ПСВ направи голям обрат след кошмарно начало 27 ноември 2020 | 00:05
ПСВ Айндховен излезе на второ място в група "Е" на Лига Европа. "Филипсите" обърнаха от 0:2 до 3:2 ПАОК и вече имат 6 точки, докато гърците са трети в класирането с 5. Попаденията за домакините вкараха Коди Гакпо, Чуквунонсо Мадуеке и Дониел Мален.

Марио Гьотце пропусна мача заради контузия, а от състава на ПСВ отсъстваха още Ерик Гутиерес и Марко ван Хинкел. Старши треньорът Роджър Шмид не изневери на любимото си 4-3-3, с Дониел Мален, Еран Захави и Коди Гакпо в нападение. За ПАОК на върха на атаката стартира Антонио-Мирко Чолак.

Гърците нанесоха двоен удар още в първия четвърт час. В 4-ата минута Фернандо Варела откри резултата с мощен удар след грешка в защитата на домакините, а в 13-ата младокът Христос Цолис подаде на Щефан Шваб и австриецът се разписа с хубав изстрел от въздуха.

ПСВ имаше нужда от време, за да започне да играе по начина, по който може. В 20-ата минута Коди Гакпо влезе в наказателното поле и шутира точно по диагонала - 1:2. Малко преди почивката Живко Живкович направи много качествено спасяване след удар на Мален.
През второто полувреме мощният натиск на "филипсите" продължи. В 51-ата минута Гапко намери в Чуквунонсо Мадуеке и той изравни, а само две минути по-късно Мален стигна пръв до отбитата от Живкович топката и изведе ПСВ напред.

Филип Макс можеше да реши всичко в 65-ата минута, но стреля над гредата. В края на срещата нидерландците умело задържаха топката и не позволиха на ПАОК нито веднъж да застраши вратата на Руи Силва.

Донийл Мален Донийл Мален9 Christos Tzolis11 Christos Tzolis
Richard Ledezma Richard Ledezma37 Douglas Augusto Soares Gomes33 Douglas Augusto Soares Gomes
Йорит Хендрикс Йорит Хендрикс8 Karol Swiderski9 Karol Swiderski
Мауро Жуниор Мауро Жуниор17 Диего Бисесвар21 Диего Бисесвар
Томас Мург10 Томас Мург
Муса Ваг18 Муса Ваг
Донийл Маленизлиза Донийл Мален  90' Диего Бисесвар  Диего Бисесваржълт картон
Richard Ledezmaвлиза Richard Ledezma  Фернандо Варела  Фернандо Варелажълт картон
Дензъл Дъмфрийсжълт картон Дензъл Дъмфрийс
86' Хосе Анхел Креспо  Хосе Анхел Креспоизлиза
Муса Ваг  Муса Вагвлиза
85' Омар Ел Кадури  Омар Ел Кадуриизлиза
Диего Бисесвар  Диего Бисесварвлиза
Noni Maduekeизлиза Noni Madueke  78'
Мауро Жуниорвлиза Мауро Жуниор
Еран Захавиизлиза Еран Захави  71' Douglas Augusto Soares Gomes  Douglas Augusto Soares Gomesжълт картон
Йорит Хендриксвлиза Йорит Хендрикс
70' Теохарис Цингарас  Теохарис Цингарасизлиза
Douglas Augusto Soares Gomes  Douglas Augusto Soares Gomesвлиза
69' Антонио-Мирко Чолак  Антонио-Мирко Чолакизлиза
Karol Swiderski  Karol Swiderskiвлиза
65' Омар Ел Кадури  Омар Ел Кадурижълт картон
58' Christos Tzolis  Christos Tzolisизлиза
Томас Мург  Томас Мургвлиза
Донийл Маленгол Донийл Мален  53'
Noni Maduekeгол Noni Madueke  51'
Cody Gapkoгол Cody Gapko  20'
13' Christos Tzolis  Christos Tzolisгол
8' Теохарис Цингарас  Теохарис Цингарасжълт картон
4' Фернандо Варела  Фернандо Варелагол