Арда прегази Монтана (видео) 28 ноември 2020 | 14:52
Oтборът на Арда постигна категоричен успех с 3:0 над Монтана в сблъсък от 14-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за домакините реализираха Иван Коконов (29), Румен Руменов (63) и Спас Делев (69).

Двубоят в Кърджали започна с минута мълчание в памет на Никола Спасов.

В 4-ата минута Лъчезар Котев центрира в наказателното поле на гостите, но никой от неговите съотборници не успя да стигне до кълбото, за да отправи удар към вратата на Орлинов.

В 13-ата минута Спас Делев изпълни майсторски пряк свободен удар, но Марин Орлинов успя да избие в корнер. Малко по-късно Лъчезар Котев отправи техничен шут, който обаче отново бе отразен от стража на Монтана.

В 26-ата минута Спас Делев проби отдясно и центрира към Румен Руменов, който отклони топката, която обаче се отби в гредата.

Логичното се случи в 29-ата минута, когато Иван Коконов заби поредния си гол в efbet Лига. Атакуващият футболист на "сините" засече отлично центриране по земя на Деян Лозев. Пет минути преди края на първата част главният съдия Волен Чинков показа директен червен картон на Янко Ангелов, който в центъра на терена влезе с бутонките напред в гърдите на Румен Руменов.
В 50-ата минута Николай Минков падна пред наказателното поле на Арда след съприкосновение с резервата Пламен Крумов, но съдията остави играта да продължи.

В 63-ата минута Румен Руменов получи подаване от Спас Делев и от близка дистанция наказа Орлинов, за да увеличи преднината на своя тим.
В 69-ата минута Спас Делев направи резултата класически. Нападателят на Арда премина през двама бранители и с точен удар наказа вратаря на Монтана за трети път.
В 84-ата минута Борислав Балджийски опита да изненада Иван Караджов, но шутът му мина далеч от целта.

В последните секунди на двубоя Йордан Йорданов можеше да вкара гол за гостите, но ударът му срещна гредата. Това бе и последната интересна ситуация в срещата.

След този успех футболистите на Николай Киров се изравниха с Локомотив (Пловдив) във временното класиране, като и двата тима имат по 24 точки. Монтана остава на 11-а позиция с 12 пункта.

АРДА - МОНТАНА 3:0

1:0
Коконов (29)
2:0 Руменов (63)
3:0 Делев (69)

Стартови състави:

Арда: 12. Караджов, 20. Лозев, 4. Стоев, 23. Сулака, 8. Желев, 80. Котев, 19. Руменов, 25. Леони, 17. Коконов, 10. Ковачев, 9. Делев

Монтана: 1. Орлинов, 20. Илиев, 25. Башлиев, 22. Цонков, 24. Кики, 5. Сенхаджи, 6. Ангелов, 8. Тасев, 9. Бари, 23. Георгиев, 11. Минков

Иван Тилев Иван Тилев33 Николай Цветков16 Николай Цветков
Михаил Александров Михаил Александров7 Борислав Балджийски21 Борислав Балджийски
Муса Хадад Муса Хадад15 Йордан Йорданов13 Йордан Йорданов
Пламен Крумов Пламен Крумов71
86' Николай Минков  Николай Минковизлиза
Владимир Айтов  Владимир Айтоввлиза
Лъчезар Котевизлиза Лъчезар Котев  79'
Муса Хададвлиза Муса Хадад
Светослав Ковачевизлиза Светослав Ковачев
Михаил Александроввлиза Михаил Александров
77' Сергей Георгиев  Сергей Георгиевизлиза
Пламен Крумоввлиза Пламен Крумов  Йордан Йорданов  Йордан Йордановвлиза
40' Янко Ангелов  Янко Ангеловчервен картон
Иван Коконов
29'
Румен Руменов
63'
Спас Делев
69'

Добави коментар Коментари (30)

