Меси отново няма да играе в ШЛ 01 декември 2020 | 16:07

Капитанът на Барселона Лионел Меси ще пропусне утрешното гостуване срещу Ференцварош в Шампионската лига. Аржентинецът отново получава почивка, подобно на визитата в Киев преди седмица. Тогава каталунците спечелиха убедително. През уикенда Лео вкара зрелищен гол във вратата на Осасуна при успеха над наварския тим с 4:0.

„Разбирам, че не е обичайно, но календарът през този сезон позволи Меси да почива в два мача – в Киев и предстоящия, защото вече сме класирани“, обясни треньорът Роналд Куман. Освен Лео от групата на Барселона за мача в Унгария отпадат Марк-Андре тер Стеген и Филипе Коутиньо. Тяхното отсъствие също е продиктувано от желание на наставника да им даде почивка.

Клеман Лангле попадна в списъка, въпреки че получи контузия в последния мач. Неговото участие остава под въпрос. Самюел Юмтити е възстановен след дългото си лечение, но първо ще изпробва физическите си възможности в мач на дублиращия тим.
Игор Каратинвлиза Игор Каратин
80' Мартин Брайтуайт  Мартин Брайтуайтизлиза
Konrad de la Fuente  Konrad de la Fuenteвлиза
Tokmac Chol Nguenизлиза Tokmac Chol Nguen  71'
Роберт Маквлиза Роберт Мак
Myrto Uzuniизлиза Myrto Uzuni
Mateo Baturinaвлиза Mateo Baturina
70' Trincao  Trincaoжълт картон
65' Клеман Лангле  Клеман Ланглеизлиза
Аиса Лайдунивлиза Аиса Лайдуни
53' Антоан Гризман  Антоан Гризманжълт картон
46' Жорди Алба  Жорди Албаизлиза
Жуниор Фирпо  Жуниор Фирповлиза
Серхио Бускетс  Серхио Бускетсизлиза
Френки де Йонг  Френки де Йонгвлиза
30' Серхио Бускетс  Серхио Бускетсжълт картон
28' Усман Дембеле  Усман Дембеледузпа
David Sigerжълт картон David Siger  27'
20' Мартин Брайтуайт  Мартин Брайтуайтгол
14' Антоан Гризман  Антоан Гризмангол
10 Извършени фалове 12
14'
Антоан Гризман
20'
Мартин Брайтуайт
28'

01 декември 2020 | 18:49

Хаха.До преди две седмици писахте Меси няма гол от игра,сега няма гол от игра в гостуване.В Неделя като отбележи ще има че нямал гол от игра с глава,послв с коляно и тн и тн.Фактите и статистиката говорят.Най-много голове процентно мач/гол от всички действащи футболисти и то с разлика.Най-много асистенции създадени полжения и успешни от всички действащи футболисти и то с голяма разлика.Най-много ЗТ и ЗО.Единственият голмайстор избиран многократно за плеймекър на годинат.Единственият ставал в една сезон голмайстор,асистент номер едно и създал най много полжения едновременно.Единственият играещ на три поста едновременно.Мнението на всички футболни хора е това че е най-добрият с изключение на близки до Роналдо дали негови треньори,съотборници,роднини и някой сънародници.Обективните и безпристрастни казват че Меси е най-добрият.Дори хора като Руни и Бекъм които са играли с Роня казавт че Меси е най-добрият.Дори треньори пряко свързани с Роня казавт че Меси е най-добрият.Моу та и самият Фъргюсън го каза.Смешни злобни хейтърски глупости пишете Рейтинг: 12 9

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Diavolo1899 (Гост)
01 декември 2020 | 19:15

