Байерн хладнокръвно компенсира гаф на Нойер и остава начело (видео) 28 ноември 2020 | 18:24
С практична игра (Мюнхен) пребори Щутгарт с 3:1 като гост в двубой от 9-ия кръг на Бундеслигата и продължава да е лидер. Баварците не бяха толкова убедителни, но в точните моменти се възползваха от шансовете си, за да се поздравят с успеха. Първите три гола в мача дойдоха след грешки на вратарите, в това число и на Мануел Нойер. Капитанът на шампионите се издъни в 20-ата и Танги Кулибали изведе домакините напред. Още до почивката обаче другият страж - Грегор Кобел, на два пъти не се намеси според очакванията и Байерн обърна след точни шутове на Кингсли Коман в 38-ата и на Роберт Левандовски в 45-ата. В 87-ата Дъглас Коща оформи крайното 3:1.

В самото начало Лева беше ударил и греда, но пък трябва да се признае, че играчите на Щутгарт изпуснаха доста шансове и така не успяха да сътворят изненада. При 1:0 те изпуснаха две отлични положения.

Треньорът на Байерн Ханзи Флик залoжи на силен стартов състав, от който правеше впечатление единствено отсъствието на Льорой Сане, който беше на пейката. Корентен Толисо действаше в средата на терена вместо контузения Йошуа Кимих.

Големият отсъстващ в редиците на Щутгарт беше аржентинският национал Николас Гонсалес, който е контузен.

Срещата започна вихрено с натиск на Байерн и Роберт Левандовски удари страничната греда още в 3-ата минута. Тогава той засече подаване на Кингсли Коман.

Последваха още няколко атаки на гостите, но без сериозна опасност. Домакините пък стигнаха до пряк-свободен удар в 10-ата минута, но не уцелиха вратата.

В 20-ата минута обаче шампионите бяха наказани, след като се бяха изнесли напред и позволиха на съперника да организира скоростна акция. Бързоногият Вамангитука проби по дясното крило и центрира по земя към Кулибали. Изглеждаше, че ситуацията е лесна за Нойер, но вратарят не разчете добре излизането си и "увисна", от което се възползва френският нападател на Щутгарт - 1:0.

Мюнхенци срещнаха проблеми в стремежа си бързо да изравнят, защото нито атаките им се получаваха, нито защитата на "швабите" допускаше в грешки.

Щутгарт дори се размина с второ попадение. В две последователни атаки в 35-ата и 36-ата минути Филип Фьорстер пропусна две чисти положения, като във втория случай дори излезе сам срещу вратаря.

Баварците веднага се възползваха и в само секунди след това изравниха чрез Коман, който простреля Грегор Кобел в близкия му ъгъл.

Минутата на попадението беше 38-а, а само една по-късно топката отново се озова в мрежата на Байерн и то пак след излизане напред на Нойер. Този път обаче голът не беше признат, защото след намесата на ВАР беше отсъдено нарушение срещу вратаря от страна на Кулибали.

Байерн почти обърна в 42-ата, когато Гнабри получи шанс да шутира от добра ситуация, но стражът на Щутгарт спаси.

Това обаче все пак се случи точно преди края на полувремето, когато нов далечен шут се оказа неспасяем за Кобел. Той дойде от Левандовски, с което Байерн поведе с 2:1.

В началните минути на втората част защитникът на гостите Люка Ернандес на два пъти понесе тежки физически сблъсъци и малко преди 60-ата минута Ханзи Флик го извади превантивно от игра.

По-късно играта напусна и друг от бранителите пред Нойер - Жером Боатенг, а дебют за Байерн записа 18-годишният Танги Нианзу, който през лятото дойде от Пари Сен Жермен.

Нямаше обаче почти никакви положения и пред двамата вратари. Гостите дори леко се прибраха в очакване на момент да нанесат решаващ трети удар.

В 72-ата обаче само намесата на Никлас Зюле спаси мюнхенци след изстрел на Орел Мангала.
След това заради контузия напусна Корентен Толисо от Байерн.

