Молде продължава напред за сметка на Рапид (видео) 10 декември 2020 | 22:39
Молде се класира на елиминационната фаза на Лига Европа, след като завърши 2:2 с директния си конкурент за второто място в Група В Рапид (Виена). Преди този двубой норвежците имаха преднина от три точки пред австрийците, които трябваше да спечелят с 1:0 или с два гола разлика, за да продължат. Въпреки че бе гост, Молде през цялото време държеше събитията в свои ръце, след като на два пъти повеждаше в резултата чрез своя капитан. Магнус Ейкрем (12') даде аванс на гостите, но Марсел Ритцмайер (43') върна надеждите на Рапид в края на първата част. В самото начало на второто полувреме Ейкрем отново изведе Молде напред. В 90-ата минута Мелих Ибрахмоглу изравни, но това не бе достатъчно на домакините.

Арсенал завърши на първо място в групата със стопроцентов актив. Молде остана на цели осем точки зад лондончани, но на три пред Рапид. Дъндолк остана без актив в тази група.

Paul Gartler Paul Gartler25 Andreas Linde1 Andreas Linde
Филип Стойкович Филип Стойкович22 Marcus Holmgren Pedersen27 Marcus Holmgren Pedersen
Максимилиан Хофман Максимилиан Хофман20 Sheriff Sinyan5 Sheriff Sinyan
Mateo Barac Mateo Barac4 Stian Gregersen6 Stian Gregersen
Maximilian Ullmann Maximilian Ullmann31 Birk Risa3 Birk Risa
Сръджан Граховац Сръджан Граховац14 Fredrik Aursnes17 Fredrik Aursnes
Марсел Ритцмайер Марсел Ритцмайер8 Martin Ellingsen11 Martin Ellingsen
Торстен Шик Торстен Шик13 Eirik Hestad19 Eirik Hestad
Кристоф Кнасмюлнер Кристоф Кнасмюлнер28 Magnus Wolff Eikrem7 Magnus Wolff Eikrem
Kelvin Arase Kelvin Arase36 Ola Brynhildsen22 Ola Brynhildsen
Ercan Kara Ercan Kara29 Leke James10 Leke James
Koya Kitagawa Koya Kitagawa32 Erling Knudtzon14 Erling Knudtzon
Melih Ibrahimoglu Melih Ibrahimoglu40 Henry Wingo20 Henry Wingo
Yusuf Demir Yusuf Demir48 Етзас Хюсаин16 Етзас Хюсаин
Таксиархис Фунтас Таксиархис Фунтас9 Ohi Anthony Omoijuanfo99 Ohi Anthony Omoijuanfo
Melih Ibrahimogluгол Melih Ibrahimoglu  90'
Таксиархис Фунтасжълт картон Таксиархис Фунтас
Филип Стойковичжълт картон Филип Стойкович  89'
85' Leke James  Leke Jamesизлиза
Henry Wingo  Henry Wingoвлиза
Ercan Karaизлиза Ercan Kara  75'
Koya Kitagawaвлиза Koya Kitagawa
74' Fredrik Aursnes  Fredrik Aursnesжълт картон
64' Sheriff Sinyan  Sheriff Sinyanжълт картон
Марсел Ритцмайеризлиза Марсел Ритцмайер  60' Birk Risa  Birk Risaжълт картон
Melih Ibrahimogluвлиза Melih Ibrahimoglu
57' Magnus Wolff Eikrem  Magnus Wolff Eikremизлиза
Етзас Хюсаин  Етзас Хюсаинвлиза
56' Ola Brynhildsen  Ola Brynhildsenизлиза
Ohi Anthony Omoijuanfo  Ohi Anthony Omoijuanfoвлиза
Kelvin Araseизлиза Kelvin Arase  46' Magnus Wolff Eikrem  Magnus Wolff Eikremгол
Yusuf Demirвлиза Yusuf Demir
Кристоф Кнасмюлнеризлиза Кристоф Кнасмюлнер
Таксиархис Фунтасвлиза Таксиархис Фунтас
45' Eirik Hestad  Eirik Hestadизлиза
Erling Knudtzon  Erling Knudtzonвлиза
Марсел Ритцмайергол Марсел Ритцмайер  43'
Mateo Baracжълт картон Mateo Barac  26'
12' Magnus Wolff Eikrem  Magnus Wolff Eikremгол