Спортист стартира годината с победа 16 януари 2021 | 16:12
Спортист (Своге) победи Надежда (Доброславци) с 3:1 в първата си контролна среща за 2021 година. Мачът се игра на националната футболна база в Бояна. Четирите гола в мача паднаха през второто полувреме и то само в рамките на шест минути. Валентин Йосков и Богомил Богомилов вкараха две бързи попадения в 56-ата и 58-ата минута преди футболистите на Надежда да намалят в 60-ата, а крайното 3:1 оформи Мартин Динов в 62-ата.
Теренът на Своге стана езеро (снимки) През първото полувреме футболистите на Ивайло Василев имаха един куп голови положения, но не успяха да вкарат гол. Първо Дужио Чарлов, а след това и Деян Христов пропуснаха изгодни ситуации. В 20-ата минута Деян Христов изведе Айкут Рамадан в изгодна позиция, но в последния момент стражът на Надежда чукна топката и тя излезе в ъглов удар.

Малко по-късно Деян Христов стреля опасно от пряк свободен удар, но изпрати топката в аут. Добри шансове се отвориха пред Галин Ташев, Иво Михайлов и Айкут Рамадан, но те нямаха късмет да отбележат

Първото попадение в мача падна в 56-ата минута, когато Валентин Йосков отбеляза при дебюта си за Спортист. Той вкара с далечен шут извън наказателното поле. След още 2 минути игра Рамадан центрира от ъглов удар и Богомил Богомилов с глава удвои.

Футболистите на Надежда върнаха едно попадение преди Спортист да вкара и трети гол. В 62-ата минута Айкут Рамадан нахлу отдясно, центрира и намиращият се на проби Мартин Динов отбеляза за 3:1.

Като титуляри започнаха новите попълнения Иво Михайлов, Галин Ташев и Валентин Йосков, както и намиращия се на проби вратар Дан Королев. През второто полувреме се появи друго ново попълнение – Цветомир Вачев, както и намиращите се на проби Стивън Славков, Мартин Динов и Николай Рагин.

Ивайло Василев пусна в игра и юношите на клуба Янко Ботев, Марио Бисеров, Даниел Христов и Цветомир Янакиев.

Добави коментар Коментари (6)

Лудоглав (Гост) 6 отговор
17 януари 2021 | 02:39

К'ъв е тоА Мартин Динов we-e-e???! Влиза на проба У село и вкарва гол??? Рейтинг: 0 4

16 януари 2021 | 16:18

а първото полувреме завърши ли 0:0 ? За един приятел питам ; Честито Рейтинг: 3 8

Втора лига

Созопол уреди две контроли 08 март 2021 | 13:55
"Чуковете" заковаха един пирон в бесилката на "шейховете" 06 март 2021 | 17:20
Шеф на Созопол отговори на Фийни, усъмни се в треньорските му качества 06 март 2021 | 13:59
Янтра напуска Габрово 08 март 2021 | 09:50
Георги Радев: Нямаме конкретни цели, искаме само да радваме публиката 05 март 2021 | 20:59
Треньорът на Нефтохимик си тръгнал от лагера преди гостуването в "Надежда" 28 февруари 2021 | 02:20
Гол на изпълнителния директор доближи Спортист до баража 07 март 2021 | 17:35
Струмска слава удари Янтра с дузпа 06 март 2021 | 17:42
Демона: Надявам се Локомотив да се завърне там, където му е мястото 06 март 2021 | 14:48
Иван Колев: Страхотна работа, поздравявам футболистите на Локомотив 06 март 2021 | 14:40
Арангелов: Опитът на Локомотив надделя 06 март 2021 | 14:36
Демона качи Локо (Сф) на върха (видео+галерия) 06 март 2021 | 14:20
Маргарит Димов: Пирин не ни изненада с нищо, важно бе да не допуснем загуба срещу тях 05 март 2021 | 20:25
Фийни: Беше ми забавен начинът, по който домакините празнуваха 05 март 2021 | 19:54
Пирин не успя да превземе "Арена Созопол" за радост на Локо (София) (видео) 05 март 2021 | 19:26
Локо (ГО) и Добруджа не успяха да се победят 05 март 2021 | 18:32