Пропусна и най-много тояги изядени в ШЛ от кого ли не. Рейтинг: 3 10

Разбирачов (Гост)
01 декември 2020 | 21:06

Първо, Меси има само 2 гола от игра, всичко останало му е от дузпи и ти смееш да пишеш за това? Даже Мартин Камбуров се представя по-добре! Ако това беше Роналдо, всички щяхте да изливате каквил и не п.о.мии! Фактът е, че Меси вкарва 90% от головете си от дузпи и за Барселона, и за Аржентина тоя сезон, точка! Второ, Меси е далече от най-много създадени голови положения проценто и то с голяма разлика, пред него не са един и двама човека и то не един сезон, а всеки един сезон! Нито веднъж Меси не е завършвал под номер 1 за създадени голови положения! Завършвал е като номер 1 само в Испания. Не е нопмер 1 проценто по асистенции отново, а единствената причина, да има най-много голове проценто, повече от Роналдо е, че Меси до момента е играл само в един отбор, с един стил и почти цялара кариера е с едни съотборници, част от тях още не са се пенсионирали, Меси не е излизал от зоната си на комфорт, за разлика от Роналдо! Това е все едно да печелиш титли само на трева, а на клей да не може да играеш.. все едно на суха писта да си много добър, но завали ли лек дъждец, какво да говорим за силен, ти се скриваш, защото си извън зоната си на комфрот, примери много! Роналдо в 4 различни първенства е играл и навсякъде се е предсатвял невероятно и това е единствената причина, Меси да има по-добра кариера отклъм статистики процентно..не е с много, но е по-добра откъм голове, асистенции и тия статистики. Пример мога да дам с Герд Мюлер, който играе цялата си смислена кариера в БУндеслигата, почти само за Байерн.. ами той има 669 мачав, котио е вкарал 633 гола за националния си отбор и в бундеслигата! Тоя коефицент МЕси никога няма да го стигне за гол спрямо мач! Ако трябва да продължавам Герд Мюлер вкарва на финалите на световно и европейско и не само на финалите и спомага за нац. отбор много повече, отколкот Меси! Сравнявай Меси с хора, играли в една лига цяла смислена кариера, а не с такъв като Роналдо.. такъв като Роналдо исторически, играл в 4 различни първенства няма по-добър за гол/спрямо мач за асистенция/спрямо мач и т.н. И накрая, Моуриньо никога не е акзвал, че Меси е анй-добрия, никога! Алекс Фъргюсън е казвал, че Меси е нещо невероятно и че много по-талантлив от Роналдо, окей, ама после продължи, че Роналдо ще отиде и ще вкара хеттрик играейки за Стокпорт Каунти, докато не е сигурен, че Меис с целият си талант, ще може да го направи! И причината повечето да избират МЕси е именно таланта му.. има много хора като Руд Гулит, които казват, че Роналдо е най-великият пред Меси, не са само свързани с Роналдо, който го мислят за най, но като цяло да, повечето казват Меси и казах защо. Рейтинг: 2 6

До Разбивачов (Гост)
02 декември 2020 | 10:54

Мани са с тоя Роналдо. Ясно е, че го харесваш, ама тва е футбол и няма общо с физическото привличане. Рейтинг: 0 0

ПЕРЕС (Гост) 11 отговор
01 декември 2020 | 17:50

ВЪВ ВСИЧКИТЕ ГОДИНИ КОГАТО РЕАЛ ВДИГАХА ТИТЛАТА В ШАМПИОНСКА ЛИГА СЪС КРИСТИАНО РОНАЛДО ТОЙ СТАВАШЕ И ГОЛМАЙСТОР НА ТУРНИРА. БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ВНИМАНИЕТО Рейтинг: 5 10

Конспирейшън (Гост) 10 отговор
01 декември 2020 | 17:39

Перес купи Куман за да оставя Меси на пейката лмао. Рейтинг: 2 5

ПЕРЕС (Гост) 9 отговор
01 декември 2020 | 17:33

Някой може ли да ми обясни как така Реал Мадрид е най титулования отбор в света със най много трофеи в шампионска лига и във същото време Меси е най великия футболист в историята . Според мен щом Реал е най великия отбор то играчите които са играли за Реал са най великите Рейтинг: 2 27

Мистър Бийн (Гост)
01 декември 2020 | 17:53

Ти си тъп, тъп, та вдлъбнат... Рейтинг: 17 1

.. (Гост)
01 декември 2020 | 18:14

Меси се е появил на три финала в ШЛ- постижение далеч ит 'най-великият' за всички времена. За каквонси говорим след като вече стана декември, а Меси няма гол от игра при гостуване? За какво си говорим.. Рейтинг: 1 7

