Варди спаси Лестър от загуба в голово шоу (видео) 26 ноември 2020 | 22:40
Гол на Джейми Варди в добавеното време спаси Лестър от загуба при гостуването му на Спортинг (Брага). Срещата от група G на Лига Европа завърши 3:3. Така англичаните останаха на първо място и имат преднина от 3 точки пред днешния си съперник.

Брендън Роджърс остави доста от основните си играчи на пейката и португалците доминираха през първото полувреме. Ал Мусрати откри още в четвъртата минута, но Барнс бързо изравни. В средата на първата част Паулиньо отново изведе Спортинг напред след подаване на Орта.

Шмайхел трябваше на няколко пъти да се намесва, за да остави Лестър в мача. Двубоят се промени в 62-ата минута, когато на терена се появиха Варди и Мадисън. Секунди по-късно попадение на нападателя бе отменено поради засада.

Центриране на Мадисън в 78-ата минута доведе до изравняването. 19-годишният Люк Томас отбеляза първия си гол в професионалния футбол и стана най-младият голмайстор в историята на "лисиците" в евротурнирите.

В края на срещата се разрази истинска драма. Брага поведе отново в 90-ата минута. с попадение на влезлия като резерва Франсерджио. В добавеното време Варди успя да изравни след центриране на Олбрайтън.

Андре Кастро Андре Кастро88 Luke Thomas33 Luke Thomas
Almoatasembellah Ali Mohamed Almoatasembellah Ali Mohamed8 Харви Барнс15 Харви Барнс
Паулиньожълт картон Паулиньо  84'
79' Luke Thomas  Luke Thomasгол
Юри Медейрошизлиза Юри Медейрош  77'
Франсерджиовлиза Франсерджио
69' Келечи Ихеаначо  Келечи Ихеаначоизлиза
Айосе Перес  Айосе Пересвлиза
Рикардо Ортаизлиза Рикардо Орта  68'
Раул Силвавлиза Раул Силва
Almoatasembellah Ali Mohamedжълт картон Almoatasembellah Ali Mohamed  65'
62' Харви Барнс  Харви Барнсизлиза
Джеймс Мадисън  Джеймс Мадисънвлиза
61' Дженгиз Юндер  Дженгиз Юндеризлиза
Джейми Варди  Джейми Вардивлиза
53' Джони Еванс  Джони Евансжълт картон
52' Марк Олбрайтън  Марк Олбрайтънжълт картон
46' Кристиан Фукс  Кристиан Фуксизлиза
Wesley Fofana  Wesley Fofanaвлиза
Денис Прает  Денис Праетизлиза
Юри Тилеманс  Юри Тилемансвлиза
Паулиньогол Паулиньо  24'
9' Харви Барнс  Харви Барнсгол
Almoatasembellah Ali Mohamed
4'
9'
Харви Барнс
Паулиньо
24'
79'
Luke Thomas
Франсерджио
90'
90'
Джейми Варди

Добави коментар Коментари (1)

ЛЕСТЪР FEN (Гост) 1 отговор
26 ноември 2020 | 23:08

Лестър бяха подценили този мач след домакинската победа над Брага с 4:0 и за малко щяха да се издънят. Няколко от титулярите бяха оставени резерви начело с атомното дуо Варди и Мадисън и се наложи да влизат в края, за да спасяват положението. Интересен момент имаше в 37 мата минута когато пред наказателното поле на Лестър играч на Брага не видя съдията и толкова силно се блъсна в него, че се самонокаутира а рефера даже не спря играта и тя продължи. Рейтинг: 6 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Лига Европа

Манчестър Юнайтед изтегли тежък жребий в Лига Европа, Милан и Тотнъм имаха късмет (видео) 14 декември 2020 | 14:32
Лукаку е голмайстор номер едно на УЕФА за годината 26 декември 2020 | 14:25
Тъжно, но факт: Лудогорец = 0 (видео+снимки) 10 декември 2020 | 23:49
Тотнъм свали Антверпен от върха (видео) 10 декември 2020 | 23:50
Холандски национал е арестуван, грози го затвор до четири години 13 декември 2020 | 14:29
Динамо Загреб разгроми ЦСКА Москва 11 декември 2020 | 00:09
Вижте всички участници в елиминациите на Лига Европа и разпределението по урни за жребия 11 декември 2020 | 01:24
Рейнджърс взе своето в Полша и спечели битката с Бенфика за първото място (видео) 10 декември 2020 | 22:16
Томазо Миланезе: Никога няма да забравя мача в София 11 декември 2020 | 08:19
Треньорът на Клуж: Равенството е справедливо 04 декември 2020 | 08:51
УЕФА присъди служебна победа за Виляреал срещу Карабах 18 декември 2020 | 19:47
Отборите в Шампионската лига и Лига Европа ще научат следващите си съперници 14 декември 2020 | 07:26
Голямо признание за Антов: “Франс Футбол” го избра в Отбора на кръга 11 декември 2020 | 15:00
ЦСКА-София с огромен скок в ранглистата на УЕФА след успеха над Рома 11 декември 2020 | 14:08
Променен Милан се справи с Минчев и Спарта и завърши първи (видео) 10 декември 2020 | 23:55
Макаби се класира напред в единствената незавършена група 10 декември 2020 | 23:55
Всички резултати и голмайстори в Лига Европа 10 декември 2020 | 23:45
ПСВ завърши на първото място след убедителен успех 10 декември 2020 | 22:39
Молде продължава напред за сметка на Рапид (видео) 10 декември 2020 | 22:39
Гранада отстъпи първото място 10 декември 2020 | 22:21