
Бившият мениджър на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън е убеден, че Уейн Рууни има нужните знания за футболната игра, за да постигне успехи в треньорското поприще.
В петък втородивизионният Дарби Каунти назначи с постоянен договор 35-годишния Рууни за мениджър, с което пък бе сложен край на състезателната му кариера.
Рууни, който е голмайстор номер 1 в историята на английския национален отбор и Манчестър Юнайтед, прекара основната част от състезателната си кариера под ръководството на Фъргюсън.
"Той е голмайсторът на Англия, на Манчестър Юнайтед и имаше фантастична кариера като играч. Това ще му даде летящ старт. Той обаче знае по-добре от всеки друг, че в тази работа се искат резултати. Неговият старт беше добър, той има знанията за играта, има нужното присъствие, така че се надявам той да се справи добре", заяви Фъргюсън.
Captain. Leader. The greatest.@WayneRooney: The Manager
— Derby County (@dcfcofficial) January 15, 2021
"Това е голяма крачка за него. Той е достатъчно богат млад човек и не се нуждае от това да става мениджър, за да изхранва семейството си. Но той обича футбола и това е много важно", допълни шотландеца, който е 13-кратен шампион във Висшата лига.
"Няма смисъл да бъдеш мениджър, ако просто си се съгласил, защото някой те е помолил. Той стана играч-треньор, след това играч-мениджър и сега е мениджър. Това е, което Рууни искаше", завърши Фъргюсън.
Въпреки двете победи в последните четири мача Дарби Каунти се намира в зоната на изпадащите, като заема 22-ро място от 24 отбора с 19 точки. По-късно днес "овните" приемат 23-тия в класирането Родъръм.
Още по темата
- Гари Линекер: Ако Рууни не се беше контузил, вярвам, че Англия щеше да спечели Евро 2004
- Рашфорд към Рууни: За мен беше сбъдната мечта да играя с теб
- Дарби назначи официално Рууни за мениджър
- Дарби се превръща в сила в английския футбол
- Отбор от долните дивизии изхвърли Дарби от ФА Къп
- Поставиха целия отбор на Дарби Каунти и Уейн Рууни под карантина
- Де Хеа записа историческо постижение
- Сър Алекс: Харесвах много Джордан Хендерсън и исках да го взема, но се отказах заради стила му на тичане
- Фернандеш: Ще бъде много по-забавно ние да имаме 21 титли, а Ливърпул - 19
- Солскяер: Ако се изкачиш на Еверест и се отпуснеш - умираш
Свързани видеа
Европейски футбол
















Фърги коментира Рюни, но защо не коментира алчната перука метю?! Никой не иска и да говори за алчната перука метю, защото е посмешище! Рейтинг: 0 4
Че нали и рюни шрека си присажда коса. И на неговата голема и квадратна глава има присаден райграс. Рейтинг: 1 2
писа за него в книгата си, че го и хвали въпреки,че не му даваше много шанс.....Барбука беше последния класен таран на МЮ. Рейтинг: 1 1
Успех Капитане GGMU# Рейтинг: 17 1