Голяма мъка за представителите на Ла Лига в Купата на Краля 16 януари 2021 | 15:34

Катастрофална загуба с 5:0 претърпя представителя на Ла Лига Алавес в 1/16 сблъсъка си за Купата на Краля срещу втородивизионния Алмерия. Умар Садик отбеляза две попадения (8 и 45+1), Агер Акече (45) и Хуал Вилар (81 от дузпа) добавиха по един, а Родриго Баталия си отбеляза автогол (52 мин).

Срещата започна зле за гостите и те получиха гол още в осмата минута. Алавес се опита да отговори, но в 35-ата Томас Пина бе изгонен и това се оказа фатално. Те получиха още две попадения до края на полувремето в рамките на минута, когато първо Акече овладя прекрасно подаване и изстреля топката в десния долен ъгъл, а веднага след подновяването на играта отново Садик се възползва от грешка в отбраната за 3:0 след първите 45 минути. Родриго Баталия си отбеляза автогол в 52-ата след изпълнение на корнер за 4:0, а Хуан Вилар се разписа от дузпа в 81-ата за крайното 5:0.

Междувременно друг представител на Ла Лига Валядолид се нуждаеше от продължения и две дузпи, за да преодолее съпротивата на третодивизионния Пена Депортива. Срещата започна шокиращо за гостите, след като непретенциозния им съперник успя да открие резултата в 13-ата минута, когато Фернандеш центрира към оставения непрокрит Андрада и той отбеляза необезпокояван.

Смени освежиха играта на Валядолид и те успяха да изравнят в 62-ата минута от дузпа на Роке Меса, който вкара стил Паненка. Десет минути преди края гол на Вайсман бе отменен поради засада и така се стигна до продължения. Едва в 96-ата ново попадение на Меса от дузпа донесе преднина на гостите, а четири минути по-късно домакините останаха с човек по-малко, след като асистента за попадението на Пена Депортива Фернендеш бе изгонен след бурни протеси за неотсъдена дузпа за домакините. Плано оформи крайния резултат в 116-ата минута за 3:1.