Софийски университет и Град (Белоградчик) във 2-ия кръг за Купата на България 02 декември 2020 | 19:39
Волейболните отбори на Град (Белоградчик) и Софийски университет се класираха за втория кръг на турнира за Купата на България при мъжете след интригуващи битки.

Волейболистите на Град надделяха драматично над Етрополе с 3:2 (17:25, 29:27, 21:25, 25:17, 15:13) в мач от първия кръг, продължил над 2 часа и половина. Срещата бе играна в зала "Христо Ботев". Така воденият от Христо Христов тим взе реванш от съперника си за поражението от 4-ия кръг на Висшата лига с 1:3 гейма. Играчите на Град бяха най-категорични в четвъртия гейм и тайбрека на срещата, но и демонстрираха повече увереност и хладнокръвие в ключовите моменти във втората част.

Съставът на СУ пък се наложи над Звездец (Горна Малина) с 3:1 (25:23, 20:25, 25:16, 25:23) в първия мач от турнира. Момчетата на Десислава Величкова направиха дебют за Купата на България. Столичани диктуваха темпото през по-голямата част от времето, но допускаха колебания в края на геймовете и това се отрази на резултата. Интрига нямаше само в третата част, която СУ взе безапелационно.
Три мача от първи кръг на Купата на България отложени
Три от мачовете от първия кръг за Купата бяха отложени поради забраната състезатели под 18-годишна възраст да участват в тренировъчния и състезателен процес до 21 декември.