Красиво воле донесе победата на Добруджа над Хебър (видео) 29 ноември 2020 | 14:02

Добруджа изненада и победи Хебър (Пазарджик) в мач от 15-ия кръг на Втора лига. Домакините от Добрич се наложиха с 2:1, като и трите попадения паднаха през първата част. Автогол на Ивайло Тодоров (15') и невероятно попадение на Иван Цачев (41') бяха достатъчни, за да донесат трите точки в отбора на домакините. Тодор Чаворски пък бе точен за гостите в 18-ата минута.
Митов: Със сигурност ще надградим през зимата
В минути на срещата домакините бяха тези, които оказваха по-сериозен натиск и той се отплати в 15-ата минута, когато успяха да открият резултата. Тогава след центриране на Дейвид Венциславов Илия Капитанов успя да нанесе хубав удар с глава, който бе спасен от Любенов. Кълбото обаче попадна в краката на Венциславов, който центрира по земя и това се оказа достатъчно, за да може Ивайло Тодоров да си отбележи автогол.

Радостта на домакините обаче трая само 3 минути. Тогава Красимир Илиев пробва късмета си с далечен изстрел по посока вратата на добруджанци. Шутът му бе избит от вратаря Василев, но топката попадна в краката на Тодор Чаворски, който от близка дистанция не сбърка и направи резултата 1:1. С този свой гол Чаворски вече е едноличен голмайстор в отбора на Хебър, като има 6 гола в 12 мача във Втора лига.

В 30-ата минута Цветан Илиев се извиси в наказателното поле на гостите и успя да стреля с глава, но ударът му премина над напречната греда.

В 33-ата минута след изпълнение на ъглов удар отбраната на Добруджа се пропука и топката попадна точно на крака на Ивайло Тодоров. Той обаче от границата на вратарското поле изпрати кълбото високо над вратата и пропусна най-чистата възможност да изведе гостите напред.

В 41-ата минута Иван Цачев успя да открие головата си сметка за този сезон с едно от най-красивите попадения през настоящата кампания във Втора лига. След двойно разиграване Християн Казаков успя с едно докосване да вдигне топката, като по този начин изведе Цачев зад гърба на защитниците на Хебър. Футболистът с номер 18 на гърба не се поколеба и директно от воле разстреля вратата на Александър Любенов, за да направи резултата 2:1.

В ответната атака гостите имаха сериозни претенции за дузпа, след като Адемов в опита си да избие топката удари крака на футболист на Хебър. В първия момент не последва сигнал за нарушение, като съдията посочи да се изпълни ъглов удар. Няколко секунди по-късно обаче реферът Михаел Павлов промени решението си и посочи бялата точка, но след консултация със страничния съдия отново реши друго и отсъди в крайна сметка корнер.
Светльо Петров: Победата бе важна за психиката на футболистите
През първите минути на второто полувреме гостите бяха тези, които търсеха повече гола, но така и не успяха да застрашат сериозно вратата на Добруджа. В 60-ата минута домакините имаха право да изпълнят пряк свободен удар от удобна позиция, но ударът на Казаков бе неточен.

В 85-ата минута Добруджа стигна до невероятен шанс да направи резултата 3:1 и да сложи край на интригата в мача. След грешка в средата на терена Християн Казаков остана очи в очи с вратаря на Хебър, но изстрелът му се оказа право в ръцете на стража.

С тази своя победа добруджанци се изкачват до 9-ата позиция в класирането, като събират в актива си 16 точки. Те продължават доброто си представяне от миналия кръг, когато се наложиха над Струмска слава с 2:0. Хебър от своя страна прекъсна серията си от 4 поредни срещи без загуба и заема 4-ата позиция с 24 пункта. Зад тях обаче с една точка по-малко се намира дубалът на Лудогорец, който ще има шанс да изпревари тима от Пазарджик, ако победи в утрешната си среща Локомотив (Горна Оряховица).

Добруджа:
1. Василев, 27. Димиторв, 23. Дончев, 6. Адемов, 4. Идризов, 18. Цачев, 17. Илиев, 5. Радев, 8. Венциславо, 10. Казаков, 21. Капитанов

Хебър: 95. Любенов, 22. Тодоров, 39. Хаджиев, 24. Тонев, 26. Вълчинов, 10. Илиев, 88. Лазаров, 99. Чаворски, 77. Хамдиев, 19. Каракашев, 15. Петков
0
15'
Ивайло Тодоров
18'
Тодор Чаворски
Иван Цачев
41'

Добави коментар Коментари (20)

Добрич (Гост) 20 отговор
01 декември 2020 | 09:40

Преди дузпата Живко Петков беше в засада при паса към него,затова съдията я отмени. отмени Рейтинг: 0 0

Hebar pz (Гост) 19 отговор
30 ноември 2020 | 10:17

Чиста дузпа за Хебър отменена Рейтинг: 2 3

Hebar pz (Гост) 18 отговор
30 ноември 2020 | 10:15

Чиста дузпа,идентична на тази срещу Ливерпул предният ден бе отменена за Хебър Рейтинг: 0 3

(Гост) 17 отговор
30 ноември 2020 | 08:40

Футбола който играем не отговаря на мястото което се намираме. само Добруджа Рейтинг: 3 0

29 ноември 2020 | 20:36

Последният гол и паса за него бяха от висока класа! Браво и на двата отбора! Рейтинг: 11 0

Иво (Гост) 14 отговор
29 ноември 2020 | 20:35

Отлична игра на два отбора с традиции в А група! А последният гол и паса за него бяха от висока класа! Рейтинг: 7 2

Добрич (Гост) 13 отговор
29 ноември 2020 | 20:29

И трябва да са 8 не 9 Рейтинг: 1 1

ERNETPARI (Гост) 12 отговор
29 ноември 2020 | 17:33

СПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ДО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 0

30 ноември 2020 | 08:12

Той призоваваше зрителите към мълчание и към подкрепа после, макар че мача беше без публика. Какво да говорим? Рейтинг: 0 0

Митов (Гост) 8 отговор
29 ноември 2020 | 13:57

Малко съм пиян от снощи, много силна ракия... Как върви мачът? Печелим ли? Рейтинг: 11 2

О ДобрЕч (Гост) 7 отговор
29 ноември 2020 | 13:04

имаме театър, нищо че никой и няма намерение да ходи!В града кипи интензивен духовен живот несвързан със селското стопанство на ТХ! Рейтинг: 4 20

Добруджа взе нападател с опит в Първа и Втора лига 21 януари 2021 | 14:25
Иван Колев: Не е приключила селекцията още, има много време 16 януари 2021 | 17:56
Хебър (Пазарджик) победи аматьорския Ямбол с 3:1, Загорец прекърши Карнобат в друга проверка 16 януари 2021 | 18:08
Ето кога стартира пролетният дял във Втора лига 19 януари 2021 | 17:29
Официално: присъдиха служебна победа на Лудогорец 2 и извадиха Кариана от Втора лига 19 януари 2021 | 17:17
Пирин сгази Марек (Дупница) в първата си контрола 19 януари 2021 | 14:52