Тъжно, но факт: Лудогорец = 0 (видео+снимки) 10 декември 2020 | 23:49
Отборът на Лудогорец приключи една от най-безличните си кампании в европейските клубни турнири. “Орлите” приключиха с нула точки и шест загуби в Група “J” на Лига Европа. Тази вечер тимът от Разград записа пореден много слаб мач и загуби с 1:3 от ЛАСК (Линц) като домакин. Филип Визингер, Рене Ренер и Мад Мадсен бяха точни за австрийците. За българите Елвис Ману откри резултата.

Лудогорец дори трябва да е доволен, че загуби само с два гола разлика, тъй като ЛАСК изпусна една дузпа, удари две греди и общо взето не излезе от половината на българите. Играчите на Станислав Генчев пък минаха центъра не повече от десетина път, а набезите им към наказателното поле се брояха на пръстите на едната ръка. Българите не показаха почти никаква идея в играта си и дори когато поведоха в резултата се виждаше, че ако успеят да задържат преднината си би било чудо. Треньорът на Лудогорец Станислав Генчев не можеше да разчита на трайно контузените Вандерсон и Марин, а към тях трябва да прибавим и Недялков, който също бе с травма. Той започна срещата с Пламен Илиев на вратата и Жордан Икоко, Оливие Вердон, Жозуе Са и Сисиньо в защита. Стефан Баджи и Алекс Сантана бяха опорни халфове, а малко по-напред от тях ще бъде Каули. По крилата действаха Мавис Чибота и Кирил Десподов, а в атака бе Клаудиу Кешерю.

За ЛАСК на терена излязоха Шлагер под рамката и Визингер, Чеберко и Андраде в отбрана. Ранфтъл и Ренер бяха на крилата, а Балич, Холанд и Мадесн действаха в средата на терена. В атака пък бяха Егещайн, Райтер и Гойгингер.

В началото на мача гостите започнаха много надъхано и натикаха българите в собствената им половина. Натискът им бе на път да даде резултат в 14-ата минута, когато Доминик Райтер бе оставен на доба позиция и стреля, но ударът му срещна гредата.

До края на първата част Лудогорец успя да мине центъра едва няколко пъти, а наказателното поле така и не го доближи. ЛАСК бе тотален господар на терена и всичко се развиваше в половината на "орлите". В 44-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа. Сисиньо събори в наказателното поле Егещайн и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Гоигингер, но Пламен Илиев предугади ъгъла и спаси.

Втората част започна по коренно различен начин и веднага след подновяването на играта Лудогорец поведе. Първата атака на българите в мача донесе успех. Кешерю намери току-що влезлия в игра Елвис Ману и той с първото си докосване до топката я засече във вратата.

В 54-ата минута Лудогорец можеше да удвои преднината си. Кешерю стреля много опасно от пряк свободен удар, но вратарят изби в ъглов удар.

Две минути по-късно обаче австрийците изравниха. Визингер напредна в половината на домакините не бе посрещнат от никого. При това положение имаше достатъчно време да си нагласи топката за изстрел и простреля Илиев за 1:1.

Съвсем скоро ЛАСК постигна пълен обрат. При една от поредните си атаки гостите стигнаха до наказателното поле и отпраиха изстрел, който Илиев спаси, но топката стигна до Ренре, който бе повален от Алекс Сантана. Съдията прецени, че бразилецът заслужава червен картон и даде дузпа за гостите. Повторенията показаха, че отсъждането е пресилено, но така или иначе Ренер не сбърка от бялата точка и даде преднина на австрийците.

В 67-ата минута гостите стигнаха и до трети гол. Центриране отблизо на Егещайн бе засечено от Мадс Мадсен с глава и това означаваше 3:1 в полза на ЛАСК.

След като натрупа комфортен аванс отборът от Австрия намали оборотите и даде възможност на Лудогорец поне да отдъхне, че няма да търси на всяка цена още попадения. Единственото по-интересно пред Илиев бе още една греда на сметката на ЛАСК. От своя страна българите с нищо не успяха да застрашат вратата на съперника и се примириха с вялото си и безидейно представяне за пореден път в евовечерите през тази есен.

Така Лудогорец завърши без актив участието си в груповата фаза на Лига Европа и е един от трите отбора в надпреварата, които напускат с нула точки тази фаза. Другите два са Гент от Белгия и Дъндолк от Ирландия.

ЛАСК от своя страна също напуска надпреварата, но със значително по-добър актив и представяне - десет точки, събрани след три победи и едно равенство.

