Атлетико пречупи Валенсия с класически за тях резултат (видео) 28 ноември 2020 | 19:16
Атлетико (Мадрид) спечели с 1:0 гостуването си на Валенсия и записа шеста поредна победа. Единственото попадение падна в 79-а минута, когато Лато си отбеляза автогол.

В отсъствието на Луис Суарес и Диего Коща "дюшекчиите" не създадоха много положения, но стигнаха до резултат, който се превърна в класика, откакто Диего Симеоне ръководи тима. Трябва да се признае, че те стигат до победа с 1:0 едва за втори път този сезон, като преди седмица спечелиха със същия резултат срещу Барселона.

След този успех Атлетико се изравни с Реал Сосиедад на върха на класирането. Двата отбора имат по 23 точки, но мадридчани са изиграли мач по-малко и бързо се превръщат във фаворит за титлата в Испания.

Диего Симеоне остави Жоао Феликс на пейката, а изненадващо пусна като титуляр Томас Льомар, който по-рядко получава шансове за изява. Французинът бе сред най-активните играч на гостите в предни позиции през първата част. В 13-ата минута той отправи хубав удар от дистанция, но Доменек успя да избие топката.

"Дъшекчиите" имаха предимство, но в 22-ата минута Рачич се оказа зад защитата. Той опита за затрудни Облак от малък ъгъл, но вратарят не позволи на топката да го преодолее. След час игра Льомар отклони една топка с глава опасно към собствената си врата, но тя се озова в ръцете на Облак.

За началото на втората част в игра се появи и Жоао Феликс. В 54-ата минута Атлетико пропусна великолепна възможност да открие Йоренте, който изигра силен мач, бе изведен отдясно. Той пусна остро топката успоредно на голлинията, Доменек я отклони, но я прати на крака на Льомар, чийто удар не намери мрежата, тъй като кълбото бе блокирано.

Домакините много рядко стигаха до вратата на съперника и почти не създаваха положения. С изтичане на минутите и отборът на Симеоне сякаш не знаеше как да стигне до гол. Това се случи в 79-ата минута с голяма доза късмет. След ниско центриране на резервата Караско Витоло се размина с топката, а Лато си отбеляза автогол.

Джейсънвлиза Джейсън
83' Коке  Кокежълт картон
81' Жоао Феликс  Жоао Феликсжълт картон
79' Тони Лато  Тони Латоавтогол
76' Маркос Йоренте  Маркос Йорентежълт картон
Yunus Musahизлиза Yunus Musah  71'
Thierry Correiaвлиза Thierry Correia
Мануел Вайехоизлиза Мануел Вайехо
Рубен Собриновлиза Рубен Собрино
Максимилиано Гомесизлиза Максимилиано Гомес  70'
Кевин Гамейровлиза Кевин Гамейро
65' Анхел Корея  Анхел Кореяизлиза
Витоло  Витоловлиза
Тома Льомар  Тома Льомаризлиза
Жофри Кондогбия  Жофри Кондогбиявлиза
62' Анхел Корея  Анхел Кореяжълт картон
60' Саул Нигес  Саул Нигесизлиза
Яник Ферейра-Караско  Яник Ферейра-Карасковлиза
Hugo Guillamonжълт картон Hugo Guillamon  57'
Hugo Guillamonизлиза Hugo Guillamon
Еляким Мангалавлиза Еляким Мангала
46' Ренан Лоди  Ренан Лодиизлиза
Жоао Феликс  Жоао Феликсвлиза
43' Саул Нигес  Саул Нигесжълт картон