Кавани изведе Ман Юнайтед до фантастичен обрат (видео) 29 ноември 2020 | 17:57
Едисон Кавани се превърна в герой за Манчестър Юнайтед. Уругваецът влезе в игра на почивката, но се отчете с два гола през второто полувреме и "червените дяволи" спечелиха с 3:2 гостуването си на Саутхамптън.

"Светците" водиха с два гола след първата част. Беднарек откри резултата, а Уорд-Праус от пряк свободен удар направи 2:0. След почивката отборът на Солскяер заигра по-силно и успя да стигне до пълен обрат. Бруно Фернандеш намали на 2:1 в 59-ата минута, Кавани изравни, а в 92-ата минута уругваецът отбеляза победния гол.

Ман Юнайтед подобри клубния рекорд, след като записа осма поредна победа като гост в първенството. Победата изкачи "червените дяволи" на шесто място в класирането и само на пет точки зад лидера Ливърпул. Саутхамптън допусна първа загуба след седем поредни срещи без поражение във Висшата лига, но продължава да е на пето място.

В началото на двубоя "червените дяволи" имаха предимство. Още в шестата минута домакините за малко да им помогнат да поведат. Вестергаард остави една топка с идеята вратарят Макарти да изчисти, но не прецени ситуацията. Грийнууд отне кълбото, но от сравнително малък ъгъл не успя да уцели опразнената врата.

Юнайтед доминираше в този период, а Бруно Фернандеш отправи хубав удар, след който топката мина покрай дясната греда. На фона на превъзходството на гостите изненадващо Саутхамптън откри резултата. След ъглов удар в 23-ата минута Уорд-Праус центрира към близката греда, а Беднарек с глава отклони топката към мрежата.

Попадението вдъхна увереност на "светците", които заиграха по-силно. Уокър-Питърс бе близо до това да удвои аванса им с малко късмет. Негов удар бе отклонен и се удари в гредата.

Макарти обаче можеше бързо да върне гостите в мача. Той сбърка при подаването и предостави топката на Грийууд. Вратарят обаче се реваншира с две великолепни спасявания. Той първо отрази удар на Грийнууд, а след това и добавката на Фернандеш.

В 33-ата минута Дженепо бе повален от Фред на границата на наказателното поле. Специалистът по изпълнения на фаулове Джеймс Уорд-Праус с великолепен удар направи резултата 2:0. Защитата на "червените дяволи" продължаваше да има проблеми и малко по-късно Де Хеа трябваше да отразява удар на Дженепо.

Проблемите на Юнайтед се увеличиха и от състоянието на Давид Де Хеа. Испанският вратар се контузи в опита си да отрази изстрела на Уорд-Праус при втория гол, когато се удари в гредата. Той доигра полувремето, но на почивката бе заменен от Дийн Хендерсън, който направи дебют за клуба във Висшата лига.

На терена се появи и Едисон Кавани, който замени Грийнууд. Отборът на Солскяер заигра доста по-агресивно след почивката. В 53-ата минута Рашфорд бе изведен зад защитата, но Макарти отрази удара му. Малко по-късно Кавани стреля над вратата от прекрасна позиция.

"Червените дяволи" създаваха положения, но липсваше точния завършващ удар. Тогава се намеси за пореден път Бруно Фернандеш. Португалецът се разписа в 59-ата минута и върна гостите в мача.

Попадението сякаш събуди Саутхамптън и последва добър период за домакините с няколко опасни ситуации пред Хендерсън. Юнайтед обаче стигна до изравняване. След ъглов удар Фернандеш стреля от границата на наказателното поле, а Кавани отклони топката към мрежата.

До края гостите продължиха да нападат в търсене на ново попадение. Те стигнаха до няколко опасни ситуации, но те не завършиха с точен удар. В добавеното време обаче Кавани вдигна пейката на Юнайтед на крака. След центриране на Фернандеш негов втори удар с глава завърши в мрежата. Опитният голмайстор показа колко полезен може да бъде на Солскяер.

Daniel N'Lunduluвлиза Daniel N'Lundulu
84' Алекс Телес  Алекс Телесизлиза
Брендън Уилямс  Брендън Уилямсвлиза
74' Единсон Кавани  Единсон Каванигол
Муса Дженепоизлиза Муса Дженепо  72'
Шейн Лонгвлиза Шейн Лонг
59' Бруно Фернандеш  Бруно Фернандешгол
46' Давид Де Хеа  Давид Де Хеаизлиза
Ян Беднарек
23'
Джеймс Уорд-Праус
33'
59'
Бруно Фернандеш
74'
Единсон Кавани
90'

Добави коментар Коментари (86)

