Нищо ново: Ман Сити за четвърти пореден път "наби" Бърнли с 5:0 на "Етихад" (видео) 28 ноември 2020 | 18:55
Манчестър Сити за четвърти пореден път разгроми с 5:0 Бърнли на "Етихад Стейдиъм", като благодарение на този успех в десетия кръг "гражданите" най-сетне се изкачиха в горната половина на класирането и вече са осми. Рияд Марез бе над всички днес. Алжирецът записа първия си хеттрик за Манчестър Сити, след като вкара два гола до 22-рата минута и добави още един след почивката - в 69-ата минута. Бенжамен Менди (41') и Феран Торес (67') също се разписаха за най-изразителната победа на "небесносините" от началото на сезона.

Сити вече е на шест точки от шампиона и лидер във временното класиране Ливърпул, като тимът на Джосеп Гуардиола има и мач по-малко.

Кевин де Бройне и Кайл Уокър се завърнаха сред титулярите на "гражданите". Джон Стоунс запази мястото си в центъра на отбраната от мача с Олимпиакос, а Серхио Агуеро и Аймерик Лапорт останаха извън групата. Рахийм Стърлинг отново бе на пейката за началото.

Бейли Пийкок-Фаръл започна на вратата на Бърнли, заменяйки контузения Ник Поуп. Това бе негов дебют във Висшата лига. Дебют записа и Джош Бенсън, а Ашли Барнс също стартира. Манчестър Сити се върна към обичайния си резултатен футбол, който отборът не успяваше да покаже в Премиър лийг от началото на сезона. Преди този мач "гражданите" бяха отбелязали 10 гола в осем мача.
Още във втората минута Марез откри резултата, след като получи от Де Бройне и стреля покрай Пийкок-Фаръл. В 22-рата алжирецът удвои. Този път той се промъкна между Тейлър и Мий, за да стигне до подаване от тъч на Уокър. Марез влезе навътре и стреля към далечния ъгъл, топката чукна гредата и влезе във вратата за 2:0.

В 27-ата гол на Жезус бе отменен заради засада на Торес. Въпреки това до почивката Сити водеше с 3:0. Това стана, след като в 41-вата минута Менди засече от въздуха на далечната греда поредното перфектно центриране на Де Бройне. Това бе първи гол за французина с екипа на "гражданите".

След почивката Торес направи 4:0 в 66-ата минута с първия си гол в Премиър лийг, а три минути след това Марез оформи своя хеттрик, след като засече с глава центриране на Фодън.

До края още едно попадение на Сити бе отменено заради засада на Жезус след намесата на ВАР, а удар на Де Бройне срещна гредата, което спаси Бърнли от още по-голямо унижение.

Фил Фодън Фил Фодън47
81' Ашли Барнс  Ашли Барнсизлиза
Рияд Марез
6'
Рияд Марез
22'
Бенжамен Менди
41'
Феран Торес
66'
Рияд Марез
69'

Добави коментар Коментари (10)

Не знам (Гост) 10 отговор
29 ноември 2020 | 07:06

Какъв хеви метъл стил на игра му приписват на Клоп, но Сити са отбора в Англия който се различава от всички останали и е кеф да ги гледаш. И пак ще се повторя, че те НЯМАТ големи звезди, клато изключим ДеБрюйне другите са футболисти за постоянно въртене. Рейтинг: 4 3

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

JBL (Гост)
29 ноември 2020 | 15:29

Вярно е, че плащат скъпо за играчи, но определено не взимат изградени топ футболисти. Сещам се, че за Агуеро и Давид Силва имаше големи съмнения дали ще се впишат във ВЛ, заради физическите им данни. Сити нямат гръмки имена като трансфери, освен Робиньо и донякъде Тевез. Тези, които привлече Гуардиола бяха скъпи, но с много неизвестни. От всичките, само Марез бих посочил като утвърден играч във Висшата. Реално, Сити в момента имат най-добрия халф във ВЛ, нямат друга позиция, където да са най... Рейтинг: 1 0

spurs (Гост) 9 отговор
28 ноември 2020 | 21:41

Сити има толкова много качествени играчи че няма как да изпадне в криза. А практически ако си вземат отложения мач са на 3 точки от първия. Смешно и несериозно е да се коменрира че не са в борбата за титлата. Нека да не говорим и пишем глупости ако може.. То Юнайтед не са далеко дето и не играят добре та какво остава за Сити Рейтинг: 14 0

йънгбойски клуж (Гост) 8 отговор
28 ноември 2020 | 19:57

сити са машини Рейтинг: 5 1

da (Гост) 7 отговор
28 ноември 2020 | 19:18

Те Бърнли си легнаха от първата минута. Следващите им мачове няма да е така. Рейтинг: 1 2

6666 (Гост) 6 отговор
28 ноември 2020 | 19:14

Мдаа нищо ново. Шити се злобят на опашкарите. После идват Ливъра, Тотнъм или Членски и по един или друг начин ги пляскат Рейтинг: 4 17

/ (Гост)
28 ноември 2020 | 19:26

Рано ги отписаха Сити за титлата, но ако спрат да се бият сами, не виждам кой ще ги спре. Рейтинг: 15 3

28 ноември 2020 | 17:55

Не ми стана ясно, защо отмениха третия гол за Сити? Не видях да има засада, нито нарушение... Рейтинг: 2 1

аха (Гост)
28 ноември 2020 | 23:20

При центрирането няма засада, но при удара с глава на Жезус, топката се отклони от Торес, който с малко, но беше зад защитниците. Тънка ситуация, която беше правилно маркирана. Рейтинг: 0 1

ha (Гост) 1 отговор
28 ноември 2020 | 17:52

Насрания преводач е бил прав да паркира рейса в миналия кръг? Гениален е португалския шут! Рейтинг: 4 4

Англия

Автогол реши сблъсъка за Купата между Саутхамптън и Арсенал 23 януари 2021 | 16:15
Уест Хам си уреди среща с Ливърпул или Ман Юнайтед (видео) 23 януари 2021 | 19:32
Астън Вила записа първа победа за годината (видео) 23 януари 2021 | 23:55
Ман Сити бе близо до голям провал (видео) 23 януари 2021 | 21:31
Суонзи прегази Нотингам, Шефилд нямаше проблеми срещу Плимут 23 януари 2021 | 19:24
Артета: На Лампард му е нужно време и се надявам да го получи 22 януари 2021 | 13:32
Челси не пуска Емерсон в Уест Хам 24 януари 2021 | 05:08
Кристъл Палас търси купувач за Бентеке 24 януари 2021 | 04:26
Барса прави опити да си осигури Агуеро и Алаба без пари 23 януари 2021 | 21:04
Шевченко вариант за мениджър на Челси 23 януари 2021 | 14:34
Президентът на Фенербахче обяви ден за представянето на Йозил 23 януари 2021 | 14:24
Моуриньо: Деле Али не тренира заради контузия 23 януари 2021 | 14:21
Астън Вила договори халф от Марсилия 23 януари 2021 | 14:16
Уулвс привлече официално нов нападател 23 януари 2021 | 13:51
Уест Хам набеляза сина на Диего Симеоне 23 януари 2021 | 06:44
Торино се прицели в халф на Тотнъм 23 януари 2021 | 06:03