Провал (Гост)
01 декември 2020 | 18:58

Нали индианеца-наркоман дето умре от свръхдоза преди няколко дни беше най-велик. Обърквате ме вече. Рейтинг: 0 2

До разбирача (Гост) 8 отговор
01 декември 2020 | 17:28

Май не разбираш много от футбол. По-скоро си дарвен философ Рейтинг: 3 0

ПЕРЕС (Гост) 7 отговор
01 декември 2020 | 17:24

ЗАБРАВИХ ДА НАПИША ЧЕ КРИСТИАНО Е СПЕЧЕЛИЛ 5 ПЪТИ ШАМПИОНСКА ЛИГА И Е С ОСНОВЕН ПРИНОС И ЗА ПЕТТЕ . ДОКАТО МЕСИ ИМА 4 АМА ЕДНАТА ОТ ТЯХ Е МАЛКО СПОРНА Рейтинг: 3 14

1 (Гост)
01 декември 2020 | 17:35

особено за първата има невероятния принос да изтърве дузпа в редовното време и да чака Тери да се подхлъзне или пък за последната в която беше най-слабия на полуфиналите и финала? или за онези 2 срещу Атлетико когато се развихри след като Рамос вкара решаващите голове Рейтинг: 10 1

до 1 (Гост)
01 декември 2020 | 17:46

КРИСТИАНО ВКАРА В РЕДОВНОТО СРЕЩУ ЧЕЛСИ ВЪВ ФИНАЛА Рейтинг: 3 1

1 (Гост)
01 декември 2020 | 18:02

браво на него както казах да благодари на Тери че се подлъзна защото и при дузпите пак пропусна освен тази дузпата в редовното време.. мистър дузпа с 2 пропуска в един финал има ли аналог? Рейтинг: 2 1

1 (Гост)
01 декември 2020 | 18:05

а гола му с глава от 6-7 метра изглежда направо смешен сравнение с това което Меси направи на Ван Дер Сар Рейтинг: 5 2

ПЕРЕС (Гост) 6 отговор
01 декември 2020 | 17:18

КРИСТИАНО РОНАЛДО Е НАЙ ТИТУЛОВАНИЯ ИГРАЧ В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА. НАЙ МНОГО МАЧОВЕ НАЙ МНОГО ГОЛОВЕ НАЙ МНОГО АСИСТЕНЦИИ . АКО ВДИГНЕ ШАМПИОНСКА ЛИГА С ЮВЕНТУС ДОРИ И ФЕНОВЕТЕ НА БАРСА ЩЕ ГО ПРИЗНАЯТ ЗА ПО ВЕЛИК ОТ МЕСИ Рейтинг: 5 16

Вкаранга (Гост) 5 отговор
01 декември 2020 | 16:50

Забравя се услужливо, че Меси игра всички мачове без смяна, след като първенствата се подновиха. За един 33-годишен организъм това вече е доста изтощително. Предвид и кратката лятна пауза, необходимостта от възстановяване е по-голяма от всякога. Няма лошо да се спестят 2 дълги пътувания, особено това до Киев, още повече че Барса вече е на осминафинал. Нека се проявят младите. В Киев бяха в стихията си. Рейтинг: 21 1

Разбирача (Гост) 4 отговор
01 декември 2020 | 16:49

Като кои други звезди? Тоя, дето намекваш от години пропуска много повече мачове, отколкото Меси и в ШЛ, и в лигата си. Ето, последния уикенд отново не игра и впрочем, отбора му отново загуби точки.. тоя сезон, когато Роналдо не е играл, имат само 1 победа и всичко друго е гелета.. само точки губят. Аз не знам как още говорите.. Меси всички голове са му от дузпи тоя сезон и за Аржентина и за Барселона, освен 2 и единия беше мин. мач едва, едва... тое срамно, те още говорят и имат очи хахахах Рейтинг: 3 15

1 (Гост)
01 декември 2020 | 17:06

Пирло е слаб тренер и това е ясно на всички не е от гела колкото и да ви се иска, Ювентус преди гела всяка година с титла и купа на Италия и най-малко 1/2 финал в ШЛ Рейтинг: 10 1