Вкаранга (Гост) 86 отговор
30 ноември 2020 | 21:07

Отписването на Суарес и Кавани беше много голяма грешка от страна на Барса и БДЖ-то съответно! Първият като нищо ще направи Атлетико шампион, а може да ги откара и доста напред в ШЛ, а вторият тепърва ще носи полза на Юнайтед. Май точно такъв голмайстор му трябваше на Оле след напускането на Лукаку. Рейтинг: 1 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

hahah (Гост) 85 отговор
30 ноември 2020 | 14:33

Олето се бетонира с късметлийска победа. Много сладко. Дано тоя симулант Бруно някой го намери хубаво най-накрая. Адски противен. Кейн, Салах и разни други са направо аматьори в симулациите в сравнение с тоя. Рейтинг: 2 6

Ливърпул-Путковци (Гост)
30 ноември 2020 | 17:08

Бетонирал си си аналната дупка, мършо Рейтинг: 1 0

mils (Гост) 84 отговор
30 ноември 2020 | 12:41

Ето на това му се казва баламска загуба на спечелен мач и то от Юнайтед и то без 1-2 дузпи дадени като бонус от ФА..... Такива баламурнишки загуби могат само Пеп Гуардиола и някой някой от изпадащите отбори да допуснат... Няма да забравя през 2018 г когато Сити стааха шампиони рекордно предспрочно ако ввземеха дербито с Юнайтед и дори на полувремето водеха с 2-0 но след почивката допуснаха 3 безответни гола от Юнайтед и набеденяка Гуардиола се изложи а публиката беше готова с шампанското .... Рейтинг: 1 3

k (Гост)
30 ноември 2020 | 13:49

Ей нямате начесване на анусите ей. :Д Юнайтед бият дузпи им дали, Юнайтед бият баламска загуба за другия отбор.. Мога или немога да ти го набия барабар с картофите мишок с мисшок? Рейтинг: 4 1

Гост (Гост) 83 отговор
30 ноември 2020 | 02:13

Аз пък се замислих защо ПСЖто натириха Кавани и МанЮ го взеха за без пари? Още един пример за недалновидна клубна политика - визирам Барса/Суарес. И ако Барса имат финансови проблеми, ПСЖ имат "нефтени инжекции". Да, сигурно ПСЖ са разчитали, че Икарди ще го замести, ама на - той 1во дааде позитивен тест, после се контузи. В тази меко казано ненормална ситуация - натоварена програма поради ограниченията, позитивни тестове, контузии и пр. дължината на пейката ще решава много мачове даже и титли. Та защо ПСЖ си скъсиха пейката- техен си проблем. Рейтинг: 17 2

Боро (Гост)
30 ноември 2020 | 03:14

Кавани не се разбираше с Неймар и ръковството на ПСЖ заложи на бразилеца. Кавани трябваше да иде в Атлетико но не се разбраха. Щеше да е супер иначе със Суарес и Коща, плюс треньор Чоло. Рейтинг: 9 6

Ливърпул-Путковци (Гост) 82 отговор
30 ноември 2020 | 02:06

Кавани избухна днес, защото му беше дадена свобода да се движи из цялата половина на противниковия отбор, а не да стои статичен отпред и да чака. В кой от предишните мачове сте го виждали толкова често на дясното крило?! В никой!!! Рейтинг: 18 2

.!. (Гост) 81 отговор
30 ноември 2020 | 01:13

Много яка снимка Рейтинг: 4 2

DGD (Гост) 80 отговор
30 ноември 2020 | 00:30

Нямах възможност да гледам мача, но гледайки репортажа имам чувството, че сме големи късметлии. Те изпуснаха маса положения. Имам чувството, че в защита сме разграден двор и почти всеки ни прави смешни. Трябва да се укрепи точно там. Кавани ме радва, тъй като има качества на лидер и умее да вдига морала. А това е много важно в момента, с тези женички в отбора. Рейтинг: 4 14

30 ноември 2020 | 01:53

Да не си гледал някой стар репортаж : Рейтинг: 7 2

k (Гост)
30 ноември 2020 | 13:53

Ти си гледал май друг мач. Пусни си го на запис и тогава коментирай лешнико. Рейтинг: 1 0

Justik (Гост) 79 отговор
29 ноември 2020 | 23:11

Добре, че най после взехте класен футболист като Кавани, че да ви вади от посредственоста! Рейтинг: 14 13

Рестарт (Гост) 78 отговор
29 ноември 2020 | 22:32

Като гледам класирането Юнайтед са на 5 точки от върха с мач по-малко. Изведнъж може да се окаже МЮ да са на 2 точки от 1 място. Рейтинг: 54 1

Brudi (Гост)

точно това ше стане. Рейтинг: 13 4

MNU-фен (Гост) 77 отговор
29 ноември 2020 | 21:44

марсиал е ялов играч от 5 чисти вкарва 1 никога не е имал място в обора-пълна заблуда Рейтинг: 22 7

Ami.. (Гост)
29 ноември 2020 | 22:52

Марсила има доста по-голяма успеваемост от Рашко. Или просто казано още 1-ин мач в който разчитамне на Рашфорд за 9=ка и получваме 1-но голямо "НИЩО" от него. Рейтинг: 9 3

