УБА с първа победа при Сам Алардайс (видео) 16 януари 2021 | 16:19
Уест Бромич постигна първа победа под ръководството на Сам Алардайс и втора такава от началото на сезона, след като сломи с 3:2 Уулвърхамптън като гост. Две дузпи помогнаха на "дроздовете" за тези безценни три точки. Реализира ги Матеус Перейра (8', 56'). Уулвърхамптън стигна до пълен обрат след първата тях благодарение на голове на Фабио Силва (38') и Уили Боли (43'). През втората част станахме свидетели на още един обрат, но в противоположната посока. Втората дузпа на Перейра (56') и попадение на Семи Ажай (52') донесоха победата на "дроздовете". За "вълците" това е шести пореден двубой без успех в Премиър лийг.

Още в осмата минута гостите получиха дузпа, след като Майкъл Оливър прецени, че едно нарушение на Боли срещу Робинсън е на самата линия на наказателното поле. ВАР потвърди решението му, въпреки че по-скоро изглеждаше, че контактът е пред линията. Перайра реализира 11-метровия наказателен удар, давайки аванс на УБА.

В 13-ата минута и домакините можеха да получат дузпа, след като Гибс игра с ръка в наказателното поле. Тук обаче нямаше никакви последствия. "Вълците" обаче не се смутиха от тези два епизода и систематично притискаха своя съперник.

Натискът даде резултат към края на полувремето. В 38-ата минута Боли много добре се ориентира при разбъркване в наказателното поле на "дроздовете" и с пета изведе Фабио Силва. Младият нападател много добре се пребори с бранителя до него и стреля в далечния ъгъл за 1:1. В 43-тата минута именно Боли направи пълен обрат, след като отново бе най-съобразителен в наказателното поле в ситуация, в която отбраната на УБА не се справи с изчистването на топката след центриране от корнер.

Уулвс привидно започна по-добре и втората част, но неочаквано до голове стигна Уест Бромич. В 52-рата минута Бартли отклони с глава един дълго изпълнен тъч, след което Семи Ажай нанесе много хубав удар с глава, пращайки топката красиво в далечния ъгъл. Само четири минути след това гостите получиха втора дузпа, след като Коуди закачи на два пъти краката на Робинсън. Матеус Перейра отново бе безупречен от бялата точка - 2:3.

До края Уулвърхамптън не успя да промени развоя и допусна втора поредна загуба и шести последователен двубой без успех в Премиър лийг.

Fabio Silvaжълт картон Fabio Silva  90'
83' Матеус Перейра  Матеус Перейраизлиза
Дарнел Фърлонг  Дарнел Фърлонгвлиза
Жоао Моутиньоизлиза Жоао Моутиньо  79'
Патрик Кутроневлиза Патрик Кутроне
Леандер Дендонкержълт картон Леандер Дендонкер  73'
69' Камил Гросицки  Камил Гросицкиизлиза
Хал Робсън-Кану  Хал Робсън-Канувлиза
Конър Коудиизлиза Конър Коуди  64'
Райан Аит Нуривлиза Райан Аит Нури
Рубен Невешизлиза Рубен Невеш  60'
Морган Гибс-Уайтвлиза Морган Гибс-Уайт
56' Матеус Перейра  Матеус Перейрадузпа
52' Семи Ажай  Семи Ажайгол
Уили Болигол Уили Боли  43'
Fabio Silvaгол Fabio Silva  38'
36' Семи Ажай  Семи Ажайжълт картон
8' Матеус Перейра  Матеус Перейрадузпа
0
8'
Матеус Перейра
Fabio Silva
38'
Уили Боли
43'
52'
Семи Ажай
56'

Добави коментар Коментари (4)

НКВ (Гост) 4 отговор
16 януари 2021 | 18:25

Проблема на Уулвс в момента са контузиите и късата резервна скамейка. То като се замисля - даже и 11-те на терена не са съвсем качествени. На Боли му е първи мач от месеци, Раул - контузен, Джони - контузен, Поденс - контузен. На резервната скамейка са само младежи. Влязоха най-опитните,но.. Айнт-Нури е нов играч и не обре сработен, Гибс-Уайт не е играл от няколко месеца при нас, Кутроне - викнаха го на пожар от наема при Фиорентина и не е играл почти. Останалите на пейката са младежи. Ако още играех на тото - можеше да се обзалагам срещу любимия ми отбор. Рейтинг: 2 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

htgh (Гост)
16 януари 2021 | 22:55

Прав си,но проблема е,че продадохме основни играчи,като купихме поредните португалски ментета -Семедо беше безобразник в Барса,такъв е и тук,Фабио Силва е толкова зле,че платените за него пари са просто поредната измама за да опоскат китайците...Както е тръгнало,май ще се борим да не изпаднем... Рейтинг: 0 0

htgh (Гост)
16 януари 2021 | 23:01

И ми се струва,че Нуно ще повтори представянето си във Валенсия,които през втория му сезон едвам се спасиха от изпадане...Този отбор ми е любим почти от 40 години,но португалците ми идват малко в повече,както и този измамник-мениджър Жорже Мендеш...Поне да докара Роналдо след някоя година,та да се пенсионира при нас и да откраднат някой паун от китайците... Рейтинг: 0 0