01 декември 2020 | 17:44

Пирло като е слаб треньор, защо с Гела Ювентус имат 5 победи и 2 равенства, а без Гела 1 победа, 3 равенства и 1 загуба... айде помисли пак и ела тоагва да пишеш! С ония Ювентус отпреди 3,4 години Роналдо отдавна да е спечелил шампионската лига с тях! Точно на ония Ювентус не им достигаше Роналдо. Със слабите форми на някои от сегашните като Дибала, с продаването на някои други като Манджукич, Пянич, тоя Ювентус все повече зависи от формата и от самия Роналдо, това е истината и фактите го доказват! Мин. сезон отново ако не беше той, нямаше да са шампиони. За сезона, в който стана най-добър играч пък, може би само тогава имаше сериозна подкрепа в лигата, но не и в шампионската, защото всички голове в елиминациите ги вкара само той, при Меси това го няма. Винаги има подкрепа! Рейтинг: 0 4

1 (Гост)
01 декември 2020 | 23:15

защото от отбор се превърнаха в посмесище само и само да угодят на примадоната затова вече нямат отборна игра а разчитат на индивидуалните му проблясъци и то срещу меко казано комични отбори като Ференцварош и Каляри.. Рейтинг: 1 0

Киро (Гост) 3 отговор
01 декември 2020 | 16:38

Дреме му на куруу , отбора му е на 1/8 финал и без тва ! Рейтинг: 10 2

ПЕРЕС (Гост) 2 отговор
01 декември 2020 | 16:24

Сега обърнахте палачинката. Меси не гони рекорди .Меси не играе срещу анонимници . Меси не играе в решени мачове. Рейтинг: 10 9

1 (Гост)
01 декември 2020 | 17:05

Най-много голове срещу Севиля Атлетико Валенсия, най-много голове и асистенции на финали, голмайстора на ЕЛ Класико с 2 хет-трика. Рейтинг: 15 2

F (Гост) 1 отговор
01 декември 2020 | 16:14

За какво да играе, да гони голове срещу анонимнинци, като някой други звезди? Този мач и без това е без значение, но се вижда, че когато почива в следващия мач е на съвсем друго ниво. Време е да муразпределят силите, ясно че всички искат да играе всеки мач, но от това страда нивото му. Рейтинг: 19 11

1 (Гост)
01 декември 2020 | 16:17

именно след контузията в началото на миналия сезон играе във всички мачове мисля а от лятото насам те са много и през 3 дена Рейтинг: 4 4

Duzpesi (Гост)
01 декември 2020 | 16:41

Leo iska duzpa Рейтинг: 2 13

Шампионска Лига

Реал е №1 в историята на ШЛ и КЕШ, ЦСКА е най-добрият български представител 26 декември 2020 | 23:00
УЕФА се възхити на гениите Стоичков и Бербатов (видео) 08 януари 2021 | 18:50
Неймар към Меси: Ще се видим скоро 15 декември 2020 | 10:05
Румениге: Шампионската лига има един голям проблем 14 януари 2021 | 22:48
Аталанта попари Аякс в Амстердам и отново ще играе на 1/8-финал (видео) 09 декември 2020 | 21:50
Ето как в Гладбах отпразнуваха историческото си класиране 10 декември 2020 | 11:39
Хванаха с допинг двама от Шампионската лига 22 декември 2020 | 15:31
Коке: Докато не умра, ще се боря Атлетико да вдигне ШЛ 18 декември 2020 | 12:38
Пике: Ще бъде много тежко срещу ПСЖ 18 декември 2020 | 11:40
Роберт Левандовски с наградата за номер 1 в света 17 декември 2020 | 21:45
Франк Лампард: Челси изтегли възможно най-тежкия съперник 14 декември 2020 | 18:28
В Юве не бързат да се радват, припомниха за случилото се срещу Лион 14 декември 2020 | 17:58
Вижте програмата за 1/8-финалите в ШЛ по дати 14 декември 2020 | 17:23
Амор: ПСЖ иска трофея в Шампионска лига, но първо трябва да мине през Барселона 14 декември 2020 | 15:39
Барса изтегли късата клечка, добър жребий за Ливърпул, Байерн и Реал М (всички двойки в ШЛ) 14 декември 2020 | 13:11
Отборите в Шампионската лига и Лига Европа ще научат следващите си съперници 14 декември 2020 | 07:26