Арсенал продължава без грешка (видео) 26 ноември 2020 | 22:23
Арсенал постигна четвърта поредна победа в група В на Лига Европа. Лондончани спечелиха с 3:0 при гостуването си на Мьолде и се класира за следващата фаза на турнира. Отборът на Микел Артета стигна до трите точки през второто полувреме с голове на Пепе, Нелсън и Балогън.

"Артилеристите" имаха предимство през първото полувреме, но до гол не се стигна. Николас Пепе частично се реваншира за глупавия червен картон, който си изкара срещу Лийдс през уикенда. Той откри резултата малко след почивката с красиво изпълнение.

Авансът на гостите бързо стана два гола след попадение на Райс Нелсън, който се възползва от подаване на Уилок. седем минути преди края влезлият като разерва Фоларин Балогън се разписа, за да направи успеха на Арсенал класически.

Erling Knudtzon Erling Knudtzon14 Florian Balogun38 Florian Balogun
Marcus Holmgren Pedersen Marcus Holmgren Pedersen27 Емил Смит Роу32 Емил Смит Роу
Ohi Anthony Omoijuanfo Ohi Anthony Omoijuanfo99 Киърън Тиърни3 Киърън Тиърни
Ola Brynhildsen Ola Brynhildsen22 Роб Холдинг16 Роб Холдинг
Матис Боли Матис Боли30 Дани Себайос8 Дани Себайос
Stian Gregersenизлиза Stian Gregersen  85'
Erling Knudtzonвлиза Erling Knudtzon
83' Florian Balogun  Florian Balogunгол
82' Едуард Нкетиа  Едуард Нкетиаизлиза
Florian Balogun  Florian Balogunвлиза
Magnus Wolff Eikremизлиза Magnus Wolff Eikrem  81'
Ola Brynhildsenвлиза Ola Brynhildsen
Birk Risaизлиза Birk Risa
Marcus Holmgren Pedersenвлиза Marcus Holmgren Pedersen
75' Александре Лаказет  Александре Лаказетизлиза
Емил Смит Роу  Емил Смит Роувлиза
Джоузеф Уилок  Джоузеф Уилокизлиза
Киърън Тиърни  Киърън Тиърнивлиза
62' Гранит Джака  Гранит Джакаизлиза
Дани Себайос  Дани Себайосвлиза
Leke Jamesизлиза Leke James  61'
Ohi Anthony Omoijuanfoвлиза Ohi Anthony Omoijuanfo
Етзас Хюсаинизлиза Етзас Хюсаин
Матис Боливлиза Матис Боли
55' Рийс Нелсън  Рийс Нелсънгол
50' Никола Пепе  Никола Пепегол
46' Давид Луис  Давид Луисизлиза