Състави:

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Илиев, 4. Сисиньо, 24. Вердон, 32. Са, 22. Икоко, 25. Баджи, 95. Каули, 7. Сантана, 13. Чибота, 11. Десподов, 28. Кешерю

ЛАСК: 1. Шлагер, 22. Чеберко, 6. Визингер, 30. Андраде, 7. Ренер, 21. Мадсен, 25. Холанд, 26. Ранфтл, 27. Гойгингер, 11. Райтер, 13. Егещайн

Елвис Ману Елвис Ману10 Марвин Потцман16 Марвин Потцман
90' Christian Ramsebner  Christian Ramsebnerжълт картон
86' Philipp Wiesinger  Philipp Wiesingerизлиза
Доминик Янковвлиза Доминик Янков
73' Йоханес Егещайн  Йоханес Егещайнизлиза
Patick Plojer  Patick Plojerвлиза
Reinhold Ranftl  Reinhold Ranftlизлиза
Марвин Потцман  Марвин Потцманвлиза
Жордан Икокоизлиза Жордан Икоко  70'
Георги Терзиеввлиза Георги Терзиев
67' Мадс Емил Мадсен  Мадс Емил Мадсенгол
63' Dominik Reiter  Dominik Reiterизлиза
Андреас Грюбер  Андреас Грюбервлиза
Husein Balic  Husein Balicжълт картон
62' Rene Renner  Rene Rennerдузпа
Томас Гойгингер  Томас Гойгингеризлиза
Husein Balic  Husein Balicвлиза
Алекс Сантаначервен картон Алекс Сантана  61'
56' Philipp Wiesinger  Philipp Wiesingerгол
54' Philipp Wiesinger  Philipp Wiesingerжълт картон
Елвис Ману
46'
56'
Philipp Wiesinger
62'
Rene Renner
67'
Мадс Емил Мадсен

Добави коментар Коментари (382)

НЕПОДКЕПЯМ НИТО ЕДНА ПАРТ (Гост) 382 отговор
11 декември 2020 | 20:56

5 ГОДИНИ С. ТРИФОНОВ НИ КАЗВАШЕ ДА ГЛАСУВАМЕ ЗА ГЕРБ А ПРЕЗ ТОВА ВРЕМЕ ТАЙНО СЕ УГОВАРЯШЕ С Б.Б ДА ВЛЯЗАТ 50% НЕГОВИ ХОРА ВЪВ ГЕРБ И КОГАТО Б.Б МУ ОТКАЗА ТОЙ ЗАПОЧНА ДА ГОВОРИ ПРОТИВ Б.Б СЪЩИЯТ С. ТРИФОНОВ БЕШЕ ПРИЯТЕЛ СЪС ИЛИЯ ПАВЛОВ И СЪС ГЕОРГИ ИЛИЕВ И ПРЕДЛОЖИ НИСКА СУБСИДИЯ ЗА ПАРТИИТЕ ЗА ДА СТАНАТ ОБЕКТ НА КОРУПЦИЯ И ЗАВИСИМОСТ ОТ СТРАНА НА БОГАТАШИТЕ И ОТ СЕГА КАЗВА ЧЕ АКО ТОЙ УПРАВЛЯВА ДАНЪЧНАТА СИСТЕМА НЯМА ДА СЕ ПРОМЕНЯ ЗА ДА МОГАТ БОГАТАШИТЕ КАТО НЕГО ДА ПРОДЪЛЖАТ ДА ПЛАЩАТ КОЛКОТО ПЛАЩАТ И БЕДНИТЕ ХОРА КОИТО ЕДВА СВЪРЗВАТ ДВАТА КРАЯ ТОВА ЛИ ЩЕ Е ЧОВЕКЪТ КОИТО ЩЕ НИ СПАСИ ОТ ЗАДКУЛИСИЕТО КОРУПЦИЯТА МУТРИТЕ И БЕДНОСТТА НЕ ВЯРВАМ НА ТОЗИ ЛЪЖЕЦ AKO TOЙ НИ УПРАВЛЯВА ЩЕ БЪДЕ КАТО Б.Б А НА НАС ВТОРИ Б.Б НЕ НИ ТРЯБВА НАЛИ Рейтинг: 0 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

наивен (Гост) 381 отговор
11 декември 2020 | 14:12

Най срамното представяне в турнира.Трябват нови хора Рейтинг: 1 0

ha (Гост) 380 отговор
11 декември 2020 | 14:08

Зализания травестит продава Нова ТВ след година и половина само. Въпрос на време е да разкара и катуна. Мутрите осребряват каквото могат до изборите. Рейтинг: 6 1

