Тотнъм свали Антверпен от върха (видео) 10 декември 2020 | 23:50
Тотнъм завърши на първо място в Група J на Лига Европа, след като надигра с 2:0 досегашния лидер Антверпен у дома. Карлос Винисиус (57') и Джовани Ло Селсо (71') донесоха успеха на "шпорите", които завършиха с точка преднина пред днешния си съперник. ЛАСК остана на трето място с 10 точки, докато българският шампион Лудогорец се представи изключително слабо в тази група и остана съвсем закономерно без нито една точка.

Жозе Моуриньо даде ивестна почивка на Хари Кейн и Хюн-Мин Сон, които останаха на пейката за началото, но все пак се появиха в игра през втората част. Гарет Бейл стартира като титуляр. Иначе португалецът направи цели девет промени от дербито с Арсенал. Единствено Серхио Регилон и Джовани Ло Селсо запазиха местата си. Джо Хартс застана на вратата на домакините.

Пет бяха промените в състава на Антверпен в сравнение с мача с Лудогорец. Бейранванд, Батубинсика, Бенсън, Бута и Джордан Лукаку стартираха.

Тотнъм доминираше през първата част. Винисиус и Ло Селсо бяха активни, но дълго време не успяваха да създават особена работа на вратаря на гостите. В 34-тата минута все пак Бейранванд трябваше да се намесва след страхотна солова акция на Ло Селсо и удар с левия крак от около 25 метра. Две минути преди почивката аржентинецът изведе Винисиус очи в очи със стража на Антверпен, но Бейранванд излезе напред и спаси.

В 55-ата минута Тотнъм взе аванс. Бейл изпълни добре пряк свободен удар от около 30-метра. Вратарят на Антверпен направи всичко възможно, за да спаси, и изби топката, която рикошира в напречната греда. Винисиус обаче стигна до кълбото и без проблем се разписа отблизо.

Въпреки че Тотнъм поведе, Моуриньо реши три минути след това да пусне Кейн, Сон и Ндомбеле.

В 71-вата минута Ло Селсо увенча добрата си игра днес с гол. Гостите загубиха топката, Сисоко намери Кейн, който веднага пусна отдясно към аржентинеца. Ло Селсо стреля мигновено в далечния ъгъл за 2:0.

Това бе девети пореден мач без загуба за Тотнъм във всички турнири. Последното поражение за "шпорите" бе именно в първия мач срещу Антверпен.

Хари Кейн Хари Кейн10 Биргер Верстрате5 Биргер Верстрате
Хюн-Мин Сон Хюн-Мин Сон7 Simen Kristiansen Jukleroed6 Simen Kristiansen Jukleroed
Давинсон Санчесжълт картон Давинсон Санчес  87'
77' Nana Opoku Ampomah  Nana Opoku Ampomahжълт картон
72' Manuel Benson  Manuel Bensonизлиза
Хари Уинксизлиза Хари Уинкс  Джордан Лукаку  Джордан Лукакуизлиза
Танги Ндомбелевлиза Танги Ндомбеле  Simen Kristiansen Jukleroed  Simen Kristiansen Jukleroedвлиза
Viniciusизлиза Vinicius
Хари Кейнвлиза Хари Кейн
Viniciusгол Vinicius  57'
Серхио Регилонизлиза Серхио Регилон  46' Лиор Рефаелов  Лиор Рефаеловизлиза
Стивън Бергвайнвлиза Стивън Бергвайн  Nana Opoku Ampomah  Nana Opoku Ampomahвлиза
25' Abdoulaye Seck  Abdoulaye Seckжълт картон
Vinicius
57'
Джовани Ло Селсо
71'

Добави коментар Коментари (6)

Този (Гост) 6 отговор
11 декември 2020 | 23:34

Мачът беше почти равен. Антверп играха и в нападение и в защита невероятно. А вратарят им показа блестящи спасявания. Рейтинг: 0 0

Сандриньо легендата на Ло (Гост) 5 отговор
11 декември 2020 | 08:20

Абе не знам Тирето за кво се смеят на Антверпен като ако белгийците ги барнат ще им напълнят кошарата Ласк и Тотенхам също. Тва да не са калпаците от Рома дето си уредиха мачовете и румънците двто ги клепат наред и са без 10 човека болни и треньор. Рейтинг: 4 0

!! (Гост)
11 декември 2020 | 10:40

Антверп ми хареса, играят много добър футбол. И 2 та мача с Тотнъм го показаха и не е случайно. Въобще белгийците са сериозно ниво Рейтинг: 2 0

6666 (Гост) 4 отговор
11 декември 2020 | 07:52

А да забелязвате, че макар Бейл, поне засега, упорито да е втора цигулка и да нр му върви особено играта, си скъсва гъза и ди наляга парцалите? Май иска да покаже нещо, относно поведението си в РМ Рейтинг: 1 0

!! (Гост)
11 декември 2020 | 10:38

Да, вижда се че много се старае и иска да си намери мястото в този отбор. Поведението му е отлично! Но се вижда и че много е нетрениран . Фаулът му вчера обаче бе страхотен Рейтинг: 2 0

hugo loris (Гост) 3 отговор
11 декември 2020 | 02:24

Крайно време е Жозе да реабилитира Деле Алли и да разчита повече на него. Може да се лекьосва от време на време, но футболните му качества са безспорни Рейтинг: 1 1

! (Гост)
11 декември 2020 | 10:37

Не от Жозе зависи а от Деле. Хващам го често по време н мач когато топката е в противника да се разхожда. Дори аз. А Жозе полудява от такива неща Рейтинг: 0 0

Озбърн (Гост) 2 отговор
11 декември 2020 | 00:30

Един от малкото свестни български коментатори. Рейтинг: 2 0

Ози (Гост) 1 отговор
11 декември 2020 | 00:12

Мауриньо бе пуснал резервите въпреки залога на мача. Все пак след 60та Мин се ядоса и пусна титулярни играчи. За мен бе излишно да рискува здравето на Кейн и Сон, защото Тотнъм пак щеше да спечели. Очакван завършек на групата Рейтинг: 3 0

Лига Европа

Жребият отреди: грандиозен сблъсък в 1/8-финалите на Лига Европа 26 февруари 2021 | 14:20
Предстоят исторически мачове между Юнайтед и Милан 26 февруари 2021 | 16:54
Безличен Милан отърва кожата, Звезда отново завърши мача в намален състав (видео) 25 февруари 2021 | 23:52
Пропусната дузпа, отменен гол и нулево реми в реванша между Ман Юнайтед и Реал Сосиедад (видео+галерия) 25 февруари 2021 | 23:53
УЕФА размени домакинствата на Тотнъм и Динамо (Загреб) 01 март 2021 | 19:51
Станкович: Няма да плача, горд съм с моите момчета 26 февруари 2021 | 13:55
Пиоли: Срещаме големия фаворит на стадион, донесъл ни славни моменти 26 февруари 2021 | 16:07
Жуниор Мораеш донесе втори успех на Шахтьор Донецк над Макаби Тел Авив 25 февруари 2021 | 21:56
Гатузо: Гранада само бавеше времето 26 февруари 2021 | 00:59
Крайни резултати в Лига Европа - това са 1/8-финалистите 25 февруари 2021 | 23:52
Виляреал преодоля ранно изоставане и отново надви РБ Залцбург (видео) 25 февруари 2021 | 23:19
Рейнджърс безапелационно напред след ново голово шоу с Антверп (видео) 25 февруари 2021 | 22:19
Наполи победи, но не заличи пасива от първия мач (видео) 25 февруари 2021 | 21:57