Ница е пред отпадане в Лига Европа 27 ноември 2020 | 00:07
Френският Ница е пред отпадане още в груповата фаза на Лига Европа, след като допусна загуба у дома от чешкия Славия (Прага) в двубой от четвъртия кръг в група С. С успеха чехите събраха 9 точки и вървят втори в потока си, като лидер със същия актив е Байер Леверкузен, който разгроми израелския Апоел Беер Шева в другия двубой от групата с 4:1.
Всички резултати и голмайстори в Лига Европа
Двубоят започна отлично за чехите, които откриха след четвърт час игра чрез Лингър. Домакините върнаха равенството чрез Амин Гоуири в 61-ата минута, като това беше неговият четвърти гол в турнира. До края на мача гостите сложиха точка на спора с попадения на нигериеца Олаинка в 64-ата и Сима в 75-ата. Домакините завършиха с човек по-малко, след като Хишем Будауи беше изгонен в добавеното време.

Stanislav Tecl11 Stanislav Tecl
Hichem Boudaouiжълт картон Hichem Boudaoui  90' Ондрей Кудела  Ондрей Куделажълт картон
Hichem Boudaouiчервен картон Hichem Boudaoui
87' Abdallah Sima  Abdallah Simaизлиза
Stanislav Tecl  Stanislav Teclвлиза
Tomas Holes  Tomas Holesизлиза
Ondrej Karafiat  Ondrej Karafiatвлиза
Peter Olayinka  Peter Olayinkaизлиза
Tomas Malinsky  Tomas Malinskyвлиза
82' Jan Kuchta  Jan Kuchtaизлиза
Lukas Provod  Lukas Provodвлиза
Амин Гоуириизлиза Амин Гоуири  78'
Анди Пелмарвлиза Анди Пелмар
Robson Bambuжълт картон Robson Bambu  77'
75' Abdallah Sima  Abdallah Simaгол
Морган Шнайдерлинжълт картон Морган Шнайдерлин  74'
Alexis Claudeизлиза Alexis Claude  72'
Hichem Boudaouiвлиза Hichem Boudaoui
Юсеф Атализлиза Юсеф Атал  66'
Дан Ндойевлиза Дан Ндойе
64' Peter Olayinka  Peter Olayinkaгол
63' Ondrej Lingr  Ondrej Lingrизлиза
Ibrahim Traore  Ibrahim Traoreвлиза
Амин Гоуиригол Амин Гоуири  61'
55' Jan Boril  Jan Borilжълт картон
Юсеф Аталжълт картон Юсеф Атал  53'
Стенли Нсокижълт картон Стенли Нсоки  43'
41' Давид Зима  Давид Зимажълт картон
15' Ondrej Lingr  Ondrej Lingrгол