Марица измъкна само гейм на Вакъфбанк в ШЛ (видео + снимки) 26 ноември 2020 | 22:22
Волейболният първенец Марица (Пловдив) показа блясък и в последната среща от домакинския си турнир в Група C на Шампионската лига за жени, но загуби в четири гейма срещу световния гранд ВакъфБанк (Истанбул). В зала "Колодрума", воденият от Джовани Гуидети турски тим бе абсолютно безмилостен с българските шампионки в първите две части, а в крайна сметка спечели с 3:1 (25:9, 25:10, 23:25, 25:16), за да си тръгне от Града под тепетата с пълен актив от точки и да остави "жълто-сините" без победа.

В първата среща от днешната програма победа записаха момичетата от полския ЛКС Комерскон (Лодз) побеждавайки френския АСПТТ (Мюлуз) с 3:0 (25:20, 25:23, 25:20). Така, преди втория турнир в групата през февруари в "Лудж Спорт Арена" в Лодз, непобеденият ВакъфБанк е убедителен водач в класирането. Следват ЛКС с две победи, Мюлуз с една и Марица без успех до момента.

Световните суперзвезди на Вакъфбанк влязоха в мача с пълната си мощ и не оставиха никакви шансове на българския тим в първия гейм. Шведската нападателка Изабел Хаак и турският център Кюбра Акман бяха безупречни в атака, разписаха се и директно от линията за изпълнение на начален удар и поведоха отбора си към убедителното 25:9. Любопитно е, че най-резултатна за Марица в този неуспешен гейм бе разпределителката Петя Баракова с успех и в двете атаки, които опита, и една точкова блокада. Без каквото и да е намерение да забавят темпото, момичетата на Джовани Гуидети започнаха втората част със седем поредни точки. С цели шест аса в гейма те си помогнаха за още един категоричен резултат – 25:10.

С три поредни точки след успешни атаки на Кремена Каменова и Мирослава Паскова и ас на Дима Ушева за 3:1 в третия гейм, Марица успя да излезе напред в резултата с повече от точка разлика за първи път в мача. Паскова направи още две поредни точки за 5:3, а изненаданите гостенки започнаха да допускат и грешки, с което резултатът набъбна до 8:5. Все пак, Вакъфбанк отново успя да изравни веднага. Още няколко пъти Марица излиза напред в резултата, но позволяваше на противника да я догони. След 13:13 двата тима временно си размениха ролите, но с пет поредни точки пловдивчанки отново поведоха с 21:19, като в тези минути безмилостни в атаките си бяха Паскова и Александра Миланова. Именно Паскова заби и последната точка за общо 10 в гейма и го затвори при 25:23. За съжаление, възходът на "жълто-сините" беше само дотук. Вакъфбанк пое пълен контрол върху четвъртата част и спокойно стигна до победата с 25:16.

Най-резултатна за Марица бе Мирослава Паскова с 18 точки (1 блок, 1 ас и 36% ефективност в атака)

Над всички за Вакъфбанк бе Изабел Хаак със страхотните 21 точки (3 блока, 2 аса и 48% ефективност в атака) за победата, но за най-полезна състезателка на мача (MVP) бе обявена разпределителката Мая Огниенович.

ВАКЪФБАНК (ИСТАНБУЛ, ТУРЦИЯ) - МАРИЦА (ПЛОВДИВ, БЪЛГАРИЯ) 3:1 (25:9, 25:10, 23:25, 25:16)
ВАКЪФБАНК: Мая Огниенович 3, Изабел Хаак 21, Габриела Гимараеш 10, Мишел Бартч-Хейкли 4, Милена Рашич 14, Кюбра Акман 6 - Гизем Йорге-либеро (Джансу Йозбай, Мелис Гуркайнак 2, Мелиха Исмаилоолу 5, Тюба Шеноолу, Айджа Айкач-либеро 1)
Старши треньор: ДЖОВАНИ ГУИДЕТИ
МАРИЦА: Петя Баракова 5, Мирослава Паскова 18, Кремена Каменова 4, Александра Миланова 9, Джесика Агилера Карбахал 2, Дима Ушева 3 - Жана Тодорова-либеро (Златина Друмева, Никол Миланова, Десислава Николова, Ива Дудова 1)
Старши треньор: ЛАЗАР ЛАЗАРОВ.

