Унион стигна до точка, въпреки че допусна голям обрат срещу Айнтрахт (видео) 28 ноември 2020 | 18:31
Унион (Берлин) продължи великолепната си серия и вече 8 поредни мача няма загуба в Бундеслигата. Тимът на Урс Фишер бе на път да допусне голям обрат в домакинството си на Айнтрахт, но успя да изравни и срещата завърши 3:3.

Головата фиеста започна с два гола на Унион в първите шест минути. Андрих откри във втората минута, а Крузе от дузпа удвои аванса. Гостите се окопитиха и успяха да изравнят до почивката след две попадения на Андре Силва. Те дори поведоха в 79-ата минута, когато Бас Дост направи резултата 2:3, но ново попадение на Крузе малко по-късно донесе точката на столичани.

Домакините не можеха и да мечтаят за по-добър старт. Още във втората минута грешка на Трап доведе до откриване на резултата. Вратарят изпусна топката след центриране ан Ингвартсен и Андрих прати топката в мрежата. Малко по-късно взетият под наем от Ливърпул Тайво Авоний бе съборен в наказателното поле и Крузе удвои преднината на Унион.

Тимът на Фишер можеше да реши всичко в първите 15 минути, но Трап се реваншира за грешката си с няколко спасявания. Той отрази два удара на Авоний и един на Крузе. На другата врата Луте нямаше работа до 27-ата минута. Тогава обаче не прецени центриране на Камада и това позволи на Андре Силва да намали. Бившият нападател на Милан отново се разписа малко по-късно след удар с глава и резултатът бе изравнен.

Берлинчани започнаха силно и второто полувреме, но този път това не доведе до голове. Постепенно мачът се накъса и бе изпълнен с нарушения. Силва създаваше проблеми на защитата на съперника, като на два пъти Луте трябваше да се намесва.

В 79-ата минута Бас Дост изведе Айнтрахт напред след нова отлична асистенция на Камада. Отговорът на домакините бе бърз и Крузе вкара страхотен гол с удар от дистанция. Фантастичното изпълнение на бившия германски национал доведе нещата до 3:3, както и завърши срещата.

Себастиан Грисбек Себастиан Грисбек33
87' Джибрил Соу  Джибрил Соуизлиза
Себастиан Роде  Себастиан Родевлиза
Marcus Ingvartsenизлиза Marcus Ingvartsen  84'
Marius Buelterвлиза Marius Buelter
Гриша Прьомелизлиза Гриша Прьомел
Себастиан Грисбеквлиза Себастиан Грисбек
Макс Крузегол Макс Крузе  82'
81' Щефан Илзанкер  Щефан Илзанкержълт картон
79' Бас Дост  Бас Достгол
78' Ерик Дурм  Ерик Дурмизлиза
Дани да Коща  Дани да Кощавлиза
Sheraldo Beckerизлиза Sheraldo Becker  73'
Акаки Гогиавлиза Акаки Гогиа
62' Еван Н'Дика  Еван Н'Дикажълт картон
Кристофер Ленцжълт картон Кристофер Ленц  61'
59' Джибрил Соу  Джибрил Соужълт картон
Гриша Прьомелжълт картон Гриша Прьомел  57'
37' Андре Силва  Андре Силвагол
27' Андре Силва  Андре Силвагол