Петър (Гост) 30 отговор
28 ноември 2020 | 21:58

Дават на Арда в аванс това, което ще им вземат от Подуене след два кръга! А за Монтана- не ми е жал. Дупедавци кметски! Рейтинг: 1 3

Арда левски фен (Гост) 29 отговор
28 ноември 2020 | 20:23

Ще видим Рейтинг: 2 0

До кмета от неутрален (Гост) 28 отговор
28 ноември 2020 | 18:37

"Това е ефбет лига ,а не училище"...Еми щом е така ,все пак това е най-висшата лига на страната ни ,не е час по физическо та така да се вади отборе ако не си отбор на Ганчев Рейтинг: 2 2

Няма значение (Гост) 27 отговор
28 ноември 2020 | 18:15

3 чисти гола. Надиграване! Заслужен червен картон! Монтана са слаби! Рейтинг: 12 1

тишо (Гост)
28 ноември 2020 | 21:05

Много ли си сигурен дали е заслужен Рейтинг: 0 8

Андонов (Гост) 26 отговор
28 ноември 2020 | 17:36

Перфектен в полза на Арда цяла Турция видя фала и нарисувания червен картон без поръчковия съдия на дпс нали те управляват бфс и резултата е ясен бият ни като тупани на всякъде съдийски аршин в България е ясен депесарските отбори лудогорец Арда и хибрида цска за тях всичко е позволено и резултатите се виждат в Европа ни бият кат тъпани ама там няма аванти и подпиране Рейтинг: 2 11

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

йънгбойски клуж (Гост) 25 отговор
28 ноември 2020 | 17:26

ще биете център обаче Рейтинг: 2 1

ERNETPARI (Гост) 24 отговор
28 ноември 2020 | 16:55

КАК ДА СПЕ ЧЕЛИТЕ 999$ НА МЕСЕЦ ЧРЕЗ ИНТЕРНЕТ И ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ОТ ВКЪЩИ. 100% РАБОТЕЩА СИСТЕМА. ВИЖТЕ ТУК. -----------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 1

Арда левски фен (Гост) 23 отговор
28 ноември 2020 | 15:55

Стига сте ревали срещу съдията съдията беше перфектен с съдийството който и да е все недоволни сега ще победим и Левски после и ЦСКА 1948 а с Лудогорец равен Рейтинг: 19 4

резко (Гост)
28 ноември 2020 | 16:02

Резанцев купувате съдии квадратна главо! Рейтинг: 3 13

Чико Бяга (Гост)
28 ноември 2020 | 16:51

Виж първо при втория гол, Делев с колко е в засада? А пък точно срещу Левски не очаквай нищо повече от почетна загуба, тоя мач вече е свирен Рейтинг: 1 13

Мнение (Гост) 22 отговор
28 ноември 2020 | 15:49

Като неутрален зрител мога да кажа, че Волен Чуруликов отново чуруликаше само в едната посока. На такива като тоя трябва със закон да се забрани да свири в група, по-висока от А окръжна. Рейтинг: 4 11

ВОДНИЯ ДУХ (Гост)
28 ноември 2020 | 17:44

Съгласен съм с теб. Затова от 1986 година български съдия няма на световно първенство. Рейтинг: 0 4

28 ноември 2020 | 15:35

Напиши си мнението за съдията ботуши мотуши свали си очилата и напиши! Рейтинг: 0 3

арда левски фен (Гост) 19 отговор
28 ноември 2020 | 15:25

и от двата Рейтинг: 3 1

Само Арда (Гост) 18 отговор
28 ноември 2020 | 15:19

Арда шампион и да искате и да не искате ще има герден компресор хахахахаха Рейтинг: 21 1

Мъчо (Гост) 17 отговор
28 ноември 2020 | 15:14

Момчета от Ардъ, футбол в Родината има от над 100 години. За първи път ДПС ви купи участие в А група, така че карайте го по скромно. Монтана вчера погребаха адмирал Спасов, мир на праха му, днеска ги биете и станахте шампиони. Рейтинг: 8 21