Снимки: CEV.EU

Добави коментар Коментари (16)

Ultras (Гост) 16 отговор
27 ноември 2020 | 10:57

Жалки! Защо я пускат тази кубинка, много слаба! Срам ме е да гледам футбол и волейбол? Бият ги, като маче от дирек, но заплати взимат добри? Не им е мястото в тази лига! Рейтинг: 10 2

??? (Гост)
27 ноември 2020 | 13:10

Със сигурност сме най слабият отбор в шампионската лига. Нивото ни е за challenge cup, но и там има по добри отбори . Рейтинг: 12 1

27 ноември 2020 | 09:08

Баракова много слаба на този турнир,незнам къде е играла.И Кремена също много слабо представяне и защо не се играе с центровете?А пък за горката кубинка,никой не я бръсне. Рейтинг: 4 2

123 (Гост) 12 отговор
27 ноември 2020 | 08:44

Огромна разлика в класите . Ако продължаваме със същите резултати и напролет няма да ни държат вечно в шампионската лига . Рейтинг: 16 4

Фен на Силвия (Гост) 11 отговор
27 ноември 2020 | 08:30

Някои да даде инфо каде е силвето Андреева от Марица, голям фен съм и, да даде инфо каде играе, искам да е гледам много, и афтограф от нея също Рейтинг: 10 1

Ботевист (Гост)
27 ноември 2020 | 11:53

Силвето много го обича във ану.са и двойно здраво и мошно DP до рашеряване на двете дубки Рейтинг: 2 2

ссс (Гост) 10 отговор
27 ноември 2020 | 08:13

и коментатора по тв се чудеше какво прави на игрището това кюмбе Баракова,а може да се каже същото и за Кремена Рейтинг: 6 0

Така е (Гост)
27 ноември 2020 | 09:34

Когато не са ги плю.щяли отдавна във ано.сите Рейтинг: 2 5

Jivago (Гост) 9 отговор
27 ноември 2020 | 07:53

Казал съм го ште го кажа и ся, Марица е перун, те ги биат на 10 точки тиа лигли ми се смеат, смешни сте Марица, добре че ви пуснаха гейм, иначе ва обиваха на 5 точки, според мени от тук нататък излязаите във вътрешното първенство със наведени глави, самочустие вие доста, без никво пукритие, лесно е да се расхошдаш срешту перун ама по сериозен тим и ва прават на са дарма, смешки заедно със ваш презедрнт мазохист динков Рейтинг: 15 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Ццц (Гост) 8 отговор
27 ноември 2020 | 06:29

Къде видяхте блясък незнам . Биха ни като боксова круша . Рейтинг: 17 2

гг (Гост) 7 отговор
27 ноември 2020 | 03:31

Тази баракова не знае къде се намира една топка не вдигна като хората за цял мач, не може либерото да вдига по добре от разпределителката смешни стават.А и този измисления тренъор едно нормално указание не даде смешник Рейтинг: 6 2

27 ноември 2020 | 00:00

За какъв блясък пишете , такъв резил беше на 9 , на 10 точки . В Марица дано се намери някой умен и махне самочувствието Лазар . С толкова слаб треньор ще се унищожат състезателките . Рейтинг: 15 2

Yes (Гост) 3 отговор
26 ноември 2020 | 23:14

Много по ми беше интересно да гледам тези красиви волейболисти особено Баракова, отколкото някакви цесекарски дървари в мъглата. Рейтинг: 7 3

играч (Гост) 2 отговор
26 ноември 2020 | 23:00

тая Баракова докога ще я търпят,да си стяга багажа и чао.толкова слаба разпределителка Марица не са имали както и треньор Рейтинг: 9 1

Вижоще

Волейбол

България се справи и с Израел в странен мач (видео + галерия) 14 януари 2021 | 20:01
Монтана - Левски е дербито в третия кръг на турнира за Купата на България 15 януари 2021 | 14:05
Туомас Самелвуо: Има плюсове от отлагането на Олимпиадата - имам повече опит 15 януари 2021 | 15:38
Стефан Антига поема Франция? 15 януари 2021 | 15:17
България без Георги Братоев на евроквалификациите в Израел 10 януари 2021 | 12:30
Силвано Пранди: Целта е ясна – 4 победи 08 януари 2021 | 19:50
Гледайте онлайн контролите между Марица и КСМ Търговище 15 януари 2021 | 15:33
Зоран Терзич остава във Фенербахче още три години 15 януари 2021 | 14:57
Пиаченца пожела Максим Михайлов 14 януари 2021 | 23:58
Италия иска да организира Суперфиналите на Шaмпионската лига 14 януари 2021 | 23:47
Виктор Йосифов и Радом с 5-а поредна загуба в Полша (снимки) 14 януари 2021 | 23:38
Северна Македония с втора лесна победа над Босна и Херцеговина на евроквалификацията в Скопие (видео + снимки) 14 януари 2021 | 23:09
Силвано Пранди: Днес изиграхме поредния "средно добър" мач (видео) 14 януари 2021 | 23:03
Треньорът на Израел: Разочароващо е, но се гордея с момчетата 14 януари 2021 | 22:51
Мартин Атанасов: Много съм щастлив, че победихме 14 януари 2021 | 22:41
Елица Василева с 10 точки, Скандичи без шансове срещу Конеляно в отложен мач 14 януари 2021 | 20:00