Порто спря победната серия на Ман Сити, но въпреки това "гражданите" спечелиха първото място (видео) 02 декември 2020 | 00:09
Манчестър Сити ще завърши на първо място в Група "С" на Шампионската лига, въпреки че няма да приключи тази фаза на надпреварата със стопроцентов актив. Това стана ясно, след като тази вечер "гражданите" направиха 0:0 с Порто като гост. Двата отбора продължават в следващата фаза, а последният кръг ще определи кой измежду Олимпиакос и Олимпик Марсилия ще играе в Лига Европа.
Днес "гражданите" надиграха своя съперник, особено през втората част, но три великолепни намеси на Аугустин Маркесин и отменен гол на Габриел Жезус оставиха този двубой без попадения.

Джосеп Гуардиола бе направил цели седем промени в сравнение с двубоя с Бърнли през уикенда. Само Едерсон, Рубен Диаш, Родри и Феран Торес запасиха местата си. Порто започна в схема с трима централни бранители. Диого Лейте застана до Сар и Мбемба, а Диас остана на пейката за началото.

Двата отбора не отправиха нито един удар в първия половин час. Иначе гостите имаха предимство, но играчите на Порто много добре стояха в своята половина и не позволяваха да се стига до големи опасности пред тяхната врата. Най-значимата от тях преди почивката бе в 37-ата минута, когато удар на Стърлинг бе изчистен пред голлинията.

През второто полувреме превъзходството на Манчестър Сити бе още по-голямо. Стърлинг, Торес и Фодън пропуснаха страхотни възможности, а и Аугустин Маркесин направи изключителни спасявания. В 80-ата минута Жезус най-сетне прати топката във вратата на стража на Порто, но попадението бе отменено след намесата на ВАР заради засада на Родри в хода на атаката. Така този двубой завърши без голове.

Nanuвлиза Nanu
71' Феран Торес  Феран Торесизлиза
Габриел Жезус  Габриел Жезусвлиза
Муса Марегажълт картон Муса Марега  68'
Хесус Коронаизлиза Хесус Корона  62'
Луис Диасвлиза Луис Диас
51' Родриго Ернандес  Родриго Ернандесжълт картон
10 Извършени фалове 13
80'

02 декември 2020 | 00:44

Тоя педе-рас съдята отмени гола 5 мин след отбелязването му. Пълен мизерник. Фиш за 1500 лева ми изгоря заради тоя нещасник... Рейтинг: 3 0

да (Гост)
02 декември 2020 | 11:13

Абе, за псуване бяха и Стърлинг, и Диаш...Особено Диаш, който вместо да вкара топката в опразнената врата, взе че я изчисти. Нарисувана ''двойка'' си беше мача, но... Рейтинг: 0 0

Шампионска Лига

Реал е №1 в историята на ШЛ и КЕШ, ЦСКА е най-добрият български представител 26 декември 2020 | 23:00
УЕФА се възхити на гениите Стоичков и Бербатов (видео) 08 януари 2021 | 18:50
Неймар към Меси: Ще се видим скоро 15 декември 2020 | 10:05
Румениге: Шампионската лига има един голям проблем 14 януари 2021 | 22:48
Аталанта попари Аякс в Амстердам и отново ще играе на 1/8-финал (видео) 09 декември 2020 | 21:50
Ето как в Гладбах отпразнуваха историческото си класиране 10 декември 2020 | 11:39
Хванаха с допинг двама от Шампионската лига 22 декември 2020 | 15:31
Коке: Докато не умра, ще се боря Атлетико да вдигне ШЛ 18 декември 2020 | 12:38
Пике: Ще бъде много тежко срещу ПСЖ 18 декември 2020 | 11:40
Роберт Левандовски с наградата за номер 1 в света 17 декември 2020 | 21:45
Франк Лампард: Челси изтегли възможно най-тежкия съперник 14 декември 2020 | 18:28
В Юве не бързат да се радват, припомниха за случилото се срещу Лион 14 декември 2020 | 17:58
Вижте програмата за 1/8-финалите в ШЛ по дати 14 декември 2020 | 17:23
Амор: ПСЖ иска трофея в Шампионска лига, но първо трябва да мине през Барселона 14 декември 2020 | 15:39
Барса изтегли късата клечка, добър жребий за Ливърпул, Байерн и Реал М (всички двойки в ШЛ) 14 декември 2020 | 13:11
Отборите в Шампионската лига и Лига Европа ще научат следващите си съперници 14 декември 2020 | 07:26