности да върне интригата, но не ги използва. В 80-ата минута Карлсон центрира към Юлиш, който от въздуха направи 3:1. Четвъртият и последен гол във вратата на "детелните" вкара Сърджан Плавшич в добавеното време, след като подмина стража Бейн и пусна топката покрай последния футболист в защитата на гостите.

В следващия кръг Спарта ще гостува на Лил, а Селтик излиза на "Сан Сиро" срещу Милан.

Мартин Минчеввлиза Мартин Минчев
82' Одсон Едуард  Одсон Едуардизлиза
Patryk Klimala  Patryk Klimalaвлиза
Lukas Julisгол Lukas Julis  80'
Michal Travnikизлиза Michal Travnik  76'
Ладислав Крейчивлиза Ладислав Крейчи
Давид Ханчкоизлиза Давид Ханчко  67'
Filip Soucekвлиза Filip Soucek
66' Scott Brown  Scott Brownизлиза
Томас Рогич  Томас Рогичвлиза
Ladislav Krejciжълт картон Ladislav Krejci  57'
Lukas Julisгол Lukas Julis  38'
Andreas Vindheimжълт картон Andreas Vindheim  29'
Давид Ханчкогол Давид Ханчко  26'
15' Одсон Едуард  Одсон Едуардгол
4
15'
Одсон Едуард
Давид Ханчко
26'
Lukas Julis
38'
Lukas Julis
80'
Srdjan Plavsic
90'

Добави коментар Коментари (4)

Реалист (Гост) 4 отговор
27 ноември 2020 | 14:11

И все пак по-добро представяне от на гордостта на държавата миналия ден. Рейтинг: 1 0

26 ноември 2020 | 22:29

Ленън лежи на стари лаври. Трябва да си тръгне преди да е съсипал и отбора и името си. Никой не е по-голям от клуба. Рейтинг: 0 0

АА (Гост)
27 ноември 2020 | 00:14

Ленън и отбора му понатрупаха загуби, но те са срещу Спарта, Милан, Рейнджърс - това не са слаби отбори. Че няма да излязат от групата - няма, но още могат да спечелят Купата на Шотландия, а и титлата... Рейтинг: 0 0

Лига Европа

Манчестър Юнайтед изтегли тежък жребий в Лига Европа, Милан и Тотнъм имаха късмет (видео) 14 декември 2020 | 14:32
Лукаку е голмайстор номер едно на УЕФА за годината 26 декември 2020 | 14:25
Тъжно, но факт: Лудогорец = 0 (видео+снимки) 10 декември 2020 | 23:49
Тотнъм свали Антверпен от върха (видео) 10 декември 2020 | 23:50
Холандски национал е арестуван, грози го затвор до четири години 13 декември 2020 | 14:29
Динамо Загреб разгроми ЦСКА Москва 11 декември 2020 | 00:09
Вижте всички участници в елиминациите на Лига Европа и разпределението по урни за жребия 11 декември 2020 | 01:24
Рейнджърс взе своето в Полша и спечели битката с Бенфика за първото място (видео) 10 декември 2020 | 22:16
Томазо Миланезе: Никога няма да забравя мача в София 11 декември 2020 | 08:19
Треньорът на Клуж: Равенството е справедливо 04 декември 2020 | 08:51
УЕФА присъди служебна победа за Виляреал срещу Карабах 18 декември 2020 | 19:47
Отборите в Шампионската лига и Лига Европа ще научат следващите си съперници 14 декември 2020 | 07:26
Голямо признание за Антов: “Франс Футбол” го избра в Отбора на кръга 11 декември 2020 | 15:00
ЦСКА-София с огромен скок в ранглистата на УЕФА след успеха над Рома 11 декември 2020 | 14:08
Променен Милан се справи с Минчев и Спарта и завърши първи (видео) 10 декември 2020 | 23:55
Макаби се класира напред в единствената незавършена група 10 декември 2020 | 23:55
Всички резултати и голмайстори в Лига Европа 10 декември 2020 | 23:45
ПСВ завърши на първото място след убедителен успех 10 декември 2020 | 22:39
Молде продължава напред за сметка на Рапид (видео) 10 декември 2020 | 22:39
Гранада отстъпи първото място 10 декември 2020 | 22:21