Пирин се качи на върха във Втора лига след труден успех в Радомир (видео) 04 декември 2020 | 14:51
Пирин (Благоевград) се качи временно на върха във Втора лига след труден успех в Радомир. Футболистите на мениджъра Уорън Фийни победиха Струмска слава с 2:1 в мач от 16-ия кръг на Втора лига. Антон Карачанаков (7) откри за гостите, а Преслав Йорданов (53) удвои. Николай Ганчев (73) върна надеждите на домакините за точка в този мач, като в следващите минути те можеха да отбележат и втори гол, но нямаха достатъчно късмет.

В 7-ата минута Пирин откри резултата с първата си по-добра възможност. Преслав Йорданов задържа с гръб към вратата и продължи към Антон Карачанаков, който нахлу в нaказателното поле, преодоля двама противници и насочи в долния ляв ъгъл. Добрите действия на гостите продължиха и в минутите след гола. Първо удар на Хендерсън премина покрай вратата, а след това, в 17-ата минута Драгомир Петков отрази опасен шут на Красимир Станоев
Две минути Петков отново трябваше да се намесва след удар на Карачанаков. Стражът парира удара на крилото с една ръка.

В 39-ата минута дойде и първият точен удар към вратата на Франческо Руберто. Борислав Николов шутира право в ръцете на стража на гостите.

В 47-ата минута домакините пропиляха страхотна възможност да изравняват резултата. Александър Аспарухов беше оставен непокрит в наказателното поле. Той укроти центрирана топка с бедрото си, след което се завъртя и шутира. Ударът му обаче не намери очертанията на вратата.

В 53-ата минута гостите от Благоевград удвоиха преднината си чрез Преслав Йорданов. Станислав Манолев чукна с пета топката към Юлиан Попев, който центрира мигновено, а в наказателното поле Йорданов засече точно с глава.
В 73-ата минута домакините стигнаха до намаляване на резултата след попадение на Николай Ганчев, озовал се на втора греда. Той беше най-съобразителен и изпревари отбраната на Пирин.
В 75-ата минута Франческо Руберто получи жълт картон, след като събори Марио Дилчовски извън наказателното поле, но встрани от вратата. Пирин отново потърси покачване на преднината си и опасен шут на Преслав Йорданов в 77-ата минута премина застрашително покрай вратата. В 89-ата минута Франческо Руберто показа класа при опасен шут на Китов от далечна дистанция. Стражът плонжира, за да парира удара, насочен в долния десен ъгъл на вратата му. От другата страна и минута по-късно Драгомир Петков също трябваше да се намесва при удар на Карачанаков.

Така Пирин се поздрави с ценния успех и спечели важни три точки в битката за върха.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

СТРУМСКА СЛАВА: Драгомир Петков, Марио Дилчовски, Румен Сандев, Мартин Костов, Борислав Николов, Димитър Петков, Никола Борисов, Антон Тунгаров, Георги Иванов, Николай Ганчев, Александър Аспарухов

Треньор: Владимир Димитров

ПИРИН: Франческо Руберто, Архан Исуф, Александър Дюлгеров, Стилиян Николов, Юлиан Попев, Красимир Станоев, Конър Хендерсън, Станислав Манолев, Спас Георгиев, Антон Карачанаков, Преслав Йорданов

0
7'
Антон Карачанаков
53'
Преслав Йорданов
Николай Ганчев
73'

04 декември 2020 | 20:53

Добре че Кариана се разпадна иначе тия залязли псевдофутболисти от Пирин нямаше да стигнат до 1място дълго време . Рейтинг: 7 9

123456 (Гост)
04 декември 2020 | 23:29

Бе вие Кариана бихте, ма в Надежда имахте един удар за целия мач... Рейтинг: 0 2

Georgi (Гост)
05 декември 2020 | 04:51

Abe malumnik nali gi videhme kariana be prostak Рейтинг: 3 0

Хаха (Гост)
04 декември 2020 | 21:39

Ние Кариана вече ги бихме като гости,и като домакини пак щяхме да ги бием...Кариана.....страшилището на втора лига...хахахаха Рейтинг: 7 1

