"Чуковете" удариха Астън Вила в началото на двете полувремена, ВАР също помогна (видео) 30 ноември 2020 | 23:58
Уест Хам победи Астън Вила с 2:1 в домакинството си от 10-ия кръг в Премиър лийг. "Чуковете" стигнаха до успеха с два гола, отбелязани в началото на двете полувремена. Домакините поведоха още във 2-ата минута чрез Анджело Огбона, но Джак Грийлиш изравни в 25-ата минута. В 46-ата минута лондончани отново си върнаха преднината чрез Джаред Боуен, а накрая и късметът им се усмихна като първо в 74-ата минута Оли Уоткинс пропусна дузпа за бирмингамци, а в добавеното време и попадение на младия нападател бе отменено заради тънка засада.

Уест хам поведе още с първата си възможност в мача. Във 2-ата минута при едно центриране от корнер Анджело Огбона се извиси и вкара с глава за 1:0.

Астън Вила обаче реагира добре и взе нещата в свои ръце. Така в 25-ата минута се стигна и до изравняване. Джак Грийлиш напредна на скорост и стреля, като след рикошет кълбото излъга вратаря и са оплете в мрежата за 1:1.

"Чуковете" обаче направиха нужните корекции на полувремето и още в началото на втората част си върнаха преднината в срещата. В 46-ата минута Саид Банрама прати меко центриране към Джаред Боуен, който с глава бе точен за 2:1.

Астън Вила опита отново да се върне в мача, но в 63-ата минута Трезеге направи непростим пропуск отблизо след отлично подаване на Оли Уоткинс.

В 71-ата минута гостите получиха дузпа, след като Деклан Райс задържа Трезеге в пеналта, но Оли Уоткинс стреля в напречната греда и пропусна да изравни.

В 91-ата минута Уоткинс се реваншира, като този път отбеляза във вратата на съперника, но пък сега се намеси ВАР и видя, че нападателят с няколко милиметра е бил в засада и попадението не бе зачетено.

В крайна сметка Уест Хам удържа крехката си преднина и записа трета поредна победа. Така "Чуковете" излязоха на 5-ата място в класирането със 17 точки. Астън Вила пък се свлече до 10-ото място с 15 точки в актива си.

Себастиан Але Себастиан Але22 Ахмед Ел Мохамади27 Ахмед Ел Мохамади
88' Мати Кеш  Мати Кешизлиза
Ахмед Ел Мохамади  Ахмед Ел Мохамадивлиза
Джарод Боуенизлиза Джарод Боуен  79'
Марк Нобълвлиза Марк Нобъл
74' Конър Хурихейн  Конър Хурихейнизлиза
Бертран Траоре  Бертран Траоревлиза
Махмуд Хасан-Трезеге  Махмуд Хасан-Трезегеизлиза
Ануар Ел-Гази  Ануар Ел-Газивлиза
67' Мати Кеш  Мати Кешжълт картон
Пабло Форналсжълт картон Пабло Форналс  53'
Микейл Антониоизлиза Микейл Антонио  46'
Себастиан Алевлиза Себастиан Але
Артур Масуакуизлиза Артур Масуаку
Саид Банрамавлиза Саид Банрама
Джарод Боуенгол Джарод Боуен
25' Джак Грийлиш  Джак Грийлишгол
Анджело Огбона
2'
25'
Джак Грийлиш
Джарод Боуен
46'

Добави коментар Коментари (6)

Лузърски рев (Гост) 6 отговор
01 декември 2020 | 10:05

в статия на Астън Вила! Смешни и! Рейтинг: 1 1

Тригонометрия? (Гост) 5 отговор
01 декември 2020 | 08:46

На Ливърпул им отнеха вече две победи така тоя сезон. За разлика от претенциите на Вила, това може да ни изхвърли от битката за титлата. Как го измисли това с тригонометрията? Но, независимо, сега Ливърпул трябва си траят, щото били ощетили Вила? Голям си теоретик. Рейтинг: 4 3

01 декември 2020 | 00:23

Това верно беше тъпотия на тъпотиите, тия да вземат да въведът някакво правило което да разкара тия мереници, смешно е просто - Къде му била ръката, къде му било рамото, къде му бил rъза, ами ако се е натопорчил от напрежение и оная му рабта стърчи над тая на съперника? Рейтинг: 14 1

? (Гост) 2 отговор
01 декември 2020 | 00:12

Жалко за Вила, бяха по-добрия отбор, но изпуснаха много положения. Засадата наистина беше много тънка, но ми се стори, че мериха над лакътя, а не от рамото. Рейтинг: 4 1

1 (Гост) 1 отговор
01 декември 2020 | 00:05

След този отменен гол на Вила мисля, че е време ревлите от Ливърпул да спрат с плача и вечните оплаквания. По-смешно мерене с дебела линия, тънка линия, вертикал от коляното, вертикал от рамото, после същото с втори играч на Уест хям и накрая 1 косъм даде засада за Вила - по-смешно нещо, убиващо футбола не съм виждал! Ония лапачи от УЕФА вместо само да мислят как да напълнят гушката с поредния турнир, кога най-накрая ще вземат адекватни мерки спрямо ВАР и начина за отсъждане на засада? Съдийството вече не е съдийство, а тригонометрия! Позор за спорта. Рейтинг: 16 3

УЕИФА към Иедно (Гост)
01 декември 2020 | 08:59

Стига рива, един гол са ви отменили. Ко ще стане ако са 15, колкото са Ливърпул? Докато не ви отсъдят 10 дузпи срещу вас и ви отменят 10 гола ще мълчиш и ще търпиш. А да и на Гриниш некой му е почупи краката без даже фал да се отсъди примерно в мач за купата с Бирмингам. Те тогава може да ривеш. Всичко требе да е равно нали?! Рейтинг: 2 1

Merseyside (Гост)
01 декември 2020 | 00:27

Ех, все този Ливърпул ви е устата и в мислите каквото и да се случи. Значи ако се случи на друг е несправедливо и некоректно и трябва да се промени, а ако се случи на Ливърпул "феновете им са ревльовци", "засадата си я има" .... Рейтинг: 3 10

OK (Гост)
01 декември 2020 | 00:34

Колко си жалък ПРОЧЕТИ СИ КОМЕНТАРА Рейтинг: 1 2

Англия

Автогол реши сблъсъка за Купата между Саутхамптън и Арсенал 23 януари 2021 | 16:15
Погба може да преподпише с Юнайтед 23 януари 2021 | 05:21
Моуриньо: Деле Али не тренира заради контузия 23 януари 2021 | 14:21
Шевченко вариант за мениджър на Челси 23 януари 2021 | 14:34
Рууни: Фернандеш и Кавани донесоха шампионския манталитет в Манчестър Юнайтед 22 януари 2021 | 10:48
Артета: На Лампард му е нужно време и се надявам да го получи 22 януари 2021 | 13:32
Президентът на Фенербахче обяви ден за представянето на Йозил 23 януари 2021 | 14:24
Али моли Леви да го пусне в ПСЖ 23 януари 2021 | 02:39
Вратарят на Нюпорт вкара най-далечния гол в историята на футбола (видео) 23 януари 2021 | 01:26
Фамозен гол класира Уулвърхамптън напред за ФА Къп (видео) 22 януари 2021 | 23:47