Анален Пръдлю (Гост) 379 отговор
11 декември 2020 | 14:01

Къде е оная зализана мАстия с кравешкия дрогиран изцъклен поглед?Защо не пише У фейса колко е горд със своя селски проект. Нали беше национална кауза Рейтинг: 3 2

ЦСКА (Гост) 378 отговор
11 декември 2020 | 13:36

Миналият път когато ходих в Разград и вървят по улицата до стадиона и имше хора по улиците дето си говорят и аз нищо не ги разбирам там не се говори на български Рейтинг: 3 3

гост (Гост)
12 декември 2020 | 15:02

Който се разхожда по улиците на Разград девствен не се прибира ! Щом си се шматкал по улиците там си ми ясен ! Рейтинг: 0 0

Мърльо каунски (Гост) 377 отговор
11 декември 2020 | 13:26

Кабаковците и бфс ги докараха до тук,продължават да им се кланят съдийте,да им подаряват точки,да не свирят фаулове срещу тях,за другото е ясно,нямат бъдеще,нямат фенове,квото можаха направиха Рейтинг: 2 2

ha (Гост)
11 декември 2020 | 14:11

А заради кой го правят това съдиите и БФС? Цар Киро сам си уби циганския проект, който без това си беше безнадежден. Да виждаш някъде и п*длогите му в катуна? Рейтинг: 2 2

аз и ти (Гост) 376 отговор
11 декември 2020 | 13:05

кирчооо стига харчи народна пара,айде разхвърляй катуна.....следващите да не пратят при Божков ама без пари Рейтинг: 5 1

Бойко жена на Доган (Гост) 375 отговор
11 декември 2020 | 13:03

Може да определим представянето на двете отборчета ,ФК Домус и Етрополе в евротурнирите като срамно и позорно ,не случайно бяха определени като евроидиоти ,отбора от Етрополе така и не можа да вкара гол срещу отбор играещ с мъжкия си състав и завърши с 0 отбелязани гола ,а другия евроидиот от Разград който поне вкарваше голове пък не можа да спечели и една точка ,с оглед на това и двете отборчета са длъжни да се извинят на цяла България за резила който й причиниха Рейтинг: 1 1

11 декември 2020 | 12:13

Със слугинаж и уредени мачове ще си бъдете все 0 с Герена и числото Рейтинг: 2 1

П. Георгиив (Гост) 369 отговор
11 декември 2020 | 12:06

Факт. Но не е тъжно. Рано или късно щеше да се случи. Рейтинг: 2 1

ура (Гост) 368 отговор
11 декември 2020 | 11:30

най нещастния Лудогорец който съм виждал,тез маймуни който са взели за нищо не стават,карат по енерция отиват на разпадане Рейтинг: 3 0

Вижоще

Лига Европа

Жребият отреди: грандиозен сблъсък в 1/8-финалите на Лига Европа 26 февруари 2021 | 14:20
Предстоят исторически мачове между Юнайтед и Милан 26 февруари 2021 | 16:54
Безличен Милан отърва кожата, Звезда отново завърши мача в намален състав (видео) 25 февруари 2021 | 23:52
Пропусната дузпа, отменен гол и нулево реми в реванша между Ман Юнайтед и Реал Сосиедад (видео+галерия) 25 февруари 2021 | 23:53
УЕФА размени домакинствата на Тотнъм и Динамо (Загреб) 01 март 2021 | 19:51
Станкович: Няма да плача, горд съм с моите момчета 26 февруари 2021 | 13:55
Пиоли: Срещаме големия фаворит на стадион, донесъл ни славни моменти 26 февруари 2021 | 16:07
Жуниор Мораеш донесе втори успех на Шахтьор Донецк над Макаби Тел Авив 25 февруари 2021 | 21:56
Гатузо: Гранада само бавеше времето 26 февруари 2021 | 00:59
Крайни резултати в Лига Европа - това са 1/8-финалистите 25 февруари 2021 | 23:52
Виляреал преодоля ранно изоставане и отново надви РБ Залцбург (видео) 25 февруари 2021 | 23:19
Рейнджърс безапелационно напред след ново голово шоу с Антверп (видео) 25 февруари 2021 | 22:19
Наполи победи, но не заличи пасива от първия мач (видео) 25 февруари 2021 | 21:57