Борусия (М) набира скорост и в Бундеслигата (видео) 28 ноември 2020 | 21:21
Правещият фурор в Шампионската лига тим на Борусия (Мьонхенгладбах) се изкачи в Бундеслигата след очакван домакински успех с 4:1 над последния в класирането Шалке 04. След тази победа отборът на Марко Розе вече е само на 3 точки от третия Борусия (Дортмунд).

Флориан Нойхаус вкара за 1:0 след 15 минути, възползвайки се от карамбол. Само пет по-късно “кралскосините” изравниха след добра комбинация между Марк Ут и Бенито Раман, завършена от втория с удар под гредата.

До изненада можеше и да се стигне, ако в 28-ата гредата не беше лишила Ут от попадение за Шалке.

След това вече всичко си дойде на мястото на фона на разликата в класите. В 36-ата Оскар Венд беше точен за 2:1. Преди няколко дни шведът се разписа и при триумфа с 4:0 над Шахтьор (Донецк).

В 52-ата звездата Маркюс Тюрам донесе нужното успокоение с гол за 3:1, а в 80-ата Ханес Волф покачи на 4:1.

Малко преди четвъртото попадение домакините също удариха греда.

Само след три дни на “Борусия Парк” ще бъде Интер за среща от 5-ия кръг на ШЛ.

Отборът от Гелзенкирхен пък вече единствен няма победа този сезон в германския елит. Изобщо Шалке не е побеждавал в Бундеслигата от януари насам, когато пребори точно Гладбах.
Ласло Бенес Ласло Бенес22
84' Марк Ут  Марк Утжълт картон
Флориан Нойхаусизлиза Флориан Нойхаус  81' Стивън Скржибски  Стивън Скржибскиизлиза
Stefan Lainerвлиза Stefan Lainer
63' Бенито Раман  Бенито Раманизлиза
Алесандро Шьопф  Алесандро Шьопфвлиза
Маркус Тюрамгол Маркус Тюрам  52'
50' Malich Thiaw  Malich Thiawжълт картон
Маркус Тюрамжълт картон Маркус Тюрам  46'
Оскар Вендгол Оскар Венд  36'
34' Kilian Ludewig  Kilian Ludewigжълт картон
Валентино Лазарожълт картон Валентино Лазаро  26'
20' Бенито Раман  Бенито Рамангол
Флориан Нойхаус
15'
20'
Бенито Раман
Оскар Венд
36'
Маркус Тюрам
52'
Hannes Wolf
80'

Добави коментар Коментари (2)

yor!val!=MGGA! (Гост) 2 отговор
28 ноември 2020 | 21:33

Кой друг, ако не ФЛО НОУХАУС, както сам отбеляяза преди мача, бившият национал Лотар МАТЕУС! В 15-та мин. на 1ПВ по фланга тръгва мощно напред след пас на Фло към него острието на БМГ АллаХСаН ПЛЕА, който подава пред палантерията силно към нахлуващия към дузпата Брийл ЕМБОЛО, чийто плътен от упор директен удар бива блестящо отразен от вратаря Рьонофф, който обаче след диагоналното му насочване отива в централно влачещия се яваш-яваш ФЛО, който стигнал накрая пред бокса нанася от около 15 м жесток прав фронтален удар, който минава през точно 4 защитника плюс вратаря, за да мине накрая безпрепятствено през гольлинията за повеждащото умело попадение 1:0 за Мейн-Гладбах, което говори само и единствено за доказана безспорна висока класса. Хубаво би било, преди нанасянето на финалния удар от ФЛО да отбележите как лежерно, без зор, без никакъв напън той кротко и споко се насочваше почти пешком към бокса, но КОГАТО се налага ТОЙ е ТАМ, на нужното ТОЧНО МЯСТО, за да нанесе своя неотразим удар. И това го забелязах още миналата година пак при едно подобно попадение от самия него, което ми направи силно впечатление неговата увереност, че когато МИГЪТ дойде, той ще бъде на необходимото и съответно тъй желано място. Междувременно сиросинкавите глупаци /какъвто е 1 от заслужените им прякори в БЛ/ от жалкарията изравняват след грешното отиграване с пас назад на Маркиза Тюрам, но КВО от това нема да им потребе, кой знае колко с/у подивелите бели жребчета. Пишем все още неизтеклата 35-та мин., когато след несвирен фал с/у ЕМБОЛО на десния фланг, мисля, жалкарията губи ЛЕВАШКИ кълбото в центъра на полето си, след което от Плеа то попада директно в краката на небезизвестния вече наш плеймейкър ФЛО, който на секундата светкавично намира перфектно сам нахлуващия по десния фланг десен защитник шведът Вендт, който нема проблеми да преодолее вратаря Рьонофф. И така, след 1ПВ отбелязваме за статистиката 1 гольче + 1 ассистс на сметката на ФЛО НОЙХАУС. И ТОЧНО в 51:09 пишеме логичното 3-то гольче за домакинстващите жребчета от Мейн-Гладбах, както следва: Херман бие фал централно пред бокса на около 25-26 м, откъдето подава точно на главата на Гинтер нахлул дълбоко в палантерията в близост до гредата, който връща към центъра на крака на Плеа, който насочва топката към вратата, Рьонофф отбива удара, но доста неточно и право в краката на намиращия се вдясно голмайстор Маркиз ТЮРАМ, който необезпокоявано оставен сам бие остро от 5м високо вътре в мрежата на катастрофално представящата се понастоящем жалкария. Е, бира се, бях предвидливо предрекъл повечко гольчета за БМГ /между 5-6 поне/, но изглежда, че е по-важно да пестят силици за решителния мач в ШЛ-Група в сряда с/у гостуващия талиански ГРАНД ИНТЕР, който ще определи оставането им в континентална ЕВРОПА на жребчетата през зимата. Все пак в 78та мин.безпощадният току-що влезнал на смяна Ханес ВОЛФ забива още 1 пиронче в ковчега на жалкарията за окончателно ликвидиращото ги 4:1. Малко, но напълно достатъчно за таз работна пАбедка - напълно заслужена, независимо от първите проспани 30-ина минути от 1ПВ - уатевър, важен е крайният резултат в полза на жребчетата, канечна. Рейтинг: 2 6

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

yor!val!=MGGA! (Гост)
28 ноември 2020 | 21:51

И една малко поправка на мен самия вторият гол на 35-годишния Вендт в 35-та минутка се РЕАЛизира, бира се, на левия фланг, където той основно действа и то като ляв защитник, канечна, просто се бях нещо разсеял, тъй да се каже, случва се. А сега пък ще зема да кУригирам и самите двамца местни ТВ-водещи, които неуместно бяха изтъкнали, че това е 1-то гольче на Вендт за сезона,обаче ако човек се замисли добре, се оказва, че туй съвсем не е така, след като ако тия двамцата хълцащи, хленчещи и мъркащи и кихащи кухи юнаци се сетят сами, нема и изтекли и 3 дена, откакто отбеляза от пряк свободен удар с/у новия украински шампион Шахтьор за крайното 4:0 в поредния мач за водачеството в Б-Групата на ШЛ!!! Рейтинг: 1 3