Пред Нойер стана все по-интересно, като капитанът на шампионите трябваше поне на два пъти да се намесва след опасни удари към него.
И почти от нищото Байерн си гарантира успеха след трети гол на Дъглас Коща в 87-ата. Тогава бразилецът отигра с левия крак и удар през защитник в близкия ъгъл - 3:1.

Във вторник мюнхенци гостуват на Атлетико Мадрид в Шампионската лига, а след това идва ред на дербито с втория РБ (Лайпциг).

Щутгарт пък е десети със само два успеха досега.

Никлас Зюле4 Никлас Зюле
87' Дъглас Коста  Дъглас Костагол
83' Корентен Толисо  Корентен Толисоизлиза
Хавиер Мартинес  Хавиер Мартинесвлиза
Tanguy Coulibalyизлиза Tanguy Coulibaly  82'
Roberto Massimoвлиза Roberto Massimo
Philipp Foersterизлиза Philipp Foerster  76'
Sasa Kalajdzicвлиза Sasa Kalajdzic
69' Серж Гнабри  Серж Гнабриизлиза
Mateo Klimowiczвлиза Mateo Klimowicz
Константинос Мавропаносизлиза Константинос Мавропанос  58' Люка Ернандес  Люка Ернандесизлиза
Atakan Karazorвлиза Atakan Karazor  Никлас Зюле  Никлас Зюлевлиза
45' Роберт Левандовски  Роберт Левандовскигол
38' Кингсли Коман  Кингсли Комангол
Tanguy Coulibaly
20'
38'
Кингсли Коман
45'
Роберт Левандовски
87'

28 ноември 2020 | 19:03

Ква грешка на Нойер бе, беше физически невъзможно да стигне топката. Всъщност ви разбирам, свикнали сме Нойер да прави невъзможни неща. Рейтинг: 24 2

28 ноември 2020 | 19:07

толкова си глупав, че ако ти боядисат входната врата, няма да я намериш !! Рейтинг: 9 0

28 ноември 2020 | 16:57

КАК ДА СПЕ ЧЕЛИТЕ 999$ НА МЕСЕЦ ЧРЕЗ ИНТЕРНЕТ И ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ОТ ВКЪЩИ. 100% РАБОТЕЩА СИСТЕМА. ВИЖТЕ ТУК. -----------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 0

Германия

Голова фиеста сложи край на мъките на Мьонхенгладбах срещу Дортмунд (видео) 22 януари 2021 | 23:26
Толисо пропуска двубоя срещу Шалке 04 22 януари 2021 | 17:23
Резерва спаси РБ Лайпциг срещу "железния" Унион (видео) 21 януари 2021 | 00:02
Автогол спаси Айнтрахт от загуба срещу Фрайбург (видео) 21 януари 2021 | 01:12
Гол в добавеното време донесе жизненоважна победа на Кьолн (видео) 20 януари 2021 | 21:45
Арминия се разправи с Щутгарт (видео) 21 януари 2021 | 00:55
Разкриха част от плановете на организаторите на потенциалната Суперлига 22 януари 2021 | 15:06
Йоахим Льов подновява присъствието си на мачове в Германия 22 януари 2021 | 14:19
Искаме Упамекано, потвърди Румениге 22 януари 2021 | 07:57
Юве може да отзове Коща от Байерн и да го прати в Англия 21 януари 2021 | 14:21
Нойер изравни рекорд на Оливер Кан 21 януари 2021 | 04:33
Байерн пак беше слаб, пропусната дузпа помогна за минимална победа (видео) 20 януари 2021 | 23:28
Ювентус връща Пьонтек в Серия "А"? 20 януари 2021 | 19:14
УЕФА обяви ултраатакуващ Отбор на годината след вота на шест милиона 20 януари 2021 | 17:28
Майнц преотстъпи нападател на Кристъл Палас 20 януари 2021 | 14:38
Какау напусна Германския футболен съюз 20 януари 2021 | 14:34