РБ Лайпциг спечели драма със седем гола в Турция (видео) 02 декември 2020 | 21:56
РБ Лайпциг стигна до драматична победа с 4:3 при гостуването на Истанбул Башакшехир. Германците на два пъти повеждаха с два гола, но домакините изравняваха. Ирфан Кахведжъ се отчете с хеттрик за турците, но влезлият като резерва Александер Сьорлот отбеляза победен гол за гостите в 92-ата минута.

След този успех германците имат девет точки, колкото и лидера в група група Н на Шампионската лига Манчестър Юнайтед. ПСЖ е трети с 6 точки преди гостуването си на "Олд Трафорд".

Отборът на Юлиан Нагелсман имаше тотално превъходство през първия половин час. те пропуснаха няколко положения преди да поведат в 26-ата минута. Тогава Поулсен с голяма доза късмет откри резултата, след като топката се отклони в датчанина и в Шкъртел и не остави шансове на вратаря на домакините.

Попадението събуди домакините и Демба Ба бе близо до изравняване. Неговият удар бе спасен блестящо от Гулачи. Въпреки добрият период за Истанбул ББ, германците стигнаха до второ попадение две минути преди почивката. Мукиеле получи топката в наказателното поле от Форсберг и я прати в мрежата, въпреки че не уцели добре кълбото. В самия край на полувреме Каведжъ върна домакините в мача след заучено положение от ъглов удар.

Голът промени баланса на мача, тъй като след почивката играчите на Лайпциг демонстрираха нерви, въпреки че продължиха да имат предимство. Турците пък по-често създаваха положения.

Форсберг пропусна изключителна възможност за нов гол за гостите, които в 66-ата минута поведоха с 3:1. Олмо получи топката от Анхелиньо в наказателното поле, финтира и с удар в близкия ъгъл се разписа.

Тимът на Нагелсман реши, че вече си е свършил работата, но допусна изравняване. Каведжъ намали с хубав удар в 77-ата минута и оформи хеттрика си с прекрасно изпълнение от фаул пет минути преди края на редовното време.

Драмата обаче далеч не бе приключила. Гостите удариха греда, след като вратарят на Истанбул ББ изби топката в главата на Сьорлот. Именно влезлият като резерва норвежец донесе победата на германците. Той получи топката от Поулсен и опита да изненада вратаря с удар в центъра на вратата и успя. До края остана време за едно опасно положение пред вратата на Лайпциг, в което Анхелиньо се намеси решително пред Каведжъ, за да му попречи отново да изравни.

Насер Шадли Насер Шадли11
90' Александър Сьорлот  Александър Сьорлотгол
Амаду Хайдара  Амаду Хайдараизлиза
Вили Орбан  Вили Орбанвлиза
Рафаел да Силважълт картон Рафаел да Силва  89'
87' Daniel Olmo  Daniel Olmoизлиза
Джъстин Клуйверт  Джъстин Клуйвертвлиза
Ирфан Кахведжигол Ирфан Кахведжи  85'
Фредрик Гюлбрандсенизлиза Фредрик Гюлбрандсен  84'
Енцо Кривеливлиза Енцо Кривели
Mahmut Tekdemirжълт картон Mahmut Tekdemir  79'
Ирфан Кахведжигол Ирфан Кахведжи  72'
67' Daniel Olmo  Daniel Olmoжълт картон
66' Daniel Olmo  Daniel Olmoгол
Един Вискаизлиза Един Виска  65' Емил Форшберг  Емил Форшбергизлиза
Жулиановлиза Жулиано  Александър Сьорлот  Александър Сьорлотвлиза
Дениз Тюрючжълт картон Дениз Тюрюч  58'
53' Дайо Упамекано  Дайо Упамеканожълт картон
Беркай Йозджанизлиза Беркай Йозджан  46' Кевин Кампъл  Кевин Кампълизлиза
Mahmut Tekdemirвлиза Mahmut Tekdemir  Тайлър Адамс  Тайлър Адамсвлиза
Мартин Шкъртелизлиза Мартин Шкъртел
Александру Епуреанувлиза Александру Епуреану
Ирфан Кахведжигол Ирфан Кахведжи  45'
43' Норди Мукиеле  Норди Мукиелегол
Мартин Шкъртелжълт картон Мартин Шкъртел  38'
Боли Болинголи-Мбомбоизлиза Боли Болинголи-Мбомбо  36'
Насер Шадливлиза Насер Шадли
26' Юсуф Поулсен  Юсуф Поулсенгол
10 Извършени фалове 16
26'
Юсуф Поулсен
43'
Норди Мукиеле
Ирфан Кахведжи
45'
66'
Daniel Olmo
72'
85'
90'
Александър Сьорлот

Добави коментар Коментари (5)

бай Пешо (Гост) 5 отговор
03 декември 2020 | 10:26

РБ Лайпциг стигна до драматична победа с 4:3 при гостуването на Истанбул Башакшехир. Германците на два пъти повеждаха с два гола, но домакините изравняваха. ... Е те това не го разбрах как става при резултат 4:3... Рейтинг: 5 1

Nuri Sikishenses (Гост) 4 отговор
03 декември 2020 | 00:06

Ердоганспор пак са паднали тва да не ви е умрялото турско първенство вее кюрди смотани марш в анадола Рейтинг: 3 9

02 декември 2020 | 22:06

Колко са зле тия немци и това е един от конкурентите на Байерн. То затова няма кой да им вземе титлата. Рейтинг: 0 11

Крис (Гост) 1 отговор
02 декември 2020 | 21:59

Браво Лайпциг браво ве маниаци обичаме ви ей това е ей това е отбора на народа на Германия Рейтинг: 11 0

ици (Гост)
02 декември 2020 | 22:53

Лайпциг е най мразения отбор факт ,тва че си заложил на тях нищо не значи Рейтинг: 10 1

ици (Гост)

в германия Рейтинг: 8 0

Шампионска Лига

Реал е №1 в историята на ШЛ и КЕШ, ЦСКА е най-добрият български представител 26 декември 2020 | 23:00
УЕФА се възхити на гениите Стоичков и Бербатов (видео) 08 януари 2021 | 18:50
Неймар към Меси: Ще се видим скоро 15 декември 2020 | 10:05
Румениге: Шампионската лига има един голям проблем 14 януари 2021 | 22:48
Аталанта попари Аякс в Амстердам и отново ще играе на 1/8-финал (видео) 09 декември 2020 | 21:50
Ето как в Гладбах отпразнуваха историческото си класиране 10 декември 2020 | 11:39
Хванаха с допинг двама от Шампионската лига 22 декември 2020 | 15:31
Коке: Докато не умра, ще се боря Атлетико да вдигне ШЛ 18 декември 2020 | 12:38
Пике: Ще бъде много тежко срещу ПСЖ 18 декември 2020 | 11:40
Роберт Левандовски с наградата за номер 1 в света 17 декември 2020 | 21:45
Франк Лампард: Челси изтегли възможно най-тежкия съперник 14 декември 2020 | 18:28
Вижте програмата за 1/8-финалите в ШЛ по дати 14 декември 2020 | 17:23
Амор: ПСЖ иска трофея в Шампионска лига, но първо трябва да мине през Барселона 14 декември 2020 | 15:39
Барса изтегли късата клечка, добър жребий за Ливърпул, Байерн и Реал М (всички двойки в ШЛ) 14 декември 2020 | 13:11
Отборите в Шампионската лига и Лига Европа ще научат следващите си съперници 14 декември 2020 | 07:26
В Юве не бързат да се радват, припомниха за случилото се срещу Лион 14 декември 2020 | 17:58