Аталанта попари Аякс в Амстердам и отново ще играе на 1/8-финал (видео) 09 декември 2020 | 21:50
Аталанта стана поредният участник на 1/8-финалите на Шампионската лига. Италианците постигнаха минимален успех с 1:0 над Аякс на "Йохан Кройф Арена" и така окончателно подпечатаха билета си за елиминациите, където ще играят за втора поредна година. Домакините трябваше задължително да спечелят тази среща, за да изместят своя съперник от 2-ата позиция в група "D", но съставът от Бергамо изигра срещата перфектно тактически и не даде почти никакви шансове на своя съперник, а накрая Луис Муриел окончателно отказа нидерландците, вкарвайки победния гол в 85-ата минута.

Първото полувреме бе доста скучно. И двата тима играеха предпазливо и положенията пред двете врати липсваха. В 20-ата минута гостите отправиха един нелош изстрел чрез Мартен де Роон, който премина над вратата. Аякс пък стигна до по-интересно положение в самия край на полувремето, когато Брайън Броуби получи отлично центриране и отблизо стреля с глава, но в ръцете на Пиерлуиджи Голини.

Втората част предложи повече емоции. В 69-ата минута домакините претендираха за дузпа за събряне на Клаас Ян Хунтелаар в наказателното поле, но съдията подмина положението и не посочи бялата точка.

В 75-ата минута Аякс стигна до най-доброто си положение. Дейви Клаасен бе изведен на прекрасна позиция в наказателното поле, но не успя да преодолее вратаря.

В 79-ата минута обаче устремът на нидерландците бе пречупен, след като Райън Гравенберх удари с ръка Алехандро Гомес в лицето и получи втори жълт и червен картон.

Аталанта се възползва от численото си предимство и в 85-ата минута стигна и до победата. Луис Муриел получи пас зад защитата и хладнокръвно реализира за 0:1.

Така Аталанта завършва на 2-ата позиция в групата с 11 точки и ще играе в турнира и напролет. Аякс пък остава 3-и със 7 точки и ще се прехвърли в Лига Европа.

Ryan Gravenberch Ryan Gravenberch8 Робин Госенс8 Робин Госенс
Antony Matheus dos Santos Antony Matheus dos Santos39 Матео Песина32 Матео Песина
Едсон Алваресвлиза Едсон Алварес
85' Луис Муриел  Луис Муриелгол
82' Ремо Фройлер  Ремо Фройлержълт картон
Ryan Gravenberchчервен картон Ryan Gravenberch  79' Дуван Сапата  Дуван Сапатаизлиза
Клаас-Ян Хунтелаарвлиза Клаас-Ян Хунтелаар
60' Ханс Хатебур  Ханс Хатебуржълт картон
19 Извършени фалове 14
85'
Луис Муриел

Добави коментар Коментари (12)

Mussolini (Гост) 12 отговор
10 декември 2020 | 07:21

Аталанта тази година ще стигнат поне до полуфинал. Доказват,че не са просто изненада, а сериозен противник и всички се съобразяват с тях. Така ми се иска да отмъстят на арабските проститутки от PSG за миналата година. Рейтинг: 3 0

09 декември 2020 | 22:54

А таланта са добри, Интер са слаби дано паднат, а Ювентус да паднат на осминафиналите. Рейтинг: 0 0

куман наркоман (Гост) 3 отговор
09 декември 2020 | 22:18

браво на аталанта на колене путките аякс Рейтинг: 4 8

toti (Гост) 2 отговор
09 декември 2020 | 22:00

Сега никой от големите отбори няма да иска да се падне да играе с Аталанта на следващата фаза. Аталанта показаха че и с не чак толкова красива игра както миналия сезон се класираха напред. След като си спечелил всичките си гостувания без дори да допуснеш гол заслужаваш да играеш в следващата фаза. Рейтинг: 17 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Меендоо (Гост) 1 отговор

Браво, така се играе. Гиганти Аякс. Рейтинг: 3 1

Шампионска Лига

Десетима от Аталанта рухнаха под натиска на Реал в края (видео+галерия) 24 февруари 2021 | 23:53
Бесният президент на Аталанта: Побиха ме тръпки от срамния червен картон 26 февруари 2021 | 19:15
Куртоа: Не очаквах да имам толкова спокоен мач 25 февруари 2021 | 03:00
Гуардиола критичен към нападателите след успеха над Борусия (М) 25 февруари 2021 | 01:56
Гасперини: Съдията развали мача 25 февруари 2021 | 01:31
Зидан: Най-важен е резултатът 25 февруари 2021 | 01:03
19-ата поредна победа засили Ман Сити към четвъртфиналите (видео) 24 февруари 2021 | 23:50
Жиру: Което е добре за отбора, е добре и за мен 24 февруари 2021 | 07:50
Осакатен Реал Мадрид с тежък тест в Бергамо 24 февруари 2021 | 05:23