Въпрос (Гост) 23 отговор
04 декември 2020 | 20:20

Защо не игра Бодуров? Рейтинг: 2 0

ERNETPARI (Гост) 22 отговор
04 декември 2020 | 19:32

СПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ДО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 3

Норге (Гост) 21 отговор
04 декември 2020 | 17:51

Защо им е на Пирин да купуват съдии,като че ли Струмска слава е Ливърпул и никой не може да ги бие по честен начин. Да ви ...и разбирачите прости Рейтинг: 17 7

.... (Гост)
05 декември 2020 | 00:04

И никой не насира гащите срещу тях, и го показаха много отбори в тоя полусезон . Такаче махни зелените очила и се успокой. Отново ще сте асансьор в ефбет лига, защото отново ще спукате гума за пари. Така става с такива проекти. Перун Кресна ; Рейтинг: 4 6

... (Гост)
05 декември 2020 | 00:01

Кой да влезне бе? Кариана се разпадат, Хебър нямат пари!! Лудогорец не могат! Оставате вие и локото ! За тва се чудя кво хвърлят пари да влезнат. Не , че нещо , но Пирин изобщо вече не е страшилище, а отбор пълен с не реализиращи се стари футболисти. Рейтинг: 3 4

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Защото си тъп и не разбир (Гост)
04 декември 2020 | 18:18

Малко ли гостувания паднаха тея неандерталци. Сега искат да си вържат гащите. Ама докато има такива заслепени глупаци като вас , така ще стоят нещата. Рейтинг: 12 11

Норге (Гост)
04 декември 2020 | 18:40

Съмнявам се,че ти си разбирач...даже мисля че си малко тъпичък...да си "вържели гащите"...срещу Струмска слава ли бе паляк? Рейтинг: 7 7

Хаха норге норге (Гост)
04 декември 2020 | 19:24

И срещу славата и срещу септември и срещу много други. Звездната ви селекция освен пияндета и друсаш ли за нищо друго не стават, затова вашите си връзват гащите с пари мухльо Рейтинг: 12 9

04 декември 2020 | 21:45

Добре смешник,ще видим накрая кой ще влезе в efbet лига...за това че някои отборчета се насират като играят с Пирин са си виновни само те. Не търсете под вола-теле. То ще се разбере накрая кой е купувал мачове и и съдии. Пирин играе футбол! Рейтинг: 5 2

04 декември 2020 | 15:32

Големите звезди на Пирин посраха гащите до последно. Да хванеш съдията не е много на чест за влизащите в А група. Смешници Рейтинг: 28 13

И (Гост)
04 декември 2020 | 18:43

Как свърши мача? Рейтинг: 2 4

Даа (Гост) 13 отговор
04 декември 2020 | 15:25

Отбори като Пирин, Спартак Варна, Хебър, трябва да са в А група, а не миризливи села като рязанград и разни софийски махали ; !!! Рейтинг: 18 11

Яни (Гост) 12 отговор
04 декември 2020 | 15:21

Да разследват Кокошкаря....от Радомир Рейтинг: 17 6

Вижоще

Втора лига

Лъчезар Йорданов: Созопол е най-доброто място за моето развитие 15 януари 2021 | 10:34
Отрицателни тестове за футболистите на Созопол 13 януари 2021 | 18:34
Фийни: Искам да започнем сезона по начина, по който завършихме преди паузата 13 януари 2021 | 17:47
Гущеров: Завръщам се в Пирин с надеждата да помогна на отбора да спечели промоция 13 януари 2021 | 17:38
Пирин привлече Андон Гущеров 13 януари 2021 | 17:25
Янтра (Габрово) тренира на закрито заради снега 12 януари 2021 | 21:21