Берое постигна класика срещу Янтра в първата си контрола за тази година 16 януари 2021 | 15:47
Отборът на Берое успя да се наложи в първата си контрола с 3:0 над Янтра (Габрово) на Спортната база “Берое”. “Заралии” заслужено стигнаха до успеха, като създадоха повече ситуации в атака, но гостите от Габрово също имаха своите положения и можеха да достигнат до нещо в мача. Автогол на Христо Митев (63) и попадения на Тони Николов (85) и Димитър Спасов (90) решиха изхода от двубоя.
Зимните контроли на тимовете от efbet Лига
В 18-ата минута хубав извеждащ пас на Иван Минчев стигна до Еривалдо, но ударът му премина покрай вратата на Иван Гошев. Няколко минути по-късно Охене стреля опасно с глава, но отново неточно.

В 34-ата минута Фуртадо се откри на хубава позиция отдясно, като остана очи в очи с вратаря на гостите, но ударът му бе отразен от Иван Гошев. Атаката на Берое обаче продължи и само една минута по-късно Кукула надскочи всички след центриране отдясно и отправи удар с глава, който, за съжаление на “заралии”, премина покрай страничния стълб.

В 43-ата минута старозагорци получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение срещу Кийлън Лебон. Първо Кукула взе топката, за да изпълни нарушението, но след подсказка на старши треньора Димитър Димитров-Херо тя бе предадена на Лебон. Това обаче се оказа грешното решение и нападателят на Берое пропусна от бялата точка след изключително слабо изпълнение.

През втората част в състава на Берое бяха направени доста смени, като на терена влязоха и много юноша на отбора. Старши треньорът на Янтра Костадин Ангелов също смени голяма част от играчите си.

В 50-ата минута Радослав Апостолов стреля опасно от далечно разстояние след подаване на влезлия през второто полувреме Ибрахима Конте, но отново шутът бе неточен.
Лаптопа рине сняг
В 61-ата минута гостите от Габрово създадоха опасна ситуация отдясно, като само добрата намеса на резервния вратар Душан Перниш запази резултата 0:0. В ответната контраатака обаче Ибрахима Конте успя да премине покрай няколко футболисти в бяло и да отправи хубав изстрел, който бе спасен от вратаря на Янтра.

Така се стигна до изпълнение на корнер, след който падна и първия гол в мача. Христо Митев бе грешник за своя тим, след като си отбеляза автогол и по този начин откри резултата в полза на Берое - 1:0

5 минути преди края пробив отдясно на Конте доведе до разбъркване в наказателното поле на Янтра. Така кълбото стигна до влезлия като резерва Тони Николов, който с хубав изстрел покачи до 2:0. С последното си докосване в мача Берое стигна и до класиката. Димитър Спасов бе точен, за да оформи класическото 3:0 за "заралии".

БЕРОЕ 2:0 ЯНТРА (ГАБРОВО)
1:0 Митев (63) - авт.
2:0 Николов (85)
3:0 Спасов (90)

Стартови състави:

Берое: 33. Ганев, 8. Охене, 9. Кукула, 15. Динков, 18. Хасани, 19. Василев, 21. Лебон, 20. Фуртадо, 25. Ангелов, 29. Еривалдо, 73. Минчев

Янтра (Габрово): 23. Гошев, 5. Гаджалов, 6. Казаков, 7. Кожухаров, 10. Иванов, 11. Писаров, 19. Върбанов, 21. Ст. Иванов, 25. Митев, 71. Т. Иванов, 89. Ангелов

Добави коментар Коментари (6)

М (Гост) 6 отговор
16 януари 2021 | 18:55

Мишки Рейтинг: 1 0

габровец (Гост) 5 отговор
16 януари 2021 | 17:24

реалния резултат е 11:1;мачкат ни яко,с тези футболистчета толкова,селекция трябва Рейтинг: 2 2

МИЛесев (Гост) 4 отговор
16 януари 2021 | 17:15

Къде се крие ония Венков да излезе и да каже докога ще играят неговите протежета Рейтинг: 2 1

Гбб (Гост) 3 отговор
16 януари 2021 | 17:13

Пълни туристи сме срещу отборите от професионалния футбол, Габрово отдавна е изчезнало от футболната карта Рейтинг: 4 0

Г (Гост) 2 отговор
16 януари 2021 | 15:46

Сас лаптопа пак загибаааа Рейтинг: 2 3

Ние (Гост) 1 отговор
16 януари 2021 | 14:53

сме прекрасен народ, и блядовете не могат да ми говорят нищо друго! Рейтинг: 0 3

efbet Лига

120-минутна драма прати ЦСКА 1948 на 1/4-финал и остави Ботев с празни ръце (видео) 03 март 2021 | 14:32
Найденов публикува снимки, зададе въпроси и обяви: УЕФА и ФИФА вече са сезирани! 03 март 2021 | 21:05
Шефът на съдиите: Подкрепям Попов, нямаше дузпа срещу Левски (видео) 02 март 2021 | 15:48
Херо подаде оставка? 03 март 2021 | 21:01
Мишо Александров: Когато отидох в Лудогорец, никой не вярваше в този проект 01 март 2021 | 13:11
Засега Здравков остава треньор на Ботев (Враца) 01 март 2021 | 13:35
Обявиха реферите за ЦСКА-София - Локо Пд и Левски - Ботев Пд 03 март 2021 | 17:43
Митков: Борим се на двата фронта 03 март 2021 | 15:59
Цветомир Найденов: Ние сме единственият български отбор в efbet Лига 03 март 2021 | 15:35
Балъков: Не знам Чочев какво изобщо прави тук! (видео) 03 март 2021 | 15:20
Видео в главата и по-малко кислород в мозъка, ето защо БГ реферите допускат грешки 03 март 2021 | 12:23
Черно море на 108 години 03 март 2021 | 09:48
Официално: Етър привлече национал на Панама 02 март 2021 | 22:39
Найденов към Никола Попов: Попи, всичко наред ли е? Докога ще правим циркове? 02 март 2021 | 19:06
Бандаловски с неясно бъдеще в Царско село 02 март 2021 | 17:23
Етър пусна в продажба бира с логото на клуба 02 март 2021 | 15:32