Льовен с Малинов се бори, но не издържа в трилър с Антверп 01 декември 2020 | 00:46
Отборът на Антверп поститгна трудна победа с 3:2 в домакинството си на Льовен от 14-ия кръг на първенството на Белгия. Двата тима направиха страхотен сблъсък, но домакините бяха по-настоятелни и взеха трите точки. Българският национал Кристиан Малинов започна като титуляр за гостите и остана на терена 85 минути, преди да бъде заменен от Векеманс. Той получи и жълт картон през първата част.

Срещата започна с два бързи гола за Антверп дело на Батубинсика в 5-ата и Мбокани в 8-ата минута.

Льовен обаче реагира добре и само за пет минути успя да се върне в мача. Първо Анри намали от дузпа в 12-ата минута, а след това Соуа вкара за 2:2 в 17-ата минута.

Домакините обаче успяха да вкарат и трети гол в 57-ата минута чрез Онгла и той се оказа и победен за крайното 3:2.

Така Антверп се поздрави с успеха и с актив от 25 точки излезе на 4-ото място в таблицата. Льовен пък е на 9-ата позиция с 19 точки.

Добави коментар Коментари (1)

Ник (Гост) 1 отговор
01 декември 2020 | 02:24

Добър трансфер направи Малинов. Играе редовно и отборът му е в първата половина на таблицата. С малко късмет могат и да се класират за европа догодина. Рейтинг: 3 0

Българи зад граница

Ударно завръщане на Гълъбинов! С гол и асистенция той вдъхнови Специя за подвиг на "Олимпико" (видео) 20 януари 2021 | 00:51
Бивш футболист на Етър ще играе във вицешампиона на Северна Македония 21 януари 2021 | 14:05
Официално! Ивайло Петев е новият треньор на Един Джеко и Босна 21 януари 2021 | 16:51
Малинов и Льовен направиха обрат от 0:2 21 януари 2021 | 21:45
Велковски и Серкъл Брюж се закотвиха на дъното 21 януари 2021 | 00:50
Юрдинген освободи Стефан Велков 21 януари 2021 | 06:53
Домакинска загуба спря възхода на Хатайспор (видео) 20 януари 2021 | 22:06
Спарта би последния, Минчев не влезе (видео) 20 януари 2021 | 21:33
Невероятни пропуски на Станислав Костов провалиха Олимпиакос (видео) 20 януари 2021 | 21:00
Избраха Кристиян Малинов за "Играч на мача" 19 януари 2021 | 17:52
Димо Кръстев се прицели в Суперкупата с Фиорентина U19 18 януари 2021 | 19:43
Антони Иванов ще играе под наем във Волунтари до края на сезона 18 януари 2021 | 16:05
Евдокия Попадинова блести в Италия с гол срещу Рома (видео + снимки) 18 януари 2021 | 11:58
Отборът на Малинов загуби като гост 17 януари 2021 | 23:49
"Българският" Академика не успя да победи Херманщад 17 януари 2021 | 22:58
Минчев не успя да помогне на Спарта (Прага) при гостуването в Острава 17 януари 2021 | 22:32