Фулъм шокира Лестър на неговия стадион (видео) 30 ноември 2020 | 21:38
Новакът Фулъм сътвори голямата изненада в 10-ия кръг на Премиър лийг, побеждавайки Лестър с 2:1 като гост. Успех щеше да изравни домакините с лидерите Ливърпул и Тотнъм, но лондончани объркаха сметките им.

Адемола Луукман, който беше “разкъсан” заради пропуснатата дузпа срещу Уест Хам при предишната визита на тима, вкара първия гол в 30-ата минута, а осем по-късно Иван Кавалейро удвои от наказателен удар. “Лисиците” единствено намалиха чрез Харви Барнс в 86-ата минута, а в добавеното време пропуснаха чиста възможност.

За “котиджърс” това е втора победа и те вече са извън зоната на изпадащите. Лестър пък остава без успех в трети пореден мач във всички турнири.

Домакините видимо подцениха съперника, който още от самото началото се затвори. Играчите на Лестър обаче не бяха толкова опасни в атака. Освен това и късметът не беше с тях, след като в рамките на две секунди в 19-ата минута те удариха две греди чрез Юри Тилеманс и Уесли Фофана.

Фулъм чакаше спокойно да направи нещо на контраатака и в 30-ата минута нещата се получиха. Луукман беше изведен сам срещу Каспер Шмайхел и с хубав удар го преодоля за 1:0.

В 38-ата футболистите на Скот Паркър стигнаха до наказателен удар, след като ВАР помогна на главния съдия да маркира нарушение на Кристиан Фукс срещу Боби Рийд. Този пък Кавалейро се нагърби с изстреля от бялата точка и беше точен, независимо че стражът хвана посоката.

Лестър заигра по-атакуващо след почивката, но дълго време не успяваше да застраши сериозно Алфонс Ареола. Междувременно Луукман пропусна да покачи на 3:0. Чак в 86-ата минута резултатът беше намален от смяната Харви Барнс.

В оставащото време се заредиха атаки пред вратата на Фулъм и в една ситуация в петата минута на добавеното време шансът спаси гостите.

Дори вратарят Каспер Шмайхел се включи в атака за Лестър при корнер в самия край, заради което пък за малко да се стигне до попадение в неговата мрежа.

Направилите отличен двубой лондончани обаче нямат време за празнуване, защото им предстоят тежки сблъсъци с Манчестър Сити и Ливърпул. За състава на Брендън Роджърс на дневен ред са дуели със Зоря в Лига Европа и с последния в първенството Шефилд Юнайтед.

Кристиан Фукс Кристиан Фукс28 Йоахим Андерсен5 Йоахим Андерсен
Джеймс Джъстин Джеймс Джъстин2 Oluwatosin 'Tosin' Adarabioyo16 Oluwatosin 'Tosin' Adarabioyo
Харви Барнс Харви Барнс15 Александър Митрович9 Александър Митрович
90' Адемола Луукман  Адемола Луукманизлиза
Джо Брайън  Джо Брайънвлиза
89' Oluwatosin 'Tosin' Adarabioyo  Oluwatosin 'Tosin' Adarabioyoжълт картон
87' Иван Кавалейро  Иван Кавалейроизлиза
Александър Митрович  Александър Митровичвлиза
Харви Барнсгол Харви Барнс  86'
77' Рубен Лофтъс-Чийк  Рубен Лофтъс-Чийкизлиза
Дженгиз Юндервлиза Дженгиз Юндер
38' Иван Кавалейро  Иван Кавалейродузпа
30' Адемола Луукман  Адемола Луукмангол
18' Харисън Рийд  Харисън Рийджълт картон
0
30'
Адемола Луукман
38'
Иван Кавалейро
Харви Барнс
86'

Добави коментар Коментари (9)

Божков (Гост) 9 отговор
01 декември 2020 | 09:25

Важно е ТОТОТО да върви ................... Рейтинг: 2 1

нико (Гост) 8 отговор
01 декември 2020 | 07:48

За какъв топ шест бълнувате всички,та Лестър две години вече не е излизал от там! Днес да не е вече 12-13! Рейтинг: 4 1

Тулуп Тиквенов (Гост) 7 отговор
01 декември 2020 | 00:30

Никога не съм бил от най-големите конспиратори, но тоя сезон във ВЛ доста ми намирисва. С тая натоварена програма, и без подготовка, очаквах да има странни резултати, но сезона дотук ми надхвърля очакванията. Човек само като види съдийството и му става ясно, че има нещо сбъркано. Или всички са абсолютни глупаци и некадърници, или има нещо гнило. А точно във ВЛ всички да са некадърни звучи наивно... Рейтинг: 8 3

