Oблак се нареди до легенда на Атлетико 28 ноември 2020 | 22:46
Победата над Валенсия с 1:0 беше мач номер 200 в Ла Лига за стража на Атлетико Мадрид Ян Облак. Словенецът е вторият вратар на "дюшекчиите", който стига кота "200" в първенството. Другият е легендата Ааабел Ресино, който има 243 шампионатни срещи за мадридския гранд и в 94 от тях не е допуснал гол. Показателите на Облак са още по-впечатляващи. Той може да се похвали със 112 "сухи" мрежи, което е рекорд в историята на Атлети.

"Лос колчонерос" записаха 25-и пореден мач без загуба в Ла Лига. Серията започна след поражението с 0:1 от Реал Мадрид на 20 февруари и е четвъртата най-дълга в цялата история на испанското първенство. Рекордът се държи от Барселона - 43 поредни мача без загуба в периода 2017-2018 година.
Атлетико е единственият непобеден отбор от началото на сезона в Ла Лига. Тимът на Диего Симеоне е с актив от 7 победи (6 поредни) и 2 загуби, като дели първото място в класирането с Реал Сосиедад.

Любопитна е и друга статистика. Атлетико не загуби нито един от последните си 26 мача в шампионата, когато на терена беше капитанът Коке. С него в състава си, "дюшекчиите" отстъпиха за последно на Барселона в началото на декември 2019 година.
Джейсънвлиза Джейсън
83' Коке  Кокежълт картон
81' Жоао Феликс  Жоао Феликсжълт картон
79' Тони Лато  Тони Латоавтогол
76' Маркос Йоренте  Маркос Йорентежълт картон
Yunus Musahизлиза Yunus Musah  71'
Thierry Correiaвлиза Thierry Correia
Мануел Вайехоизлиза Мануел Вайехо
Рубен Собриновлиза Рубен Собрино
Максимилиано Гомесизлиза Максимилиано Гомес  70'
Кевин Гамейровлиза Кевин Гамейро
65' Анхел Корея  Анхел Кореяизлиза
Витоло  Витоловлиза
Тома Льомар  Тома Льомаризлиза
Жофри Кондогбия  Жофри Кондогбиявлиза
62' Анхел Корея  Анхел Кореяжълт картон
60' Саул Нигес  Саул Нигесизлиза
Яник Ферейра-Караско  Яник Ферейра-Карасковлиза
Hugo Guillamonжълт картон Hugo Guillamon  57'
Hugo Guillamonизлиза Hugo Guillamon
Еляким Мангалавлиза Еляким Мангала
46' Ренан Лоди  Ренан Лодиизлиза
Жоао Феликс  Жоао Феликсвлиза
43' Саул Нигес  Саул Нигесжълт картон
Тони Лато
79'

Добави коментар Коментари (3)

хаха (Гост) 3 отговор
29 ноември 2020 | 02:16

Паднах от смях като го видях това. Ами пълния член на "единственият"? Пхахахахах Отворете един учебник по български език за 7-ми клас, ако обичате. С пълен член се членува подлогът, Рейтинг: 3 4

Visca Barca (Гост) 2 отговор
28 ноември 2020 | 23:31

Как така Атлетико са непобедени, а пък два реда по-надолу пише, че имат две загуби? Аматьорско ниво на журналистика! Рейтинг: 24 1

13 W 16С (Гост) 1 отговор
28 ноември 2020 | 23:23

Chao friends Рейтинг: 0 3

Испания

Реал Мадрид се върна в час (видео) 23 януари 2021 | 23:50
Класата е вечна! "Чичо" Хоакин спаси Бетис в последните секунди (видео) 23 януари 2021 | 21:52
Бижуто на Севиля изпревари Меси и Суарес след ново "избухване" (видео) 23 януари 2021 | 19:38
Уеска измъкна точка от Виляреал (видео) 23 януари 2021 | 17:05
Жалбата на Барса бе отхвърлена, Меси аут за мача с Елче 22 януари 2021 | 17:00
Турци примамват Диего Коща 23 януари 2021 | 07:10
Барса прави опити да си осигури Агуеро и Алаба без пари 23 януари 2021 | 21:04
Барса продава Дембеле, ако французинът откаже да преподпише 23 януари 2021 | 15:18
Варан иска да си тръгне от Реал Мадрид? 23 януари 2021 | 14:42
Уулвс привлече официално нов нападател 23 януари 2021 | 13:51
Папу Гомес се разбра със Севиля 23 януари 2021 | 13:40
Леванте и Валядолид не се победиха след щуро второ полувреме (видео) 23 януари 2021 | 00:27
Асистентът на Зидан потвърди: Рамос и Карвахал аут за мача с Алавес 22 януари 2021 | 18:09
Валверде се контузи, Реал Мадрид с осакатен състав срещу Алавес 22 януари 2021 | 16:24
Барселона научи името на следващия си съперник за Купата на краля 22 януари 2021 | 15:38
Трансферът на Йодегор в Арсенал получи потвърждение от неочакван източник 22 януари 2021 | 15:18