16 януари 2021 | 18:01

УБА при Сам Алрдайс може да са много по-успешни, отколкото при предишните треньори, а колкото до Уулвс те могат да бият всеки, но и да паднат от всеки. Рейтинг: 5 0

Хх (Гост) 2 отговор
16 януари 2021 | 17:09

Ще им свирят много ясно цялото това циганско първенство е едно огромно тото и няма нищо случайно и си мислите че хиксовете на водещите отбори срещу последните три като домакин са случайни ли разликата между Ливърпул и УБА е от земята до небето или пък между Тотнъм и фулъм. И въобще да не чувам как в това уникално първенство първия може да загуби от последния защото тези мачове ако наистина се играят това е невъзможно да се случи защото УБА е толкова селски отбор че е на ниво чемпиъншип където се играе най грозния футбол в цял свят. И ето днес тея селяни повеждат, следва обръщалка на полувреме, след което нова и всичко това с две дуспи. Гледаме го това със Славия тука нищо ново. Дано изпаднат тея начело с ония подпухнал пияница с нежен прякор чичо сам Рейтинг: 2 2

Zz (Гост)
16 януари 2021 | 19:03

Pii si hapchetata,otrepko!!Pochvash da se penish i shte okapish chergata. Рейтинг: 0 2

НКВ (Гост) 1 отговор
16 януари 2021 | 17:00

В този мач съм се ядосвал най-много от мача с Ливърпул миналата година когато ни отмениха гол за 2 мм евентуално Как може да им свирят първата дузпа!!!! Такава дузпа са давали точно единствено срещу Ливърпул. От повторението се вижда, че нито топката е в наказателното, нито играча. Не мога да повярвам, че и ВАР потвърдиха дузпата! В обратното наказателно поле - защитника на УБА игра като разпределител от волейболен мач с двете ръце, но няма дузпа. Може и да имаше фаул на Силва, но поне да го свири глупавият му съдия. Нито фаул, нито дузпа! Втората дузпа за Уест Бромич мисля че си я имаше, макар и да се получи от заставането на Коуди, а не че се опитваше да спъне противника. При третия гол - може би е нормален, но удариха Невес с ръка в лицето. От друга страна Кутроне направи пропуска на сезона с това воле. Направо съм бесен. С тази игра нищо чудно да се борим да не изпаднем накрая на сезона Рейтинг: 3 1

ици (Гост)
16 януари 2021 | 17:16

бая пари имаше за 1 ица и за тва Рейтинг: 1 0

Англия

Манчестър Юнайтед се изгуби в лондонската мъгла (видео) 04 март 2021 | 00:08
Шмайхел спаси Лестър срещу Бърнли (видео) 03 март 2021 | 22:32
Солскяер: Понякога не можеш да покажеш най-доброто от себе си 04 март 2021 | 03:46
Шефилд Юнайтед показа характер и запази надеждите (видео) 03 март 2021 | 22:11
Арсенал готов да изслуша оферти за Лаказет 03 март 2021 | 04:51
Челси и ПСЖ вече преговарят с Донарума 03 март 2021 | 02:48
Анчелоти: Мотивацията е голяма, тъй като всеки иска да играе в Шампионската лига 03 март 2021 | 19:52
Тухел: С Клоп не се познаваме толкова добре 03 март 2021 | 18:49
Моуриньо обвини Реал Мадрид за състоянието на Бейл 03 март 2021 | 18:13
Ливърпул няма да пусне играчите си в националните отбори 03 март 2021 | 17:27
Интер дължи над 50 милиона на Ман Юнайтед? 03 март 2021 | 17:15
Алаба не е очарован от офертата на Реал Мадрид, преговаря с ПСЖ и клубове от Англия 03 март 2021 | 16:57
Гуардиола засипа с похвали Жезус след двата гола 03 март 2021 | 14:05
Артета отговори на спекулациите свързващи го с Барселона 03 март 2021 | 13:39
Атлетико с интерес към трансферно разочарование на Челси 03 март 2021 | 12:38
Солскяер: Трябва да гледаме цялата картина и къде е най-добре да похарчим пари 03 март 2021 | 10:40