ROYDEVIL (Гост)
30 ноември 2020 | 08:39

МНОГО ТОЧЕН КОМЕНТАР,ВИНАГИ СУМ КАЗВАЛ ЧЕ МАРСИАЛ И РАШКО НЕ СТАВАТ,ДОСТА ПОСРЕДСТВЕНИ ИГРАЧИ,ПРОСТО НЕ СА ЗА ОТБОР КАТО ЮНАЙТЕД! Рейтинг: 1 3

йокин (Гост) 76 отговор

Да се учат,от него,наште,готованчовци. Рейтинг: 13 1

Lulu (Гост) 75 отговор
29 ноември 2020 | 21:41

Малко ме е яд, че са обърнали мача в продължението, но не е ненормално за МЮ. Кавани е машина. Все пак има още инерция от съра в отбора, но дано е но време... Рейтинг: 4 12

MU fan (Гост) 74 отговор
29 ноември 2020 | 21:22

Пореден много слаб мач на Де Гея!!! Този човек от световното в Русия насам, не е същият !!! Нещо като, че ли прегоря и около алчното си поведение при исканията си за огромна заплата!!! Отделно много пропуски пред вратата на Саутхемптън. Те също играха достойно, можеха спокойно и да вземат нещо в този мач, на фона на пропуските в нападение на МЮ и слабият вратар! Днес късмета ни покри, но хубав обрат все пак! Скоро не ни се беше случвало да обърнем от 2:0. Дано и Олето успее да си направи изводите от мача и да започне да пуска титуляри или поне по-често: Кавани , Ван Де Беек и Телес!!! Има класа в тези играчи!!! Респект и за Саутхямптън!!! Рейтинг: 24 7

30 ноември 2020 | 01:59

Абе ти нормален ли си. Как може да кажеш, че си фен на МЮ. Къв късмет ни е покрил. Създадените чисти положения колко на колко са? Като игра през по голямата част от мача, кой я прави? Саутхямптън разчитаха на преса и толкова. Ама то преса 90мин не мож игра, не може да разчиташ на физика и на един добър статичен футболист и на един дрибльор. Играе се 90мин+ и атаки се градят от вратаря до нападателя. Рейтинг: 5 6

бааа (Гост)
29 ноември 2020 | 22:38

Гледах гола от прекия свободен...преди няколко дни получихме подобен от Башакшехир. Де Хеа ще си стъпи на краката, просто е въпрос на малко време. Рейтинг: 8 6

Споко, (Гост)
30 ноември 2020 | 01:44

Хендерсън чука по вратата, следващия сезон може да е последен за Де Хея в Ман Ю!Жалко, че махнаха Ромеротой е класа Рейтинг: 6 1

Крис (Гост) 73 отговор
29 ноември 2020 | 21:18

Каквото и да си говорим Кавани е доказан голов хищник. Типичният консуматор от най-висока класа. Рейтинг: 52 1

... (Гост)
29 ноември 2020 | 21:26

ПСЖ са боклуци, игнорираха и нарочиха, а той е гол майстор на отбора. Рейтинг: 28 2

Justik (Гост)
29 ноември 2020 | 23:15

Те Юнайтед такива футболисти като Кавани не са имали, само медийни балони! Рейтинг: 5 11

@Justik (Гост)
29 ноември 2020 | 23:44

Очевидно си хлапе. Не помниш ван Нистелрой. Имахме такива играчи, а Кавани е с класа назад от ван Гол, селски. Рейтинг: 14 3

44 (Гост) 72 отговор
29 ноември 2020 | 21:16

Кавани е играч Рейтинг: 31 2

Вижоще

Англия

Автогол реши сблъсъка за Купата между Саутхамптън и Арсенал 23 януари 2021 | 16:15
Уест Хам си уреди среща с Ливърпул или Ман Юнайтед (видео) 23 януари 2021 | 19:32
Астън Вила записа първа победа за годината (видео) 23 януари 2021 | 23:55
Ман Сити бе близо до голям провал (видео) 23 януари 2021 | 21:31
Суонзи прегази Нотингам, Шефилд нямаше проблеми срещу Плимут 23 януари 2021 | 19:24
Артета: На Лампард му е нужно време и се надявам да го получи 22 януари 2021 | 13:32
Челси не пуска Емерсон в Уест Хам 24 януари 2021 | 05:08
Кристъл Палас търси купувач за Бентеке 24 януари 2021 | 04:26
Барса прави опити да си осигури Агуеро и Алаба без пари 23 януари 2021 | 21:04
Шевченко вариант за мениджър на Челси 23 януари 2021 | 14:34
Президентът на Фенербахче обяви ден за представянето на Йозил 23 януари 2021 | 14:24
Моуриньо: Деле Али не тренира заради контузия 23 януари 2021 | 14:21
Астън Вила договори халф от Марсилия 23 януари 2021 | 14:16
Уулвс привлече официално нов нападател 23 януари 2021 | 13:51
Уест Хам набеляза сина на Диего Симеоне 23 януари 2021 | 06:44
Торино се прицели в халф на Тотнъм 23 януари 2021 | 06:03