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

air (Гост) 6 отговор
30 ноември 2020 | 23:28

лестър пак ще влезнат в лоша форма както миналата година не са постоянни и нямат шанс за топ 4 Рейтинг: 1 3

да (Гост) 5 отговор
30 ноември 2020 | 22:29

Те са в топ 6, за сега...Сити и Юнайтед са ясни, но другите, с които ще се конкурират за 6-то, са също непостоянни в изявите си. ''Чуковете'' са интересни този сезон... Рейтинг: 8 0

??? (Гост)
01 декември 2020 | 00:37

Е на мястото на кой от топ отборите ще влезнат в топ 6.. Да не говорим че спред мен и Уулвс и Евртън са по-добри Рейтинг: 2 6

ЛЕСТЪР FEN (Гост) 4 отговор
30 ноември 2020 | 22:21

Проблемът на Лестър се казва непостоянство. Редува много добри мачове, като срещу Ман. Сити, Арсенал, Лийдс, Уест Бромич със посредствено представяне, като срещу Уест Хам, Астън Вила, Фулъм, Ливърпул...не случайно от 10 мача до сега в първенството нямат нито един равен.Радващо е предствянето им в евротурнирите, където са водач в групата и почти сигурно продължават напред. Рейтинг: 11 0

фен на Лестър (Гост) 3 отговор
30 ноември 2020 | 22:04

Лестър игра 70 минути с 9 души от които пенсионера Фукс и още някоолко едва се движиха по терена.11 -те бяха допълнени от джуджето Менди и неадекватния за мачя Прат.От смените почти нямаше файда...,анемичен Тилеманс и Мадисън...Та,не се ли върнат дузината липсващи титуляри,спукана му е на Брендо творбата Рейтинг: 8 1

mda (Гост)
30 ноември 2020 | 22:09

За Фофана нормално на неговата възраст да прегаря и да прави и слаби мачове. Обаче Фукс да направи такава безумна дузпа.... Включат ли се по-бързо Сюнджю, Ндиди и Перейра, Лестър бързо ще се върне в играта за топ 6.. Рейтинг: 6 0

Livo (Гост)
02 декември 2020 | 00:26

Без Ндиди е голяма мъка. Рейтинг: 0 0

Howard Webb (Гост) 2 отговор
30 ноември 2020 | 21:49

Отново безумна дузпа реши мача. ФА се превръщат в посмешище пред цял свят. Вчера защо подобно полжение не беше свирено срещу Рашфорд? Къде ви е еднаквия критерий? Рейтинг: 4 4

mda (Гост) 1 отговор
30 ноември 2020 | 21:45

Изключително слаб мач на Лестър, бяха тотално надиграни по всички показатели от предпоследния Фулъм. Нещата за Лестър определено не се получават без Сюнджю и Ндиди. Рейтинг: 13 1

Официално: Тухел пое Челси 26 януари 2021 | 20:21
Четвъртата поредна победа прати Уест Хам пред Ливърпул (видео) 26 януари 2021 | 21:56
Сътън: Лампард е поредната жертва на руската рулетка в Челси 26 януари 2021 | 13:56
Астън Вила купи една от звездите на Марсилия 26 януари 2021 | 21:14
Анчелоти напомни каква е основната цел на Евертън този сезон 26 януари 2021 | 18:24
ПСЖ продължава да напира за Деле Али, сделката с Тотнъм зависи от едно условие 26 януари 2021 | 17:32
В Англия забъркаха още по-голяма каша с правилата за засада след гола на Ман Сити 26 януари 2021 | 16:53
Рашфорд е на линия за мача с Шефилд Юнайтед 26 януари 2021 | 16:00
Йодегор премина прегледите в Арсенал, дебютира срещу Манчестър Юнайтед 26 януари 2021 | 14:41
Тухел лети за Лондон днес, ще води следобедната тренировка на Челси 26 януари 2021 | 14:12
Арсенал ще е без капитана си и тази вечер 26 януари 2021 | 13:02
Моуриньо иска Анхел Ди Мария в Тотнъм 26 януари 2021 | 12:42
Гуардиола: Манчестър Сити ще се нуждае от головете на Агуеро 26 януари 2021 | 12:06