Верона се възползва от слабостите на Аталанта (видео) 28 ноември 2020 | 23:46
Верона още веднъж доказа, че е сред най-коравите отбори в Серия "А". Тимът от града на Ромео и Жулиета изненада Аталанта като гост и се наложи с 2:0. Попаденията на Мигел Велосо от дузпа и Матия Дзакани изкачиха Верона на 6-о място в класирането, а "бергамаските" са 8-и и вече в три поредни мача от шампионата не успяват да стигнат до трите точки.

Само преди няколко дни Аталанта срази Ливърпул в Шампионската лига насред "Анфийлд", но днес показа съвсем различно лице. Джан Пиеро Гасперини очаквано предприе няколко размествания в състава. Алексей Миранчук и Руслан Малиновский ги нямаше, защото са под карантина, но Дуван Сапата започна в атака от първата минута, заедно с Йосип Иличич.

Верона търсеше реванш за домакинското поражение от Сасуоло, когато футболистите на Иван Юрич 4 пъти уцелиха гредите. В предни позиции стартира Самуел Ди Кармине, подкрепян от Антонин Барак и Матия Дзакани.

Аталанта доминираше до почивката, но пропусна няколко обещаващи положения. Първо Иличич стреля неточно, след като получи пас от Сапата, а след това и Ремо Фройлер шутира в аут. Верона трябваше да прави принудителна смяна заради контузия на Матео Ловато, но отборът действаше много спокойно и чакаше своя шанс.
Вратарят на гостите Марко Силвестри показа класа след изстрел на Алехандро Гомес. Федерико Чечерини и Павел Давидович получиха жълти картони в края на полувремето, но Верона изпълни целта си и не допусна гол през първите 45 минути.

Гостите можеха да поведат скоро след подновяването на играта, но ветеранът Мигел Велосо стреля в гредата. Последва удар с глава на Сапата и отлична мамеса на Силвестри.
В 60-ата минута Рафаел Толой изблъска в наказателното поле Дзакани - дузпа! Велосо не остави никакви шансове на Пиерлуиджи Голини и изведе Врона напред. Веднага след гола Гасперини пусна в игра Луис Муриел и Сам Ламерс. Голини пък получи травма и вместо него се появи Марко Спортиело.

До края на мача атаките на Аталанта не носеха никаква изненада за бранителите в жълто. Така се стигна до 83-ата минута, когато Велосо изведе спринтиращия Дзакани и той реши всичко в полза на гостите.

Сам Ламерс Сам Ламерс7
83' Матия Дзакани  Матия Дзаканигол
82' Мигел Велосо  Мигел Велосожълт картон
Амад Траорежълт картон Амад Траоре  80'
Мохикаизлиза Мохика  77'
Амад Траоревлиза Амад Траоре
Алехандро Гомесизлиза Алехандро Гомес
Matteo Ruggeriвлиза Matteo Ruggeri
74' Федерико Чечерини  Федерико Чечериниизлиза
Рафаел Толойжълт картон Рафаел Толой  60'
58' Самуел Ди Кармине  Самуел Ди Карминеизлиза
Еди Салседо  Еди Салседовлиза
Иван Илич  Иван Иличизлиза
Ebrima Colley  Ebrima Colleyвлиза
46' Андреа Данци  Андреа Данциизлиза
Мигел Велосо  Мигел Велосовлиза
45' Павел Давидович  Павел Давидовичжълт картон
39' Федерико Чечерини  Федерико Чечеринижълт картон
31' Матео Ловато  Матео Ловатоизлиза
0
62'
Мигел Велосо
83'

Манджукич ще вземе номер 9 в Милан 19 януари 2021 | 01:14
Милик все пак ще преподпише с Наполи, за да може да си тръгне веднага 18 януари 2021 | 17:07
От Интер отрекоха информацията на "Гадзета дело Спорт" 18 януари 2021 | 17:21
Пиоли: Салемакерс се извини на целия отбор 19 януари 2021 | 02:20
За пръв път от десетилетие футболните клубовете по света са похарчили по-малко пари за трансфери 18 януари 2021 | 18:16
Дзаниоло е с коронавирус в Рома 18 януари 2021 | 17:21
Трансферът на Бенатия в Парма се отлага? 18 януари 2021 | 16:50
Киелини: Интер ни надигра и искаше повече победата 18 януари 2021 | 16:01
Милан вече мисли за лятната селекция с оферта за бразилец от Порто 18 януари 2021 | 15:17
Бивш защитник на Рома, Байерн и Ювентус пред завръщане в Италия 18 януари 2021 | 14:42
Решено: Парма уреди играч на Милан, чака го във вторник 18 януари 2021 | 13:27
Сменят името и емблемата на Интер 18 януари 2021 | 12:27
Дел Пиеро: И преди Юве е изключвал така, но има нещо по-притеснително 18 януари 2021 | 11:55